Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 13:10

Witam wszystkich po długiej nieobecności 8) : yesyes :
Mam problem :?
Kupiłam ostatnio halogeny z atestem, ale nie wiem na jakiej wysokości je zamontować. Niestety w moim autku, czyli w zderzaku przodnim nie ma otworów na nie. Może wiecie na jakiej wysokości je wmontowac w zderzak, aby na przeglądzie sie nie doczepili ze są za wysoko.

Pomóżcie plisss :cry:


_____________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 13:27

A czy w instrukcji montażu nie ma nic na ten temat - powinno być.

Jeśli nie ma to tu coś co pomoże:

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem samochód musi być wyposażony w tylne (czerwone) światło przeciwmgłowe. Przednie światła poprawiające widoczność w czasie mgły czy intensywnych opadów deszczu lub śniegu nie są obowiązkowe. Można je jednak zainstalować, ale pod ściśle określonymi warunkami. Zgodnie z wydanym przez Ministra Infrastruktury Rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2003 r. nr 32) w samochodzie osobowym można zamontować dwa przednie reflektory przeciwmgłowe. Mogą one mieć barwę białą bądź żółtą. Muszą zostać umieszczone nie dalej niż 400 mm od obrysu bocznego auta, nie wyżej niż światła mijania oraz nie niżej niż 250 mm od dolnej krawędzi samochodu. Kolejny wymóg to możliwość włączania i wyłączania halogenów niezależnie od świateł mijania czy drogowych. Jeśli zamontowane przez nas reflektory nie będą spełniać któregoś z tych warunków, samochód nie przejdzie badania technicznego.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 13:41

"Marcin_D" pisze:A czy w instrukcji montażu nie ma nic na ten temat - powinno być.

Jeśli nie ma to tu coś co pomoże:

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem samochód musi być wyposażony w tylne (czerwone) światło przeciwmgłowe. Przednie światła poprawiające widoczność w czasie mgły czy intensywnych opadów deszczu lub śniegu nie są obowiązkowe. Można je jednak zainstalować, ale pod ściśle określonymi warunkami. Zgodnie z wydanym przez Ministra Infrastruktury Rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2003 r. nr 32) w samochodzie osobowym można zamontować dwa przednie reflektory przeciwmgłowe. Mogą one mieć barwę białą bądź żółtą. Muszą zostać umieszczone nie dalej niż 400 mm od obrysu bocznego auta, nie wyżej niż światła mijania oraz nie niżej niż 250 mm od dolnej krawędzi samochodu. Kolejny wymóg to możliwość włączania i wyłączania halogenów niezależnie od świateł mijania czy drogowych. Jeśli zamontowane przez nas reflektory nie będą spełniać któregoś z tych warunków, samochód nie przejdzie badania technicznego.
____________________________________
Jeszcze jedno :?
A jak kupiłam 2 halogeny z 3 światłami w środku??
Jedno niebieskie 5W, (postojówka)
Drugie przeciwmgielne 50W
i Trzecie dalekozasiężne 50W
To w instrukcji mi pisze zebym postojówke podłaczyława do świateł postojówkowych, a przeciwmgielne do tylniego przeciwmgielnego, a dalekozasiezne do wolnego przycisku,
Czy w takim momencie przejdzie moje auto przegląd?? bo ta niebieska zarówka sie bedzie świecić jak pojade?


AAA i za podanie wysokości dziekuje :)
_________________________
My car lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 13:51

No z tym nebieski to będziesz miała problem, bo ono nie spełnia norm świateł z przepisów - w tym co napisałem, jest podane Rozporządzenie na TEJ stronie możesz sobie to rozporządzenie pobrać i sprawdziwć co i jak.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 14:00

"Marcin_D" pisze:No z tym nebieski to będziesz miała problem, bo ono nie spełnia norm świateł z przepisów - w tym co napisałem, jest podane Rozporządzenie na TEJ stronie możesz sobie to rozporządzenie pobrać i sprawdziwć co i jak.
________________

A jak naprzykład podepne te 2 światła bez niebieskiego, a tego nie podłacze i nie bedzie swieciło i bedzie tylko na ozdobe, to auto przejdzie przegład jak uwarzasz?? :?

_________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 14:17

No według mnie jeśli nie będzie świeciło to nie mają sie do czego przyczepić, ale to moje zdanie.
A diagnosta to ma swoje i kij wie co wymyśli, mogloby sie zdarzyć, że nawet jakby świeciło to by się nie przyczepił, ale PSY to jużnapewno by mieli "ale" do tego niebieskiego postojowego.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 14:31

"Marcin_D" pisze:No według mnie jeśli nie będzie świeciło to nie mają sie do czego przyczepić, ale to moje zdanie.
A diagnosta to ma swoje i kij wie co wymyśli, mogloby sie zdarzyć, że nawet jakby świeciło to by się nie przyczepił, ale PSY to jużnapewno by mieli "ale" do tego niebieskiego postojowego.
___________
No to teraz to juz nie wiem co zrobic :( No bo z PSAMI tez nie chce miec do czynienia :(
Dzieki ci Marcin_D :wink:
_______________
Moze ma ktoś inny pomysł co zrobic z tym niebieskim swiatałem w halogenie?
__________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 14:35

Ja bym poprostu niepodpinał tego postojewo, albo wymienił żaowki na zwykłe białe (mogą być jeszcze żarowki z diody led) i wtedy jest spokoj i nikt się nie ma prawa przyczepić.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 14:44

"Marcin_D" pisze:Ja bym poprostu niepodpinał tego postojewo, albo wymienił żaowki na zwykłe białe (mogą być jeszcze żarowki z diody led) i wtedy jest spokoj i nikt się nie ma prawa przyczepić.
______________________
Tak żarówka jest niebieska, ale tez niebieska jest otoczka (to złotko, nie wiem jak to sie nazywa) od której sie swiatło odbija, a tu sie sprawa zamyka i robi sie problem :( :?

_______________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: kretekpodnietek » 09 mar 2008, 15:01

z tego co koledzy doświadczyli to policja ostro sie przyczepia do innego koloru postojówek.

raz kumpel sobie pomalował farbą, to później skrobał przy nich jak go zatrzymali.
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 15:15

"NIUNIA" pisze:
"Marcin_D" pisze:Ja bym poprostu niepodpinał tego postojewo, albo wymienił żaowki na zwykłe białe (mogą być jeszcze żarowki z diody led) i wtedy jest spokoj i nikt się nie ma prawa przyczepić.
______________________
Tak żarówka jest niebieska, ale tez niebieska jest otoczka (to złotko, nie wiem jak to sie nazywa) od której sie swiatło odbija, a tu sie sprawa zamyka i robi sie problem :( :?
to trzeba ten odblask zmodyfikować - kup chrom w sprayu i pryśnij powinno pomóc - tylko wcześniej trzeba to całe rozmontowć i tu może byc problem.
Możę dała byś radę wrzucić zdjęcie tego halogenu, albo dać jakiegoś linka żęby to zobaczyć na właśne oczy. Może wtedy coś więcej pordzę.
Rózne cuda z lampami wyprawiałem - tylko zazwyczaj zmieniałem ze zwykłego srebrnego na jakieś cudowane kolorowe.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 15:20

Podobne na Allegro znalazłam :)
Podaje linka http://www.allegro.pl/item322822013_hal ... em_e1.html

_________________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Marcin_D » 09 mar 2008, 15:24

To teraz jest jedno wyjście - rozebrać i trzeba pomalować sprayem chromowym tylko wcześniej pozasłaniac te dwie pozostałe komory i nie kupować sprayu w markecie tylko daćza niego parę zł więcej to efekt będzie odpowiedni - bo te tanie z marketu to zazwyczaj nie wychodzi chrom.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
NIUNIA
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 25 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: OKOLICE KRAKOWA

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: NIUNIA » 09 mar 2008, 15:33

No to zostaje mi tylko malowanie :(
Dzieki :wink:


_____________________
My car Lancia Y10 : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Cossi86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 476
Rejestracja: 29 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków

Y10 - Halogeny na jakiej wysokości zamontować?

Post autor: Cossi86 » 09 mar 2008, 15:37

Skoro lampy sa z atestem tzn. że są dopuszczone do ruchu. Na lampach powinien być odpowiedni znaczek świadczący o homologacji.
Problem jest tylko z atestem E1 bo jest to atest higieniczności a jak on się ma do halogenów 8O
Ale na tym allegro to ludzi robia w balooona :?
Lancia Kappa 2.4 T.DS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”