Thesis - samowłączające się grzanie foteli

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Thesis - samowłączające się grzanie foteli

Post autor: s0krates » 30 sie 2015, 22:15

Instruktaż nie jestem pewien na 100% czy skuteczny we wszystkich przypadkach, ale prosty do zrobienia i darmowy..
Sorki za brak zdjęć, mam nadzieję nadrobię słowem :)
Potrzebne rzeczy:
- Mały wkrętak płaski
- Denaturat
- 10 minut czasu w tym 5 na przeczytanie poniższych wypocin
- 2 ręce

1. Demontaż panelu sterowania fotelem - wsadzamy ręce pod fotel i wypychamy od spodu pchając w okolicach krawędzi plastiku. Zamontowany jest on na trzech metalowych wciskach - dwa po bokach, jeden od góry. Panel powinien bez problemu wyskoczyć.

2. Lokalizujemy przełącznik grzania, nie odkręcamy śrubek. Odłączamy wtyczkę, płytka elektryczna jest wciśnięta od tyłu i zatrzaśnięta na dwa plastikowe listki. Odginamy delikatnie te listki, podważamy i wyjmujemy całość od tyłu z obudowy.

3. Zasada działania. Jak widać (będzie jak otworzycie :-P ) są cztery piny - 1,2,3,4 odpowiadające grzaniu 0,1,2,3. Blaszka przymocowana do pokrętła przesuwa się po płytce, zwierając odpowiadające kolejnym nastawom pola. Pola zwierające zapewne dla poprawienia kontaktu są pokryte grafitem. Grafit ten lekko się wyciera, jego okruchy przyklejają się do drucika i pcb i tworzy się ścieżka jakby namalowana cyrklem z ołówkiem wzdłuż trajektorii poruszania się drucika po polach. Efekt to zwarcie między polami i szaleństwo grzewcze.

4. Czyścimy wszystko dyktą, spirytem, izopropanolem czy co tam mamy. Składamy przełącznik, tak aby do siebie pasował i wkładamy w obudowę, podłączamy i voila :)

cesar
Użytkownik zbanowany
Użytkownik zbanowany
Posty: 349
Rejestracja: 31 sty 2014, 15:41
Imię: cesar
Lokalizacja: PP

Re: Thesis - Samowłączające się grzanie foteli

Post autor: cesar » 30 sie 2015, 22:29

dziękuję bardzo, rewela, mnie się zaczęły włączać w te 40 stopniowe upały, chciałem już ciąć wszystkie kable pod fotelem
Thesis 3,0 V6 2002

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - samowłączające się grzanie foteli

Post autor: jjash » 31 sie 2015, 12:02

No patrz, a ja odczytałem to jako modyfikację systemu grzania foteli z manualnej na automatyczną. Sadziłem, że ktoś wpadł na pomysł by to się włączało samoczynnie przy jakiejś niskiej temperaturze. A tu o zupełnie inną rzecz chodziło. Po prostu nie miałem z taką usterką do czynienia. Stąd niewiedza ma.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Thesis - samowłączające się grzanie foteli

Post autor: s0krates » 31 sie 2015, 12:42

jjash pisze:No patrz, a ja odczytałem to jako modyfikację systemu grzania foteli z manualnej na automatyczną. Sadziłem, że ktoś wpadł na pomysł by to się włączało samoczynnie przy jakiejś niskiej temperaturze. A tu o zupełnie inną rzecz chodziło. Po prostu nie miałem z taką usterką do czynienia. Stąd niewiedza ma.
Z tego by wynikało, że miałem wersję sycylijską, bo grzanie włączało się przy +25 st.C

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”