Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

belial666

Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: belial666 » 27 kwie 2014, 21:48

Witam
Postanowiłem się podzielić jednym ze sposobów czyszczenia skóry(z pewnością zostanę przy nim do końca)
Polecam bo efekt lepszy niż przy użyciu środków do czyszczenia i konserwacji dostępnych w naszych sklepach,po których pozostają plamy i smugi zwłaszcza na ciemnej skórze

1.Środki potrzebne do czyszczenia
a.miska
b.szczoteczka
c.ściereczki z biedronki
d.oliwa z oliwek z biedronki
e.mydło naturalne hipoalergiczne z biedronki
a.jpg
2.Niewielką ilość mydła skrobiemy na wiórki by lepiej się rozpuściło i powstała piana
b.jpg
3.Po odkurzeniu skóry z nieczystości w rozpuszczonym w ciepłej wodzie mydle zwilżamy(staramy się nie moczyć skóry) szmatkę i myjemy skórę wycierając ją od razu na sucho
Proponuję robić to elementami,a nie moczyć całego siedzenia,by skóra nie wchłaniała wody zbyt dużo i byśmy mogli to kontrolować
c.jpg
Do większych zagnieceń gdzie siedzi brud używamy szczoteczki uprzednio włosie maczając w pianie mydlanej
I ruchem okrężnym czyścimy
d.jpg
Po umyciu zaraz wycieramy suchą i czystą szmatką
e.jpg
Dla porównania lewa połowa po wyczyszczeniu siedziska,prawa brudna przed czyszczeniem
ee.jpg
Cała kanapa po czyszczeniu przed ''namaszczeniem''
ds.jpg
Niewielką ilość oliwy nanosimy na szmatkę (nie lejemy oliwy na skórę)
hh.jpg
I ruchem okrężnym wcieramy w skórę
Jeżeli za dużo nam się nałoży to czystą szmatką ścieramy nadmiar,by skóra nie była tłusta
cv.jpg
Zdjęcie kanapy po ''namaszczeniu''
vv.jpg
Dodam jeszcze że zbyt wysuszona skóra w miejscach np. brzegi siedziska, potrzebują kilkukrotnego nanoszenia warstw oliwy do momentu aż skóra będzie nawilżona jednolicie
Nie trzeba robić tego od razu ,ale codziennie choć raz namaszczać oliwą chorą skórę :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, 19:34 przez belial666, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
faraon
Moderator Globalny
Moderator Globalny
Posty: 7280
Rejestracja: 09 gru 2009, 21:50
Skype: nie używam
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Thesis-czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: faraon » 27 kwie 2014, 21:55

Ile czasu Ci zeszło z doprowadzeniem całości do stanu zadowalającego :?:
Samochodem kieruje głowa. Ręce i nogi to tylko robole ...
Niewidomy może jeździć samochodem ..... - jako pasażer ....

ZAPRASZAM DO SKLEPIKU KLUBOWEGO - TAKICH GADŻETÓW NIE KUPISZ NIGDZIE :!: :!: :!: <<<- klik

Kappa Coupe 3.0 24v automat nr 191 - 1997 - KLIK
FIAT Croma II; 2.4 M-Jet automat - 2008 - KLIK
była =>Kappa SW 2.0 20v + LPG - 1997 - KLIK
była =>Delta HPE 1,6 + LPG Vialle - 1999 - KLIK
Były: Syrena 105 (1974, 1979); PF 125p (1980, 1987); Polonez (1989); MB W123 (1983); Palio weekend (1998); IVECO TD (1998)

belial666

Re: Thesis-czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: belial666 » 27 kwie 2014, 22:20

Dodatkowe fotki z czyszczenia

Kanapa po czyszczeniu
mm.jpg
Siedzenie pasażera,klapa schowka,boczek gdzie jest przycisk od schowka,drzwi po czyszczeniu
xnx.jpg
4.jpg
44.jpg
vv.jpg
Porównanie siedzeń pasażera i kierowcy które jeszcze nie było czyszczone
bb.jpg
Siedzisko kierowcy
ff.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

belial666

Re: Thesis-czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: belial666 » 27 kwie 2014, 22:30

faraon pisze:Ile czasu Ci zeszło z doprowadzeniem całości do stanu zadowalającego :?:
Z tym co teraz mam zrobione czyli kanapa ,siedzenie pasażera i wszystkie elementy po jego str. razem z trzema drzwiami plus podłokietnik.
Wyszło jakieś 4 godz i nie należy się śpieszyć,bo po co poprawiać
Weź po uwagę to że moja żona w między czasie pomykała na dyżur do szpitala,bo ma cały weekend i szkoda mi było wolnego czasu by tego nie zrobić

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis-czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: Flyman » 27 kwie 2014, 22:46

Nie wali Ci Grecją teraz? A za parę dni, na słoneczku, nie będzie czuć? Toż to jednak oliwka organiczna i gdzieś tam w porach skóry siedzi.

belial666

Re: Thesis-czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: belial666 » 27 kwie 2014, 22:55

Flyman pisze:Nie wali Ci Grecją teraz? A za parę dni, na słoneczku, nie będzie czuć? Toż to jednak oliwka organiczna i gdzieś tam w porach skóry siedzi.
Bez przesady :) niewielką ilość wcieram i wycieram na sucho
Siedzenia po oliwieniu są matowe ,a nieświecą jak psu jaja :)
Dlatego też wybrałem naturalną oliwę , a nie np.oliwkę dla dzieci tylko dlatego że pachnie
Jak najmniej chemii

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: Flyman » 27 kwie 2014, 23:17

No właśnie tej natury się boję. Wszystko co naturalne jednak się psuje i...
Robiłeś już to kiedyś, czy pierwszy raz w aucie? Wiesz przecież, że jestem Twoim zagorzałym kibicem i wszystko co robisz przy Thesis budzi mój szacunek, lecz tym razem ?czuję? lekką kontrowersję.
Więc myślę głośno :-)

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1574
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: rain » 27 kwie 2014, 23:24

Ja chyba jednak pozostanę przy środkach chemicznych dedykowanych do skóry naturalnej, barwionej.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

belial666

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: belial666 » 27 kwie 2014, 23:37

Flyman pisze:No właśnie tej natury się boję. Wszystko co naturalne jednak się psuje i...
Robiłeś już to kiedyś, czy pierwszy raz w aucie? Wiesz przecież, że jestem Twoim zagorzałym kibicem i wszystko co robisz przy Thesis budzi mój szacunek, lecz tym razem ?czuję? lekką kontrowersję.
Więc myślę głośno :-)
thx ,jeśli się lękasz to zrób tak użyj mydła do czyszczenia ,a do namaszczania użyj czego sobie życzysz ooooo...
Użyłbym mleczka ze sklepu,ale ono pozostawia smugi które mnie rozluźniają
Uwierz mi stosowałem wiele rzeczy w miejscach niewidocznych,ale oliwa spisała się najlepiej
Sposób oliwy wyczytałem w necie ,jest to jeden z wielu domowych sposobów na czyszczenie skóry w aucie i przyznaję że w moim przypadku to zadziałało
Pożyjemy z tym zobaczymy
Dodam że przednie siedzenie pasażera robiłem wczoraj i dziś niczego nie zaobserwowałem niepokojącego
Tylko na brzegu siedzenia musiałem namaścić jeszcze raz ,bo wpiła oliwa,ale to normalne w miejscach zużytych
Jeżeli chodzi o kolor to niczego nie wytarłem,tylko brud na szmatce

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: Flyman » 28 kwie 2014, 0:03

belial666 pisze:a do namaszczania użyj czego sobie życzysz ooooo...
Ty się belial nie unoś. Możliwe, że kolejny Twój self-hand-made jest super. Mam nadzieję, że za tydzień też będzie świeżo. A przecież napiszesz nam prawdę ;-)

belial666

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: belial666 » 28 kwie 2014, 0:15

Flyman pisze:
belial666 pisze:a do namaszczania użyj czego sobie życzysz ooooo...
Ty się belial nie unoś. Możliwe, że kolejny Twój self-hand-made jest super. Mam nadzieję, że za tydzień też będzie świeżo. A przecież napiszesz nam prawdę ;-)
Nie zrozumiałeś mnie, nie uniosłem się tylko mam taki styl pisania nie używam uśmieszków
I może to błąd ,wszystko jest ok

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: Flyman » 28 kwie 2014, 0:24

No przecież wiem, że jest OK.

AUFER
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2661
Rejestracja: 25 sty 2008, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Wałcz / Dobino / ZWA

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: AUFER » 28 kwie 2014, 7:53

Ja trzymam kciuki i wierzę, że wszystko wyjdzie tak jak się należy:-)
Czasami proste sposoby są najskuteczniejsze.

Dobra robota kolego.
JEST:
2x Lancia Kappa Coupe 3.0V6 + LPG
Lancia Phedra 2.0 + LPG

BYŁO:
Kilka ;) x Lancia Thesis 2.0T
Lancia Thesis 3.0V6
2x Lancia Kappa 2.0 VIS

belial666

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: belial666 » 28 kwie 2014, 18:56

Witam,no i na efekty nie trzeba było czekać długo
Thesis stała przez czas mojej pracy,czyli 10godz. na parkingu w pełnym słońcu(nie wiem ile było z 23st?.a w aucie chyba jeszcze więcej),po powrocie do auta ujrzałem czyściutkie,matowe bez jakichkolwiek świeczek skórę.
Co do zapachu to brak jakiegokolwiek przypominającego oliwę ,ale nie chcę nikogo przekonywać piśmiennie na zlocie sobie powąchacie :)
Dzięki Aufer za wiarę :)
Z czystym sumieniem polecam.
Dołączam dzisiejsze fotki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
Ps.Co do oliwy to się dowiedziałem że używano jej ongiś do konserwacji siodeł
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - czyszczenie i konserwacja skóry

Post autor: LUKIThesis » 28 kwie 2014, 22:07

Ładnie belial666 :)
Ja u siebie kiedyś chciałem wyczyścić plamkę ( nie pamiętam od czego ) na tylnej kanapie i użyłem do tego ścierek do skór jakiejś tam firmy i narobiłem sobie szkody :( Plamka zeszła ale skóra w tym miejscu świeciła się jak psu j..ca . Bardziej mnie to wpieniało niż wcześniejsza plamka.
Nigdy nie wierząc w najprostszy sposób , czyli szare mydło, woda i gąbka lub szczotka nawet nie miałem chęci próbować, ale przyszedł taki dzień, że dojrzałem do tego, że chyba to jest jedyne rozwiązanie by dobrze wymyć wszystkie fotele, a tym bardziej od czarnych leginsów mojej żony, które pięknie zabarwiły kanapę na czarno. Wziąłem się do roboty i pucowałem :) po wytarciu foteli zauważyłem że te wpieniające mnie świecące miejsce po plamce też zniknęło :D
Belial666 robota na 6+ :D Pieść te cacko pieść bo zlocik coraz bliżej :)
Jak tylko odbiorę swoją z ASO to też się za nią biorę po zimie :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”