Thesis - naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Awatar użytkownika
chevrooletcamaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:40
Imię: Wiola
Lokalizacja: Świerklany

Thesis - naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Post autor: chevrooletcamaro » 28 wrz 2012, 23:51

Chcieliśmy podzielić się sposobem naprawy silniczka zacisku hamulcowego.Najczęstszą przyczyną jego awarii jest zatarcie przekładni spowodowane brudem który dostaje się przez pękniętą obudowę. Przykład będzie obrazowany na silniczku z Passata , jest on taki sam jak w Lancii z tą różnicą , że w Thesis nie ma wtyczki i nie da się go przynieść do domu :) A druga różnica to czujnik grubości okładziny.

Najpierw zdjęcia, opis prac pod foto.
P9280189.JPG
P9280190.JPG
P9280192.JPG
P9280193.JPG
P9280194.JPG
Przecinamy brzeszczotem obudowę dookoła wzdłuż zgrzewu ( niezbyt głęboko, aby nie uszkodzić paska ani silnika). Po otwarciu wyciągamy przekładnię, i wrzucamy ją na 2 /3 godz. do pojemnika z ropą. Wyjmujemy i próbujemy rozruszać, trzeba płukać aż z pomiędzy kółek przy rozruszaniu będzie wylatywała czysta ropa,pomocne jest złapanie sobie przekładni w imadło (uwaga - nie za "gwiazdkę") Przedmuchać sprężonym powietrzem , wytrzeć do sucha czystą szmatką , złożyć. Obudowę spasujemy i chwytamy dla wygody opaską plastikową (trytrytką) Jedynym odpowiednio trwałym i skutecznym sposobem na sklejenie obudowy jest włoko szklane i żywica. Tą samą procedurę stosujemy na pęknięciu obudowy. I gotowe.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2012, 9:40 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!!!
Fiat Cinquecento 700, Opel Astra I , Seat Ibiza 1.4, Peugeot 306 XS Lancia Thesis 2.4 JTD

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Post autor: grnb » 29 wrz 2012, 8:31

o właśnie super instrukcja. Ja zawsze zapomnę jak Was widzę posłuchać jak u was działa ten hamulec, w sensie czy też tak głośno jak u mnie... być może czeka mnie czyszczenie.
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

LUKI82

Re: Naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Post autor: LUKI82 » 29 wrz 2012, 8:52

Wiola macie dojście do oringów a dokładnie do tego, co uszczelnia miejsce połączenia części elektrycznej z zaciskiem? Ja też mam zacisk na stanie lecz zauważyłem, że ten oring jest sparciały, poza tym też jest pęknięta obudowa. W Thesis nie ma potrzeby rozcinać obudowy by dostać się do środka, wystarczy popukać w krawędź dekielka obudowy silniczka młotkiem. Kostka też jest ale nie przy zacisku, a w kufrze i aby się do niej dostać, trzeba odchylić tapicerkę na boku bagażnika.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2012, 13:20 przez Polej, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiłem parę błędów;]

Awatar użytkownika
chevrooletcamaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:40
Imię: Wiola
Lokalizacja: Świerklany

Re: Naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Post autor: chevrooletcamaro » 30 wrz 2012, 11:52

LUKI82 pisze:Wiola macie dojście do oringów a dokładnie do tego, co uszczelnia miejsce połączenia części elektrycznej z zaciskiem? Ja też mam zacisk na stanie lecz zauważyłem, że ten oring jest sparciały, poza tym też jest pęknięta obudowa. W Thesis nie ma potrzeby rozcinać obudowy by dostać się do środka, wystarczy popukać w krawędź dekielka obudowy silniczka młotkiem. Kostka też jest ale nie przy zacisku, a w kufrze i aby się do niej dostać, trzeba odchylić tapicerkę na boku bagażnika.


Trzeba to rozciąć ,bo jak chcesz wyjąc uszka przekładni z prowadnic??? Zajrzeć można bez rozcinania ale wyjąć już nie. Tak tak wtyczka jest tam, ale VW sobie ładnie zażyczył wtyczkę przy obudowie.
Co do oringów,to jest zestaw naprawczy do zacisku Autofren w nim jest komplet uszczelek cena niewielka ok. 12 zł , Można też wziąć oring w rękę do motoryzacyjnego i coś dopasować :)
Fiat Cinquecento 700, Opel Astra I , Seat Ibiza 1.4, Peugeot 306 XS Lancia Thesis 2.4 JTD

LUKI82

Re: Thesis - naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Post autor: LUKI82 » 30 wrz 2012, 14:46

Etam w Thesis po odbiciu tylnego dekielka można wyjąć wszystko bez problemu jak znajdę chwilę to fotki wrzucę na "Pasjonaci-Lancia Thesis i inne modele marki".
Dzięki za info o oringach-zestawach naprawczych :D : ok2 :
Jeszcze wczoraj znalazłem też dystrybutora niemieckich oringów ponoć najwyższej jakości. Jutro mam do nich dzwonić aby podać dokładne wymiary uszczelniacza, zobaczę co powiedzą, dam znać.

oto link do budowy zacisku w naszych Thesis-ach gdzie widać brak użycia brzeszczota do jego rozebrania http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 338&type=3

Wiola na zdjęciach zaznaczyłem uszczelniacz-oring, który parcieje. Czy ten oring też jest w tym zestawie naprawczym który podałaś?

szajbus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 495
Rejestracja: 14 maja 2011, 22:04
Lokalizacja: bielsko-biała
Kontakt:

Re: Thesis - naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Post autor: szajbus » 12 lut 2013, 18:04

dodam ze nie trzeba rozklejac obudowy tylko wywyiec mala dziurke w miejscu pęknięcia plastiku przekladni wypsikac wd40 potem podlaczy cos zasilania krecic i i psikac caly syf wypłynie na koniec przelac benzynka i potem popsikac miedzią w sprayu koncowki oddtluscic i oblepic ladnie silikonem

LUKI82

Re: Thesis - naprawa silniczka zacisku hamulca ręcznego

Post autor: LUKI82 » 13 lut 2013, 21:18

Ja do reanimacji - przesmarowania silniczka użyłem smaru sylikonowego w sprayu. Zacisk miałem zablokowany w pozycji zaciśniętej. Na pierwsze trzy odblokowania wystarczyło wyjęcie i ponowne włożenie bezpieczników, potem już nawet podanie odwrotnie napięcia nie cofało tłoczków bo przekładnia była zablokowana. Pozostało jedynie zbicie zacisku młotkiem. Po przesmarowaniu zacisk działa i nie ma błędów. Obudowę też skleiłem sylikonem ale zastanawiam się czy nielepiej było skleić poxipol-em ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”