Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: ACME » 28 lut 2011, 12:56

Witam.
Od razu przepraszam, ze w tym dziale, ale nie bardzo wiem gdzie to umieścic, a Hyde Park- czyszczony jest co 90 dni :) Szkoda by było, żeby to się straciło.
Otóż, spieszę poinformować, ze udało mi się uruchomić płytę z nawigacja, którą przerobiłem z Opla.
Płyta nie jest najnowsza, ale na moim ekraniku pojawili się w Polsce drogi :) :) :) :)

I tak przerobiłem płytę dla Opla, którą pożyczyłem od kolegi z mapa z 2008 roku NAVTEQ Central Europe (płyta o numerze 6002)
Z moja Lancia nabyłem płytę France 2003 (płyta o numerze 4069), na której nie wiele się działo, a w miejscu Polski, na ekranie widziałem pustynie.

Na nowej płycie: glosy działają (tylko angielski i inne popularne języki, sprawdzałem tylko angielski)

Na płycie jeszcze nie jeździłem, ale działa i startuje bardzo szybko. Może dlatego, że nowa, nie porysowana :)

Wszystko nagrałem na CD firmy Verbatim x16 (DAO)
I tak same mapy zajmowały ok. 390 MB, teraz zajmują 640 MB

Może ma ktoś "dojście" do najnowszej płyty Opla z Centralna Europa lub Polska, może nawet wersja z 2011 roku? : gafa :
Warunkiem koniecznym jest wersja na CD, bo te na DVD z oczywistych względów nie pójdą.

PS. Dla niedowiarków zrobię później fotkę. Sorry, ale sprawa jest "gorąca" :)
PS. Warunkiem działania płyty jest sprawny czytnik w Connect (NIT). Jak coś dysponuje "rezerwowym", sprawdzonym - wszystko czytał, ale trzeba się pobawić w przełożenie.

Dla tych co nie w temacie:
1. Koncern Lancia nie oferuje płyty na Polsce.
2. Oryginalne płyty są drogie

Dla tych co w temacie:
1. Powyższa informacja tylko i wyłącznie do celów edukacyjnych. Nie ponoszę odpowiedzialności za wadliwe działanie czegokolwiek w Lancii ;) i oczywiście nie popieram piractwa (brzydzę się nim)


Proszę o pomoc, razem może się udać więcej.
Może ktoś wie, jak zdobyć kolejne płyty, po numerze CD6002 czyli nowsze?
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 14:20 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłem posty.Polskie znaki.
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
lgurbiel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 594
Rejestracja: 23 gru 2010, 8:40
Imię: Leszek
Lokalizacja: Borowiczki Pieńki k/Płocka

Re: Nawigacja Lancia Thesis PL - udało się :)

Post autor: lgurbiel » 28 lut 2011, 13:17

A może tu::link: coś znajdziesz.
A może to::link:
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 13:24 przez mrs.raketa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: skracamy linki
Lech
Były : VW golf II 1,8 GTI i Golf IV TDI , Corsa C 1,2 16V,Passat 1,8 B3 ,Lancia Lybra 1,9 SW Intensa
Jest:Lancia Y 1,2 8V. oraz KIA Stonic 1,4.Toyota Aygo.

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: ACME » 28 lut 2011, 14:01

Języki, które są na mojej płycie:
DE, EN-GB, EN-US, ES, FR, IT

Wiem jak zmienić nagrane komentarze na polskie, ale za dużo z tym zabawy :)
Do nagrania, najlepiej w studiu jest 61 sentencji i odgłosów.



Znalazłem historię WinCE 2.12: :link:
a w niej wpis:

With changes to the hardware requirements laid down with CE 1, into much broader definitions of how CE could be used. OEM's now had the freedom to create a diverse range of devices. From Windows CE based ATM's, Cars, games consoles, Handheld PC's and even kitchen utensils.

CARS :) :) :)

Tak wiec, chyba miałem racje.

Szukam jeszcze rozszyfrowania takiego programu z którego powstawało oprogramowanie naszej Lancii: CEStuff V011.023.0000 (wpis znaleziony obok wersji windowsa i kodu thesis, w katalogu źródłowym płyty systemowej dla Thesis)
Ostatnio zmieniony 28 lut 2011, 14:25 przez stabraf, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłem posty.Polskie znaki.Skróciłem link.
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
lulu85
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1390
Rejestracja: 09 cze 2009, 21:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: lulu85 » 28 lut 2011, 17:40

ACME pisze:Języki, które są na mojej płycie:
DE, EN-GB, EN-US, ES, FR, IT
Wiem jak zmienić nagrane komentarze na polskie, ale za dużo z tym zabawy :)
Do nagrania, najlepiej w studiu jest 61 sentencji i odgłosów.
Ew. można posiłkować się użyciem dźwięków z Automapy , podłożyć je za Hiszpański albo Francuski.
Pomógłbym Ci ale u mnie w VW jest nawigacja 'strzałkowa' a nie wizualna mapka.
Miałem gdzieś w domu mapy oryginał od Mercedesa CLS , poszukam bo coś mi od niego zostało do APSa. Jeśli znajdę to dam znać bo mi się nie przyda raczej.
Były :
Kappa TDS, Kappa 2.0 20vt, Kappa JTD

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: mike_d » 28 lut 2011, 18:31

Dokłądnie tak jak pisze lulu. Może zrobić rip plików wav z innej nawigacji w języku polskim i podmienić z plikami języka dostępnego na Twojej CD :) Studio wyszło by za drogo. Najlepiej samemu nagrać w domu. Dobry mikrofon od skype+program do rejestracji wav.

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: ACME » 28 lut 2011, 18:34

Takie "sklejki" raczej nie pasuja do Thesis :) Jak juz, widze tylko nagranie na porzadnym mikrofonie, fajnym glosem (kobiecym moze :)) instrukcji dokladnie takich jak w np. w angielskim oryginale. Wersja i komunikaty wyswietla sie EN-GB, a bedzie gadalo po naszem :)
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

argenta67

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: argenta67 » 28 lut 2011, 18:43

Ja mam mapę, ale niemiecką i jak zoom dam całkowicie na minus to jest Europa jako drogi, a Polska i dalej na wschód pustynia : cenzura : , gadać nie gada bo co ma ziarnka pisaku liczyć : beczy :

Codee

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: Codee » 28 lut 2011, 19:44

argenta67 pisze:Ja mam mapę, ale niemiecką i jak zoom dam całkowicie na minus to jest Europa jako drogi, a Polska i dalej na wschód pustynia : cenzura : , gadać nie gada bo co ma ziarnka pisaku liczyć : beczy :
Tobie to kiedyś ktoś dał pewną płytę ale sam nie wiesz co na niej do dziś masz - a wiem że była tam na niej nawi działająca w thesis tylko czasem się wieszała / wiesz o kim mówię / więc poszukaj w tym co dostałeś : gafa :

pozdro

argenta67

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: argenta67 » 28 lut 2011, 19:56

Codee pisze:
argenta67 pisze:Ja mam mapę, ale niemiecką i jak zoom dam całkowicie na minus to jest Europa jako drogi, a Polska i dalej na wschód pustynia : cenzura : , gadać nie gada bo co ma ziarnka pisaku liczyć : beczy :
Tobie to kiedyś ktoś dał pewną płytę ale sam nie wiesz co na niej do dziś masz - a wiem że była tam na niej nawi działająca w thesis tylko czasem się wieszała / wiesz o kim mówię / więc poszukaj w tym co dostałeś : gafa :

pozdro
Ty jeszcze wierzysz w to co piszesz, tak samo myślał chłopak z alfa klubu gdzie fan X jest zarejestrowany i co chłopak wierzył, pisał, próbował i w końcu wziął się za ziemie i nie chce gadać na jego temat.

mike_d
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 740
Rejestracja: 10 kwie 2007, 0:00

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: mike_d » 28 lut 2011, 22:23

ACME pisze:Takie "sklejki" raczej nie pasuja do Thesis :) Jak juz, widze tylko nagranie na porzadnym mikrofonie, fajnym glosem (kobiecym moze :)) instrukcji dokladnie takich jak w np. w angielskim oryginale. Wersja i komunikaty wyswietla sie EN-GB, a bedzie gadalo po naszem :)
Jeśli to zadziała to w pracy mam do dyspozycji dwie kabiny lektorskie z "odpowiednim" mikrofonem. O głos lektorski z przyjaznym damskim głosem też nie będzie trudno ewentualnie kilka znanych głosów męskich z discovery, national: do wyboru do koloru. Tylko pytanie jest po co :) skoro wiele nawigacji ma w bebechach gotowe sample z głosami.

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: ACME » 01 mar 2011, 8:25

Thesis ma dodatkowo glosy sterujace synteza mowy w aucie.
PS. Wieczorkiem odkrylem jeszcze, ze pasuja dane z plyt nawigacji Opla NCDR i NCDC. CD70 i nowsze juz nie pasuje. Moze ma ktos podobne informacje?

PS. Moje zaangazowanie wynika tylko z ciekawosci... Sam uzywam od lat "doklejonej" nawigacji :) i juz nie raz przekomnalem sie, ze sa lepsze od fabrycznych, ktore za doplata kosztuja ok. 10.000,00 :) :) :)
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Duch-Dziadka
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5269
Rejestracja: 13 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Czarnków/Poznań

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: Duch-Dziadka » 01 mar 2011, 8:34

To jest wlasnie ciekawe placisz tyle kasy za fabryczna navi i jeszcze są problemy z aktualizacją.
Czy na tym wyswietlaczu mozna puszczac filmy z DVD lub innego nosnika???
Giulietta Veloce 2016r

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: ACME » 01 mar 2011, 11:26

Jestem pewien, nasza Thesis pracuje (niestety) na Windows CE 2.12 !!!

Dzis, podczas eksperymentow z navi, komputer znow zawisl, udalo mi sie zrobic 2 fotki. Zobaczie Windowsa w Thesis. : yesyes :

Mysle, ze to przyczyna wiekszosci problemow z Connectem, brakiem map, zawieszaniem sie NIT.

Obrazek

Obrazek
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: ACME » 01 mar 2011, 11:32

:link:
:link:

Wgrałem zmodyfikowane mapy:

Pamięć programu jest bardzo niska. Jeśli to mozliwe (sic!) musisz wybrać jakieś zadanie i je zamknąć, aby zwiększyć pamięć dla programu.
Przekształć część pamięci stałej na pamięć programu (Możesz to zrobić w panelu sterowania poźniej)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2011, 17:30 przez mrs.raketa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: skracamy linki
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ACME
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2009, 19:48
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Thesis - nawigacja PL - udało się :)

Post autor: ACME » 01 mar 2011, 11:36

Codee pisze:Tobie to kiedyś ktoś dał pewną płytę ale sam nie wiesz co na niej do dziś masz - a wiem że była tam na niej nawi działająca w thesis tylko czasem się wieszała / wiesz o kim mówię / więc poszukaj w tym co dostałeś : gafa :
Niby mnie?
Podchodzi do mnie, patrzy w monitor, widzi forum i mowi: "nigdy nie rozumiałam tego programowania" i poszła... ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”