Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

stanleyvol13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:19
Imię: BArtek
Lokalizacja: Kielce

Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: stanleyvol13 » 18 cze 2014, 13:51

Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie czym, albo w jaki sposób można skasować błąd pozycjonowania świateł .
Przejrzałem posty odnośnie tego tematu, oraz posty interfejsu diagnostycznego i nie ma tam za dużo informacji na ten temat. Ponadto chciałbym się dowiedzieć, czy w przypadku uszkodzonego czujnika sterującego pozycjonowaniem, będzie pasował czujnik alfy 166?
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 cze 2014, 22:53 przez Dudi, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Tytułujemy zgodnie z zasadami. Poprawiłem.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów-kasowanie błędów

Post autor: LUKIThesis » 18 cze 2014, 22:46

Witaj ,
błąd najlepiej kasować examinerem ale ponoć można też FiatEcuSkanem lub MultiEcuSkanem zaś jeśli masz uszkodzony czujnik poziomowania to po wymianie na sprawny błąd powinien sam zniknąć .
Nie wiem czy wiesz ale błąd powoduje też gdy na wyjetej lampie przekreci się zapłon ale ten błąd należy kasować testerem diagnostycznym .
Czy czujnik pasuje od alfy to możesz chyba sprawdzić w eperze, jest na stronie viewtopic.php?f=22&t=3861&start=60

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów-kasowanie błędów

Post autor: rain » 18 cze 2014, 23:15

MES/FES, bez problemu ogarnia błąd lamp. Przetestowanej na mojej. Wcześniej trzeba oczywiście tylko pozbyć się przyczyny błędu.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

stanleyvol13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:19
Imię: BArtek
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów-kasowanie błędów

Post autor: stanleyvol13 » 19 cze 2014, 2:37

Dzięki panowie za pomoc. Nie mam pojęcia czy czujnik jest uszkodzony. Kiedyś kiedyś miałem taki błąd na desce ale po chwili znikał, pojawił sie może z dwa razy. Teraz wymieniłem u mechanika maglownicę, Włosi na taśmie zmontowali szpilki gdzie nakrętkę była od góry a srUba mega długa jeszcze za nakrętkę i trzeba było mocno do góry podnieść, żeby je wyjąc i może coś chłopaki uszkodziły. Dziwne ze błąd po na prawie sie pojawił. Równie dobrze może być tak jak piszecie, ponieważ wymieniali mi również postojówkę i mądra głowa robiła to na włączonym zapłonie. Mechanik posiada bogaty sprzęt diagnostyczny ale nie pokazuje tego błędu, choć innych wozach bez problemy(np. W touaregu jest w prawej lampie przedniej). Mechanik dobry znajomy stwierdził żebym zakupił coś konkretnego żeby służyło nam na przyszłość. Dzięki rozejrzeć sie za interfejsem i działam, dam znać po za biegu.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2014, 3:44 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ortografia!

stanleyvol13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:19
Imię: BArtek
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów-kasowanie błędów

Post autor: stanleyvol13 » 24 cze 2014, 22:20

Witam ponownie
Mam jeszcze jedno pytanie, jaki kupić kabel do interfejsu,ponieważ zakupiłem elm327 Bluetooth i nie obsługuje nic po za silnikiem, a jak wcześniej pisałem muszę sie dostać do świateł ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów-kasowanie błędów

Post autor: LUKIThesis » 24 cze 2014, 22:33

A FES czy MES masz zarejestrowany ?
Ja mam wersję FES z elm327 ( kabel ) niezarejestrowaną i mogę chyba jedynie silnik obskoczyć, błędu lamp nie mogłem nim usunąć więc podpiąłem examiner i błąd wynikły z wymiany żarówki na włączonym zapłonie usunąłem.
FES błąd usuwał jedynie ze swojej bazy tak, że nie widniał już na wyświetlaczu laptopa i po ponownym podpinaniu FES już nie był widoczny, a na desce non stop wyskakiwał.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: Alley » 24 cze 2014, 23:03

Niestety ELM327 nie dostaniesz się do świateł. Jedynie do przeglądu, silnika, skrzyni. Nawet do ABSu się nie łączy. Nie ma przełączanych KL'ek, które wymaga FES, ani nie robi tego automatycznie.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów-kasowanie błędów

Post autor: rain » 25 cze 2014, 6:51

LUKIThesis pisze:FES błąd usuwał jedynie ze swojej bazy tak, że nie widniał już na wyświetlaczu laptopa i po ponownym podpinaniu FES już nie był widoczny, a na desce non stop wyskakiwał.
Ty to jakieś dziwne przygody miałeś z tym FESem. Podpinając niezliczona ilość Lancii, Alf, Fiatów i jedno Suzuki swoim lapkiem nigdy się z czymś takim nie spotykałem. Albo usuwał albo nie, bo przyczyna błędu była nieusuniętą. Nigdy nie spotkałem się że niby usunął a nie usunął.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: LUKIThesis » 25 cze 2014, 8:59

No tak to miałem, nie w mojej bo nigdy nie musiałem u siebie takiego błędu kasować ale u kolegi. Po podpięciu FES wszedłem w odczyt błędów i tam go usuwałem. Kicha, że błędu nie dało się tak od razu usunąć ale może mam jakiś zryty program choć niezarejestrowany więc może w tym jest sęk.

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: przedszkolak » 26 cze 2014, 0:40

Ja używam EML z Bluetooth'em i kablowego z przełącznikiem. W tym przypadku MES (zarejestrowany) jest dostępny we wszystkich opcjach i kasuje błędy bez problemu. Bluetooth nie działa we wszystkich modułach.

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: Alley » 26 cze 2014, 0:51

Nawet z ABS i poduchami się połączysz ELM kablowy? Wrzuć model jaki masz.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

stanleyvol13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2013, 13:19
Imię: BArtek
Lokalizacja: Kielce

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: stanleyvol13 » 18 lip 2014, 12:58

Witam wszystki ponownie, z góry dziękuje wszystkim za pomoc. Przepraszam ze dopiero dziś odpisuje ale jak wiecie czas urlopowy trwa :)
Jak pisaliście błąd był po stronie mechanika, który wymienił postojówke na włączonych światłach. Błędy udało mi się usunąć za pomocą kabla zakupionego na allegro elm 327 1.3 usb z trzema adapterami: żółty, zielony i czerwony. Kabel działa bardzo szybko i stabilnie pod fes i mes w odróżnieniu od kabla kkl niebieski z przełącznikiem. Elm'em 327 w Thesis mozna wejść do wszystkiego i wszystko robić nawet upgrade. W przypadku kkl'a dotarłem tylko do poduszek. Do thesis żółty adapter jest zbędny, a na allegro w standardzie nie ma czerwonego w zamian jest żółty. Wystarczy e-mail do sprzedawcy o zamianę, koszt to 80 zł +koszt wysylk, z soft'em free mes, w którym nie mozna wejść do wszystkich zakładek. Natomiast koszt z licencja to 280 zł, polecam wszystkim którzy zamierzają zakupić interfejs do Lancii, Fiat czy Alfy. Powyższe programy świetnie współpracują z interfejsem informując o zmianie adaptera na np. Czerwony, poradzi sobie największy laik z obsługa tych programów.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: Alley » 31 lip 2014, 13:54

W ogółe jest gdzieś bezpiecznik od samopoziomowania? Mam sprawny czujnik, podpiałem nawet drugi, Kabel co prawda miałem lutowany i zalutowałem od nowa i nie bangla. Nie wymieniałem żadnych żarówek na włączonym zapłonie bo wcześniej działał.
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: LUKIThesis » 31 lip 2014, 14:13

Nie wiem ale chyba w skrzynce pod maską są bezpieczniki oznaczone lampami .

Awatar użytkownika
Alley
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 502
Rejestracja: 09 maja 2007, 0:00
Skype: alleyek
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Żuromin
Kontakt:

Odp: Thesis - poziomowanie reflektorów/kasowanie błędów

Post autor: Alley » 31 lip 2014, 14:18

Musze przeszukac w takim razie wszystkie bezpieczniki. Dobija dźwięk błędu co 30sekund.

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
537-407-123

Samochód jest dopiero wtedy szybki, kiedy rano stoisz przed nim i boisz się go otworzyć.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność ? w kierowcy.

Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”