Thesis - czujniki parkowania/diagnoza

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: LUKIThesis » 30 wrz 2013, 21:03

Parktronic-ów nie trzeba kasować ani aktywować jak usunie się uszkodzenie. Sprawdź też stan wiązki ale do tego musisz zdjąć zderzak jeśli wiązka jest na swoim miejscu czyli pozapinana w opaskach .
Ewentualnie jak nie dasz sobie rady z braku miejsca na pracę przy aucie i będziesz chciał oddawać do serwisu to możesz spokojnie oddać do ASO do Rafała, u Foe w thesis i zapewne wielu innych już te tematy przerabiali więc pół godziny na zdjęcie zderzaka to dla nich pestka.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: czachor » 28 paź 2013, 20:17

Pytanie za 11 punktów - wyciągnąłem czujnik. Jak zdiagnozować go kompletnie poza samochodem? Jakieś napięcie, miernik...?

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: LUKIThesis » 28 paź 2013, 21:04

Czujnik parkowania emituje fale ultradźwiękowe ( wysyła i odbiera ) więc jeśli nie słyszysz cykania to oznacza to uszkodzenie na tej linii ( czujnik, wiązka, centralka ). Drugi typ uszkodzenia czujnika to też gdy non stop słyszymy jakby przed autem była przeszkoda. Tu też trudniej zdiagnozować uszkodzenie na słuch, jedynym rozwiązaniem jakie znam to po prostu zakładanie/ podmienianie na nowy czujnik aż problem zniknie.
Raczej zmierzyć czujnika na stole się nie da, jeszcze o tym nie słyszałem. Mimo pomiarów dobrego i złego wartości są takie same co niczego nie wnosi, ale może się mylę.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: czachor » 28 paź 2013, 23:03

LUKIThesis pisze:Raczej zmierzyć czujnika na stole się nie da, jeszcze o tym nie słyszałem. Mimo pomiarów dobrego i złego wartości są takie same co niczego nie wnosi, ale może się mylę.
No właśnie mi o ten pomiar chodzi :) Z ciekawości chciałbym sprawdzić te wymontowane.

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: Jedrek » 09 kwie 2014, 10:10

Jak kiedyś czytałem ten temat -to dziwiłem się, że może dostać się woda do centralki Parktronic. (pisał o tym ACME)
Wczoraj zabrałem się do naprawiania Parktronic w mojej Thesis bo od dłuższego czasu system zgłaszał awarię.
Ponieważ nie można się było połączyć z centralką -wymontowałem ją -a tu wewnątrz kieliszek wody!
Nie wiem skąd -bo w bagażniku mam zawsze sucho a centralka umieszczona wysoko, w bezpiecznym miejscu.
Ponieważ woda stałą tam dość długo -elektroliza zniszczyła parę ścieżek na płytce.
Czy ktoś z Was może podesłać schemat centralki -albo chociaż zdjęcie płytki (centralki Parktronic) w dużej rozdzielczości?
Postarałbym się ją reanimować.
Chyba że może ktoś odsprzedać tanio sprawną centralkę?

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: czachor » 09 kwie 2014, 10:42

Spływa z klapy bagażnika, jeśli masz choć minimalnie niedrożne odpływy lub nieszczelną uszczelkę wokół tablicy rejestracyjnej. A dokładnie jak podniesiesz klapę, to leci po zawiasach (czy jak to się tam nazywa).

Awatar użytkownika
Jedrek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 lut 2007, 0:00
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: Jedrek » 09 kwie 2014, 13:44

Pewnie masz rację. Zabezpieczę centralkę -jak ją naprawię.
I innym radzę to samo - póki mają jeszcze sprawne -bo to najwyraźniej niedopatrzenie projektantów auta -z wnikaniem wody do centralki.
Płytka jest na stole elektronika.
Czekam na schemat lub fotkę płytki - jeśli ktoś ma.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: czachor » 17 maja 2014, 21:46

Panowie i Panie, taka sytuacja.

Dzisiaj wymieniłem na nową wiązkę parktronica w przednim zderzaku, ponieważ stara była przegniła, zaśniedziała i generalnie do niczego. Podłączyłem, i d..a, błąd czujników jest dalej. Wszystkie czujniki cykają w tym samym tonie i z tą samą częstotliwością, więc są sprawne. Centralka jest chyba w porządku (w środku sucho i czysto, elektronika wygląda jak nowa). Co można jeszcze sprawdzić?

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: LUKIThesis » 18 maja 2014, 8:00

Wpadnij to podmienimy wszystkie czujniki i sprawdzimy . Możesz jeszcze sprawdzić miernikiem przejście przewodów, od czujnika do centralki.

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: ArtoKucior » 14 wrz 2014, 20:53

Mam małe pytanko. Gdzie znajduje się głośniczek tylny od Parktronicu i jak najlepiej się zabrać do niego aby wymontować ?

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: belial666 » 14 wrz 2014, 21:54

ArtoKucior pisze:Mam małe pytanko. Gdzie znajduje się głośniczek tylny od Parktronicu i jak najlepiej się zabrać do niego aby wymontować ?
Raczej jest z boku od strony kierowcy jak otworzysz drzwi to tam gdzie jest wylot powietrza do drzwi
Za tą osłoną
Dodano: lecz to będzie przedni,faktycznie
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, 22:33 przez belial666, łącznie zmieniany 1 raz.
Nr. telef. 501259455

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: LUKIThesis » 14 wrz 2014, 22:29

Tylny jest w półce, nigdy się do niego nie dobierałem i nie zwróciłem uwagi gdzie dokładnie siedzi, a demontowałem tapicerkę od spodu w bagażniku. Może zdejmij tapicerkę w bagażniku od spodu półki i popatrz, coś mi świta, że mimo głośników subwoofera był jeszcze ten od czujników po lewej str. auta. Jutro jeszcze przyłożę ucho czy nie jestem w błędzie.

czachor
Administrator
Administrator
Posty: 481
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:26
Lokalizacja: Lublin

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: czachor » 14 wrz 2014, 22:32

Jak dobrze pamiętam, jest z tyłu pod półką albo za osłoną słupka. Jak nie masz za słupkiem, to bez demontażu kanapy się nie obejdzie. Kopałem do 3-go stopu i pamiętam, ze mi się przewinął.

Awatar użytkownika
bunkrowiec96
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 28 lut 2014, 21:09
Imię: marek
Lokalizacja: Toruń

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: bunkrowiec96 » 24 mar 2015, 21:19

Odgrzewam temat centralki parktroników. Właśnie jestem po demontażu centralki , wyjąłem otworzyłem wysuszyłem wyczyściłem i sprawdziłem ścieżki i elementy.Wygląda że nic nie padło. Po montażu nie świeci już światłem stałym przycisk parktroników ale mimo to nie działają. Pytanie -czy trzeba może skasować błędy w kompie auta żeby zadziałało. Proszę o poradę.

Awatar użytkownika
belial666
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3404
Rejestracja: 11 maja 2014, 14:24
Lokalizacja: Stargard Szczeciński/Złotów

Re: Thesis - czujniki parkowania-diagnoza

Post autor: belial666 » 24 mar 2015, 21:26

A na desce jakie błędy masz ?.
Nr. telef. 501259455

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”