Geometria - Kąt wyprzedzenia sworznia

freeq7322
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 163
Rejestracja: 24 sty 2017, 12:44
Imię: Sebastian

Geometria - Kąt wyprzedzenia sworznia

Post autor: freeq7322 » 16 sty 2018, 11:29

Czesc wszystkim,

mam do was pewne pytanie.
Ostatnio robilem geometrie i wyszlo ze kąt wyprzedzenia sworznia wynosi odpowiednio +1,51 stopnia dla lewej strony i +1,57 stopnia dla prawej.

W programie ktory posiadali spece od geometrii, wartość standardowa dla kąta wyprzedzenia sworznia była miedzy (-0,20) - (+0,20) stopnia co wykazało wyniki mojego auta na czerwono (poza zakresem).

Jest to dla mnie zastanawiajace ponieważ w wiekszosci aut kąt wyprzedzenia sworznia wynosi miedzy +1,20 a 4,70 stopnia (mowie tu o normach).

Zastanawiam sie czy program który mieli miał rzeczywiscie dobrze ustawione wartosci nominalne czy nie.

Jakie kąty wyprzedzenia sworznia macie w swoich Thesisach?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
PastorFSO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2012, 22:17
Imię: Marcin
Lokalizacja: Na południe od Krakowa.

Re: Geometria - Kąt wyprzedzenia sworznia

Post autor: PastorFSO » 17 sty 2018, 10:19

Trochę dziwne to co piszesz, ponieważ kiedy zawieszenie miałoby zerowy kąt wyprzedzenia sworznia to podczas jazdy, koła nie ustawiałyby się do jazdy na wprost. Być może w programie jest jakiś błąd i stąd wartości były na czerwono. Osoba badająca geometrie też powinna się nad tym zastanowić. Do tego prawa i lewa strona mają zbliżone wartości, więc moim zdaniem wszystko masz w porządku. Jeżeli chodzi o fabryczne wartości niestety ich nie znam, ale gdybyś dysponował np. e-Learn do Thesis (o ile istnieje) lub inna szczegółowa literatura do tego samochodu to na pewno znajdziesz tam odpowiednie dane.

Awatar użytkownika
volf
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3996
Rejestracja: 07 sty 2007, 0:00
Lokalizacja: powiat Bełchatów

Re: Geometria - Kąt wyprzedzenia sworznia

Post autor: volf » 17 sty 2018, 10:41

Moze dane z tej stronki będą pomocne :?:
http://www.jltechno.com/en/alignment_sp ... lID=101523
KAPPA TDS & JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”