Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

tomik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 165
Rejestracja: 07 sie 2013, 22:55
Imię: Tomek
Lokalizacja: Knurów

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: tomik » 02 lis 2013, 18:04

Sprawdzałem i sprężyny przednie pasują do amorków bez SkyShock.

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: jjash » 15 lis 2013, 10:53

Hm, tak sobie pomyślałem nad tymi amorkami i wpadłem na szatański pomysł - skoro pasują, to nic tylko wyłączyć (wypiąć z prądu) centralkę skyhook. Pojawi się błąd na choince. Wpiąć się w system z FES i zrobić osiowanie proxy. System odepnie tą centralkę i być może będzie po sprawie. Gdybam. Nie próbowałem. Ale niewidoczne komponenty systemu są odcinane od sieci podczas osiowania. Zatem może to być rozwiązanie na "ciężkie czasy" i brak kasy na amory. Na amory Teresy, bo na amory to czas zawsze powinien się znaleźć. Latem zwłaszcza. :) A do lata coraz bliżej, coraz bliżej.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: rain » 15 lis 2013, 11:13

jjash pisze:Hm, tak sobie pomyślałem nad tymi amorkami i wpadłem na szatański pomysł - skoro pasują, to nic tylko wyłączyć (wypiąć z prądu) centralkę skyhook. Pojawi się błąd na choince. Wpiąć się w system z FES i zrobić osiowanie proxy. System odepnie tą centralkę i być może będzie po sprawie. Gdybam. Nie próbowałem. Ale niewidoczne komponenty systemu są odcinane od sieci podczas osiowania. Zatem może to być rozwiązanie na "ciężkie czasy" i brak kasy na amory. Na amory Teresy, bo na amory to czas zawsze powinien się znaleźć. Latem zwłaszcza. :) A do lata coraz bliżej, coraz bliżej.
Dokładnie o tym samym myślałem i chciałem tak zrobić w przyszłości.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: Flyman » 15 lis 2013, 13:07

No to amorki leżą i czekają na wyniki doświadczeń.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: LUKIThesis » 15 lis 2013, 13:09

rain pisze:
jjash pisze:Hm, tak sobie pomyślałem nad tymi amorkami i wpadłem na szatański pomysł - skoro pasują, to nic tylko wyłączyć (wypiąć z prądu) centralkę skyhook. Pojawi się błąd na choince. Wpiąć się w system z FES i zrobić osiowanie proxy. System odepnie tą centralkę i być może będzie po sprawie. Gdybam. Nie próbowałem. Ale niewidoczne komponenty systemu są odcinane od sieci podczas osiowania. Zatem może to być rozwiązanie na "ciężkie czasy" i brak kasy na amory. Na amory Teresy, bo na amory to czas zawsze powinien się znaleźć. Latem zwłaszcza. :) A do lata coraz bliżej, coraz bliżej.
rain pisze:
jjash pisze:Hm, tak sobie pomyślałem nad tymi amorkami i wpadłem na szatański pomysł - skoro pasują, to nic tylko wyłączyć (wypiąć z prądu) centralkę skyhook. Pojawi się błąd na choince. Wpiąć się w system z FES i zrobić osiowanie proxy. System odepnie tą centralkę i być może będzie po sprawie. Gdybam. Nie próbowałem. Ale niewidoczne komponenty systemu są odcinane od sieci podczas osiowania. Zatem może to być rozwiązanie na "ciężkie czasy" i brak kasy na amory. Na amory Teresy, bo na amory to czas zawsze powinien się znaleźć. Latem zwłaszcza. :) A do lata coraz bliżej, coraz bliżej.
Dokładnie o tym samym myślałem i chciałem tak zrobić w przyszłości.
I szlak trafi całą przyjemność z jazdy :(

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: rain » 15 lis 2013, 13:50

LUKIThesis pisze: I szlak trafi całą przyjemność z jazdy :(
Zapomniałeś dodać że jak kogoś nie stać na amorki to nie kupuje auta w którym tyle kosztują. Bla bla bla :P
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: LUKIThesis » 15 lis 2013, 14:22

rain pisze:
LUKIThesis pisze: I szlak trafi całą przyjemność z jazdy :(
Zapomniałeś dodać że jak kogoś nie stać na amorki to nie kupuje auta w którym tyle kosztują. Bla bla bla :P
Nie muszę tego pisać bo są tacy którzy zrobią to za mnie ;) Ale jak wsiadłem po nowej Themie w Thesis to zrozumiałem czym jest prawdziwa Lancia ze skyhook :)

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: jjash » 15 lis 2013, 21:46

OK. Przyjemności takiej już nie będzie ale też nie róbmy z tego tragedii - wszak amorki bez skyhook sa inaczej konstruowane - powiedzmy, że tak jak normalne. Problem większy jest wtedy gdy posiadając skyhooka pada centralka. Wtedy mamy wóz mojego dziadka. A jak się zamota normalne amory, odepnie centralkę, to powinien chodzić tak jak normalny samochód. No, powiedzmy komfort, tfu, passata, tfu, tego...coś mnie język cierpnie.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

przedszkolak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 346
Rejestracja: 02 maja 2011, 21:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: przedszkolak » 17 lis 2013, 17:34

Mnie się coś wydaje, że można by było regenerować. jak mi któryś padnie to spróbuję, miałem w kilku autach tak, że regenerowałem i działało bezproblemowo i przebiegowo. bez skutków ubocznych. Tu może być problem oleju, ale ktoś to w końcu produkuje i jest jakaś specyfikacja, a wtedy bez problemu.

Awatar użytkownika
Dudi
Członek Zarządu LKP
Członek Zarządu LKP
Posty: 12270
Rejestracja: 30 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: Dudi » 08 sty 2014, 10:41

Panowie, taką odpowiedź dostałem z FAP, jeśli chodzi a amortyzatory skyhook, a zwykłe (generalnie trochę to zamieszane). Czekamy dalej.
Generalnie nie było łatwo. Najpierw rozmawiałem z Działem Marketingu Lancii (Sławek Szałkowski i jego team). Oni z założenia zajmują się tylko modelami z bieżącej oferty, więc dostępem do danych historycznych nie dysponują. Mają jedynie publikacje wydane przez centralę grupy Fiata. Otrzymałem od nich książkę zawierającą dane techniczne wszystkich modeli Lancii jakie zostały wyprodukowane od początku powstania marki. Nie wiem, czy masz taki album. Podobno w Polsce jest tylko kilka sztuk. Mogę wziąć go ze sobą jeśli będziemy mieli okazję się spotkać. Sprawdziłem dane dotyczące modelu Thesis ? niestety publikacja nie przewiduje zawieszenia innego niż sterowane elektronicznie (więc wygląda na to, że może być jednak niekompletna).

Drugi krok ? postanowiłem zaryzykować i napisać do mojej byłej szefowej, która objęła jakiś czas temu stanowisko szefa marketingu Lancii w Turynie. Ona zaproponowała, aby wszelkie tego typu pytania kierować do FAP przez dział Public Relations, bo to dział, który z założenia ma za zadanie kontaktować się ?ze światem zewnętrznym?.

Następnie spotkałem się z szefem działu PR ? w sprawie Thesis zadzwonił do działu serwisowego FAP w Bielsku-Białej ? otrzymałem kontakt do osoby, która zajmuje się częściami zamiennymi. Wysłałem jej numery katalogowe amortyzatorów, które podałeś. Stamtąd zostałem przekierowany do działu technicznego, który wysłał zapytanie n/t amortyzatorów w Thesis do centrali. Przesłano mi procedurę, która przewiduje, że tego typu pytania mogą wpływać do działu technicznego tylko przez dział obsługi klienta. Nasz szef PR zaproponował, że najszybszą i najskuteczniejszą drogą w takich sytuacjach będzie po prostu skorzystanie z formularza kontaktowego na stronie www Lancii:

http://kontakt.lancia.pl/lancia

Stąd pytania trafiają do działu obsługi klienta, a dalej już do odpowiednich działów / osób.
Thesis ? czekam na odpowiedź z Bielska. Kolejne tego typu zapytania można wysyłać przez formularz kontaktowy Lancii.
Dudi
Fiat Brava 80 16v SX / Alfa Romeo 156 2.0 16v Selespeed / Lancia Lybra SW 1.9 JTD 115 LX Verde Olimpia
Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair 170KM Distinctive
Fiat Fullback 2.4 MJ LuxNAV 180KM
Nysa Towos 522 '86 (do poprawek) / YAMAHA YZF-R6 (eeeeeeeRRRRRRrrrrr sześć)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: Flyman » 08 sty 2014, 11:55

Dudi, dziękuję za zainteresowanie się sprawą. Widzę, że wszystko jest łatwe i proste, zupełnie, jak zapytanie do US. :-)

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1564
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Re: Thesis - amortyzatory (cena, błąd na kompie)

Post autor: rain » 08 sty 2014, 12:06

Moje doświadczenia z kontakt.lancia.pl, ograniczają się do otrzymania odpowiedzi że cenią sobie moje uwagi, jak wszystkich klientów i że przekażą moje uwagi dalej.
Autka jakie mi się przewineły: Hyundai Lantra 1.6, Lancia Lybra 2.4 JTD, Alfa Romeo 156 2.4 m-Jet, Alfa Romeo 156 1.8 Twin Spark, Lancia Delta 1.8i.e., Lancia Thesis 2.4 JTD, Alfa Romeo 166 3.2, BMW E90 320d, Fiat Brava 80 16v, Fiat Brava 80 16v, Laguna III 2.0 16v, Fiat Stilo 1.9 JTD, Marea 155 20v

Obecnie mam: Lancia Lybra 2.4 jtd Emblema, Lancia Lybra 2.0 LS, Opel Meriva_A 1.4 EcoTec, Bravo HGT, Brava 100 16v

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”