Thesis 2.0 20v - wymiary korbowodu

5thavenue
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017, 13:24

Thesis 2.0 20v - wymiary korbowodu

Post autor: 5thavenue » 26 lip 2017, 15:00

Witam,
Minęło już pół roku jak po przytarciu panewki walczę z remontem. Po kupnie wału w nominale teraz okazało się że 2 korby nie pasują pod panewkę. Wymiary korby podane przez zakład który składa: stopa 51,35mm, tulejka 22mm, dł od stopy do tuleji 108,2mm
Czy to są właściwe wymiary czy ktoś wie skąd mogę złapać takie korby?
Ostatnio zmieniony 29 lip 2017, 9:32 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami! Regulamin działu technicznego!!!Prosimy umieszczać posty w odpowiednim dziale!

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: wymiary korbowodu thesis 2.0

Post autor: kond243 » 26 lip 2017, 15:48

Fiat coupe 20vt oraz Kappa 20vt. Robiłem remont silnika w mojej Thesis ale korbowodów nie mierzyłem. Trzeba je wykątować i po problemie. Z wolnossących silników 2.0 nie dopasujesz są inne tzn mają cieńszy sworzeń. Ja kątowałem korbowody oraz dałem nowe tulejki w główki korbowodów nowe sworznie Jak obróciło panewkę mocno to korbowód będzie też do kątowania bo ma większy otwór pod panewkę. Skąd jesteś?
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

5thavenue
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 20 lip 2017, 13:24

Re: wymiary korbowodu thesis 2.0

Post autor: 5thavenue » 26 lip 2017, 17:46

Tarnowskie Góry, silnik jest obecnie w Częstochowie. Korbowody o których piszesz rzeczywiście pasują bo miałem takowe dla porównania lecz mają inny kształt i masa obracająca jest inna.
Czy ktoś zna przyczynę przycierania na ostatniej panewce? za slabe smarowanie, mało wydolna pompa?...

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: wymiary korbowodu thesis 2.0

Post autor: kond243 » 26 lip 2017, 19:08

Wydech idzie centralnie pod piątą panewką.do tego ogień jak silnik chłodny lub olej nie dogrzany.Owiń bandażem wydech od kata aż do plecionki. Taki sposób odizolujesz miske od temperatury wydechu. Owiń przynajmniej dwukrotnie.Do tego stosuj dobrej jakości olej np Millers 10w60 lub xado raylly sport 10w60 i deptaj dopiero po przejechaniu 20km żeby olej osiągnął temperature roboczą co za tym idzie silnik nagrzał się w osi. Jak wskaźnik temp pokaże że plyn osiągnął 90 stopni to olej ma około 50 stopni. A to za mało przy deptaniu panewki mocno dostaja po du.... Pompa w tych silnikach jest bardzo wydajna i uwierz jeśli dół silnika ok to na rozgrzanym oleju na jałowym biegu będzie2 bary ciśnienia.Tylko nie wlewaj valvolaina 10w60 Bo zbijesz silnik ponownie. Chłopakom na zawodach którzy jeździli na valvo zaczęły sie silniki wysr...ać. A na Millersie czy xado jest ok.Druga sprawa wystarczy wymienić panewki co 100tyś km i nie będzie problemu. Od Kappy korby są takie same ja mam taką zbieranine w swoim silniku więc kątujesz i wyważasz korbowody do jednej masy. I ma działać.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”