Thesis - problem z otwarciem bagażnika kluczykiem

Awatar użytkownika
slowik888
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:19
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szamotuły

Thesis - problem z otwarciem bagażnika kluczykiem

Post autor: slowik888 » 30 paź 2016, 10:33

Witam serdecznie :)




Bardzo mi miło z racji tego, że jest to mój pierwszy post na forum, czytelnikiem jestem już jednak od dawna.
Jak na prawowitego posiadacza Thesiski przystało, również i ja dostaje od niej od czasu lekcję życia i mechaniki ;)

Tym razem (bo muszę nadmienić, że mój egzemplarz oprócz tylnych wahaczy ma zregenerowane lub wymienione większość bebechów) padło
na zamek bagażnika, a konkretnie na otwieranie manualne z kluczyka, które przez całe lata działało, ale przyszedł dzień, w którym odmówiło posłuszeństwa.

"Ale przecież jest otwieranie ze środka i z pilota, w czym zatem problem?" - uprzedzę pytanie - otóż, z racji przebywania za granicą, gdzie nie mam potrzeby dojeżdżania gdziekolwiek (naprawdę sporadycznie), kiedy auto ma stać miesiąc bez ruszania zdarza się, że odłączam aku, który jak wiadomo, jest w bagażniku (kieruję się lekką przezornością z racji wcześniejszych problemów z rozładowywaniem akumulatora, w związku ze zwarciem na tylnej lampie spowodowanej zaciekającą gdzieś wodą/wilgocią).


I tutaj moje pytanie - czy istnieje jakikolwiek sposób lub patent, by otworzyć bagażnik bez użycia otwierania elektrycznego lub kluczykiem? Dodam, że kanał w tylnej kanapie jest zamknięty, więc nie mogę go póki co nawet otworzyć żeby może jakimś cudem sięgnąć do klemy, żeby podłączyć aku.
Dodatkowo, klapa nie jest dociągnięta do końca (zamek przy wyłączonym aku nie dociąga klapy elektrycznie), więc ma lekkie luzy żeby spróbować czymś popchnąć zamek (chociaż próbowałem już i zatrzymuje się gdzieś na uszczelce).

Taka miła zagwozdka na niedzielny poranek.


Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za konkretną pomoc ;)

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - problem z otwarciem bagażnika kluczykiem

Post autor: Bartek-Lodz » 30 paź 2016, 10:46

Jeżeli działa zamek elektryczny a auto masz otwarte to możesz podać prąd do puszki z bezpiecznikami pod maską. Jeżeli auto jest zamknięte to można otworzyć maskę - sposobem, ale trzeba będzie zdjąć chrom z maski albo popsuć blendę na klapie bagażnika pod tablicą rejestracyjną.
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Thesis - problem z otwarciem bagażnika kluczykiem

Post autor: kond243 » 30 paź 2016, 10:50

Pod maską od strony kierowcy jest skrzynka z bezpieczniki otwórz ją zauważysz że są tam prądowe kable tzn plus zasilający elektryke w aucie. Podepnij plus z drugiego aku lub kable rozruchu minus do nadwozia. I otworzysz elektrycznie klapę bagażnika. Otwierał tak klapę u kolegi który ma pozacierane wkładki do otwierania kluczyki.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

Awatar użytkownika
slowik888
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:19
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Thesis - problem z otwarciem bagażnika kluczykiem

Post autor: slowik888 » 30 paź 2016, 11:07

Bartek-Lodz pisze:Jeżeli działa zamek elektryczny a auto masz otwarte to możesz podać prąd do puszki z bezpiecznikami pod maską. Jeżeli auto jest zamknięte to można otworzyć maskę - sposobem, ale trzeba będzie zdjąć chrom z maski albo popsuć blendę na klapie bagażnika pod tablicą rejestracyjną.
Auto jest otwarte, więc nie będzie problemu. W jaki sposób konkretnie (gdzie) podpiąć ten prąd z innego aku? (przepraszam, ale nie jestem mechanikiem, a laikiem ;) ).

Druga sprawa - co może być powodem nie działającego zamka? Czy to możliwe, że wypadła sprzączka trzymająca linkę czy bardziej prawdopodobne, że mechanizm zaśniedział?

Awatar użytkownika
Bartek-Lodz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 20 cze 2010, 9:08
Imię: Bartek
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Thesis - problem z otwarciem bagażnika kluczykiem

Post autor: Bartek-Lodz » 30 paź 2016, 11:10

slowik888 pisze:
Bartek-Lodz pisze:Jeżeli działa zamek elektryczny a auto masz otwarte to możesz podać prąd do puszki z bezpiecznikami pod maską. Jeżeli auto jest zamknięte to można otworzyć maskę - sposobem, ale trzeba będzie zdjąć chrom z maski albo popsuć blendę na klapie bagażnika pod tablicą rejestracyjną.
Auto jest otwarte, więc nie będzie problemu. W jaki sposób konkretnie (gdzie) podpiąć ten prąd z innego aku? (przepraszam, ale nie jestem mechanikiem, a laikiem ;) ).

Druga sprawa - co może być powodem nie działającego zamka? Czy to możliwe, że wypadła sprzączka trzymająca linkę czy bardziej prawdopodobne, że mechanizm zaśniedział?
Post wyżej Konrad Ci napisał jak :)
Wynajem aut, auta do ślubu - imprezy okolicznościowe - pojazdy zastępcze z OC sprawcy - pomoc w dochodzeniu roszczeń od ubezpieczycieli
Kappa 3.0 V6 1999 [204KM] AUTOMATIC ZF PB+LPG, Thesis 3.0 V6 2002 [215] PB+LPG, Thesis 3.2 V6 2003 [230KM] PB+LPG, Thesis Sportiva 2006 [200KM], Thesis Sportiva 2008 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2007 [185KM], Thesis 2.4 JTDm 2008 [185KM], Phedra 2.0 JTD 2005 [110KM], Citroen C8 2.0 JTD 2005 [109KM], Audi A6 C7 2.0 Ultra 2014 [190KM], Audi A8 D3 3.0 2008 [300 KM], Audi S8 D3 5.2 2007 [520 KM],Porsche Cayenne Turbo S 2003 [550 KM]

Awatar użytkownika
slowik888
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 12
Rejestracja: 30 paź 2016, 10:19
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szamotuły

Re: Thesis - problem z otwarciem bagażnika kluczykiem

Post autor: slowik888 » 30 paź 2016, 11:13

Bartek-Lodz pisze:
slowik888 pisze:
Bartek-Lodz pisze:Jeżeli działa zamek elektryczny a auto masz otwarte to możesz podać prąd do puszki z bezpiecznikami pod maską. Jeżeli auto jest zamknięte to można otworzyć maskę - sposobem, ale trzeba będzie zdjąć chrom z maski albo popsuć blendę na klapie bagażnika pod tablicą rejestracyjną.
Auto jest otwarte, więc nie będzie problemu. W jaki sposób konkretnie (gdzie) podpiąć ten prąd z innego aku? (przepraszam, ale nie jestem mechanikiem, a laikiem ;) ).

Druga sprawa - co może być powodem nie działającego zamka? Czy to możliwe, że wypadła sprzączka trzymająca linkę czy bardziej prawdopodobne, że mechanizm zaśniedział?
Post wyżej Konrad Ci napisał jak :)

Aaaa, ok, thxs, przeoczyłem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”