Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: szerszen » 28 maja 2010, 12:12

Wczoraj żona wjechała Tereską w sporą wyrwę w drodze i pojawił się błąd systemu airbag. Odłączenie accu pomogło na chwilę, do nastepnej, tym razem niewielkiej dziury. Za drugim razem też pomogło, za trzecim już nie - wali błędem cały czas.
Kiedyś (jakieś 2 miechy temu) po najechaniu na wyciętą przez drogowców w drodze dziurę też mi się to pojawiło, ale na chwilę, po czym zniknęło bez jakichkolwiek moich działań.
Kompa jeszcze nie podłączałem, ale podejrzewam, że to czujnik przeciążeniowy/bezwładnościowy.
Miał ktoś taką przygodę?

argenta67

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: argenta67 » 29 maja 2010, 19:26

szerszen pisze:Wczoraj żona wjechała Tereską w sporą wyrwę w drodze i pojawił się błąd systemu airbag. Odłączenie accu pomogło na chwilę, do nastepnej, tym razem niewielkiej dziury. Za drugim razem też pomogło, za trzecim już nie - wali błędem cały czas.
Kiedyś (jakieś 2 miechy temu) po najechaniu na wyciętą przez drogowców w drodze dziurę też mi się to pojawiło, ale na chwilę, po czym zniknęło bez jakichkolwiek moich działań.
Kompa jeszcze nie podłączałem, ale podejrzewam, że to czujnik przeciążeniowy/bezwładnościowy.
Miał ktoś taką przygodę?
Nie żaden czujnik tylko, któraś wtyczka słabo łączy i wysunęła się. W Thesis nie trzeba kasować błędu poduszki jak połączysz dobrze to zgaśnie. Komputer pomaga w odszukaniu bo jest troszkę tych wtyczek.

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: szerszen » 30 maja 2010, 21:46

Podłączyłem kompa - 0F, 12, 02 - dla FiatEcu to poducha w siedzeniu pasażera, dla AlfaDiaga to bardziej czołowa pasażera. Połączenia dla poduchy w siedzeniu sprawdziłem, dla czołowej jeszcze nie. Złącza dla czołowej pasażera znajdują się gdzieś za schowkiem nad nogami pasażera?

argenta67

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: argenta67 » 30 maja 2010, 22:25

szerszen pisze:Podłączyłem kompa - 0F, 12, 02 - dla FiatEcu to poducha w siedzeniu pasażera, dla AlfaDiaga to bardziej czołowa pasażera. Połączenia dla poduchy w siedzeniu sprawdziłem, dla czołowej jeszcze nie. Złącza dla czołowej pasażera znajdują się gdzieś za schowkiem nad nogami pasażera?
Wyjmij schowek i tam masz dwie wtyczki, schowek wychodzi :ojej:

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: szerszen » 31 maja 2010, 7:16

argenta67 pisze:
szerszen pisze:Podłączyłem kompa - 0F, 12, 02 - dla FiatEcu to poducha w siedzeniu pasażera, dla AlfaDiaga to bardziej czołowa pasażera. Połączenia dla poduchy w siedzeniu sprawdziłem, dla czołowej jeszcze nie. Złącza dla czołowej pasażera znajdują się gdzieś za schowkiem nad nogami pasażera?
Wyjmij schowek i tam masz dwie wtyczki, schowek wychodzi :ojej:
Jakieś niespodziewane zaczepy? Bo, z tego, co się zorientowałem to trzymają go 4 imbusy.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: Michael G » 31 maja 2010, 16:33

Trzeba wyjąć z boku plastikową płytke - tam gdzie masz zamek deaktywacji poduszek. Dostępna po otwarciu drzwi.
Potem wyciagajc uważaj jak masz tam zmieniacz. On tez jest tam spięty z całością. Jest trochę zabawy. Poświęcisz z 30-40 minut na pierwszy raz.
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: szerszen » 31 maja 2010, 18:49

Wyjąłem schowek, dostałem się do złącz, rozpiąłem, lekko ścisnąłem kombinerkami, zapiąłem i ***. Znowu 09 0A 0F. Nie mam już cierpliwości i czasu na szukanie rozpiętego/uszkodzonego złącza. Jutro jadę zgłosić szkodę do Zarządu Dróg i Zieleni. Mają dwieście baniek na Centrum Solidarności, to na drogi też niech znajdą...

LUKI82

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: LUKI82 » 31 maja 2010, 20:04

Mi też kiedyś wyskoczył błąd poduchy. Zrobiłem tak wsadziłem kluczyk w stacyjki od poduszek akurat w tą w desce rozdzielczej pokręciłem tak kilka razy i od tamtej pory błędu poduch nie mam. Minęło już może z rok. :D

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - airbag failure po najechaniu na sporą dziurę...

Post autor: szerszen » 01 cze 2010, 15:01

Podszedłem jeszcze raz i znalazłem winowajcę. Udokumentowałem to, dla potomnych.
Żółta wtyczka pod lewą nogą pasażera z przodu.
Info na kompie auta faktycznie znika, jak pisał Argenta, ale w ECU systemu airbag zostaje i trzeba (można) to już wykasować Alfadiagiem lub FiatEcuScan.
Dzięki za wszelkie sugestie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”