Thema - wymiana nagrzewnicy

Awatar użytkownika
Jaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 55
Rejestracja: 31 lip 2006, 0:00
Lokalizacja: Helsinki

Thema - wymiana nagrzewnicy

Post autor: Jaro » 17 maja 2020, 23:26

Czolem! Thema 3,0 LX z 94go. Pachnie nieprzyjemnie w kabinie. Wczesniej mialem podobnie w Dedrze, wiec zapach wskazuje na nagrzwnice. Czy ktos przerabial temat wymiany nagrzewnicy w Themie? Przede wszystkim chodzi mi o to czy musze demontowac deske czy wymiana jest od strony silnika. Z gory dziekuje za info. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 18 maja 2020, 18:16 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Tytułujemy zgodnie z Regulaminem !!! Kolejny taki post / temat wyląduje w śmietniku.

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Re: Thema - wymiana nagrzewnicy

Post autor: Mariusz91 » 20 maja 2020, 20:20

Hejka!

Cały układ klimatyzacji mieści się pod maską wraz z wentylatorem. Musisz zdemontować podszybie. Osobno będziesz miał część od klimatyzacji, osobno wentylator. Po zdemontowaniu tych dwóch elementów zrobi się dostęp do nagrzewniczki. Jest przystosowania do demontażu spod maski. : ok2 : Oczywiście wcześniej musisz zdjąć czynnik z klimatyzacji bo nie obejdzie się bez rozpięcia układu.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
bogdan
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1788
Rejestracja: 20 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Narew
Kontakt:

Re: Thema - wymiana nagrzewnicy

Post autor: bogdan » 20 maja 2020, 21:01

Wymiana tego elementu wymaga dużo cierpliwości ale jest to wykonalne. Wymieniałem kilka razy, udało się bez rozpinania klimy, wystarczy przewody delikatnie podnieść do góry. Rozkręcić trzeba przegrodę silnika przewody od odmy i cofnąć ją jak najbliżej w stronę kolektora(po prostu więcej miejsca). Gimnastyki wymaga wyjęcie wentylatora (u dołu maleńka śrubeczka) za którym znajduje się nagrzewnica. Dalej to już z górki, uwaga na dźwigienki i klapki.
Obrazek
Miałem zdjęcia poglądowe w tej chwili jednak nie mogę odszukać.
powodzenia.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”