Thema - brak cisnienia oleju

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema - brak cisnienia oleju

Post autor: mario09 » 30 sie 2006, 17:28

Koledzy, gdzie w Themie 2,5 TD znajduje sie czujnik cisnienia oleju? Dzis zamontowalem turbine w tym aucie i okazuje sie, ze nie ma cisnienia(nie wiem czy wczesniej bylo, gdyz auto zostalo do mnie przyciagniete na lince z uszkodzonym turbo-cos wpadlo pokrzywilo lopatki, ukrecilo oske). Odpalilem motor i po chwili zapalila sie lampka oleju. Odkrecilem rurke smarowania turbiny i cisnienia brak.Czyzby padla pompa oleju?
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema - cisnienie oleju

Post autor: wujek » 31 sie 2006, 20:08

Witam,
Czujniki obw. smarowania są usytuowane tuż przy pompie olejowej (optycznie rzecz biorąc - nad pompą wtryskową). Napęd pompy olejowej jest realizowany poprzez kółko zębate - jedno z tych "w szeregu" napędu rozrządu. Podejrzewam, że ścięło klin na pompie (tak chyba to kółko napędzające jest osadzone). Jeżeli tak to prawdopodobnie pompa jest zablokowana (zatarta).
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema - cisnienie oleju

Post autor: mario09 » 31 sie 2006, 21:28

Dzieki, znalazlem ten czujnik dzis rano. Silnik juz wymontowany, co dalej zrobie jeszcze nie wiem. Z ta pompa jest klopot. Silnik nowego typu 8144.97Y czyli z wychodzacym kolem pasowym z walu korbowego (naped wspomagania i klimy). Klopot jest dostac taka pompe.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”