Thema - wolne obroty, ruszanie z miejsca

Awatar użytkownika
Mariusz91
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2735
Rejestracja: 08 cze 2007, 0:00
Skype: Mariusz8.32
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Kraków

Thema - wolne obroty, ruszanie z miejsca

Post autor: Mariusz91 » 09 wrz 2011, 22:20

Thema 2.0 16v z układem wtryskowym typu Jetronic, czyli wresja bez V.I.S.
Nie zawsze, ale generalnie częściej przygasa na wolnych obrotach. Często dzieje się to przy dojeżdżaniu do świateł gdy wciśnie się sprzęgło, albo po przegazowaniu na postoju. Druga rzecz, wydaje mi się że trochę z tym związana to ruszanie z miejsca. Z autem było wszystko ok, po za tym że paliło jak smok. Udało mi się rozwiązać ten problem gdy doszedłem do tego że zamontowany był przepływomierz z komputerem od innej wersji. Kupiłem wyciągnięty z rzekomo sprawnego auta, a z racji że auto ma wycięty katalizator, odpięta została sonda Lambda a komputer ustawiony na analizatorze na 1.6% CO (tak radził prezesjm) I rzeczywiście spalanie spadło i to drastycznie. Z tym że po założeniu tego przepływomierza z tym komputerem, autem dość ciężko rusza się z miejsca... tak jakby był zapięty 2-gi bieg, dopiero jak auto złapie 2500 obrotów zaczyna jechać normalnie, na wyższych obrotach idzie jak powinna. W starym przepływomierzu klapka chodzi znacznie lżej, z tym że po przełożeniu samych przepływomierzów (czyli miks tego co miałem wczesniej i nowego komputera) auto w ogóle nie reaguje na analizatorze spalin i wykazuje kosmicznie ogromne wartości. Ma ktoś jakieś sugestie? Dzieje się to zarówno na ciepłym jak i na zimnym silniku, na ciepłym zdaje mi się że jest troszkę lepiej z ruszaniem.

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”