Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

argenta67

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: argenta67 » 15 lut 2009, 11:17

"prezesjm" pisze:A może mieć LH-jetronic więc porady będą bez sensu. Poda wersję i będzie jasność.
Moim zdaniem to i tak po przez sieć będzie ciężko coś naprawić a i przez podłączenie do komputera bo nie spotkałem się nigdy z oprogramowaniem do Themy 2,8 V6, było tylko już te 3.0. Tak dla samej ciekawości chciałem swoją podłączyć i nie znalazłem.

Awatar użytkownika
seterzasta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 11 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: seterzasta » 15 lut 2009, 12:49

Chętnie podam, jeśli będę wiedziała gdzie sprawdzić :roll:
Zachciało się niekumatej samochodowo babie themą jeździć i marudzi na forum...
Lancia Thema 2.8 V6 automat 1991r.

argenta67

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: argenta67 » 15 lut 2009, 12:56

Pewność to będziesz miała jak odczytasz te dane jakie są podane na komputerze ale jeśli "myśl technologiczna"w temacie elektromechaniki jest u ciebie znikoma to mogą być problemy, komputer jest pod schowkiem nad nogami pasażera.

marek-marek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 31 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: marek-marek » 17 lut 2009, 13:14

U mnie podobnie się dzieje , ale przy lekko nagrzanym silniku.Zalewa się.
Okropnie czuć paliwo. Wyciągam bezpiecznik od pompy paliwa i za chwilę odpali.To tylko półśrodek ale tak sobie radzę.Przyczyny będę szukał na wiosnę.
Była Lancia Thema 2,8 V6, Thema 2.0 8V
Jest Kappa 98' 2.0 20V 155km

marek-marek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 54
Rejestracja: 31 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: marek-marek » 17 lut 2009, 13:56

Doczytałem się kilku nieścisłości. Silnik 2.8 V6 ma rozwarcie cyl. 90 stopni,(3,0 V6 ma 60 ),jeśli uszkodzony byłby czujnik w "automacie" rozrusznik wogóle by nie kręcił(jest on obok dźwigni zmiany biegów pod prochwcem,sterownik jest pod "nogami"pasażera,sterownik EZK (o ile się nie mylę)jest na podszybiu, rozrząd tak jak piszesz na łańcuchach z napinaczami-hydraulicznym i zapadkowym.Przestawić nie ma szans(95%).
Jest dużo przyczyn,że nie odpala.Koledzy dobrze podpowiadają.Paliwo i iskra.Może kable zapłonowe poprzekładane?Może przewody zasilające zaśniedziałe?(ja tak miałem)
Natej stronie znajdziesz schematy http://www.lancia-bg.com/manuals/
Była Lancia Thema 2,8 V6, Thema 2.0 8V
Jest Kappa 98' 2.0 20V 155km

nemo_cyklop
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Wola Czołnowska

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: nemo_cyklop » 13 mar 2009, 8:59

Witam Kolegów
Jak w temacie u mojej Themy to samo postanowiła nie odpalać ( silnik 2.0 16v 147 km) Kręcić kręci lekko prychnie na początku i cisza ,przewody nie ruszane jeżdziła do samego końca przyjechałem do domu , zgasiłem i juz tak zostało .Dodam że przed awarią wymieniałem akumulator ( po wymianie odpalała prawie z pierwszego)
pomocy !!!

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: prezesjm » 13 mar 2009, 9:19

"nemo_cyklop" pisze:Witam Kolegów
Jak w temacie u mojej Themy to samo postanowiła nie odpalać ( silnik 2.0 16v 147 km) Kręcić kręci lekko prychnie na początku i cisza ,przewody nie ruszane jeżdziła do samego końca przyjechałem do domu , zgasiłem i juz tak zostało .Dodam że przed awarią wymieniałem akumulator ( po wymianie odpalała prawie z pierwszego)
pomocy !!!
Popraw na początek uziemienie modułu Digiplex. Jak mnie pamięć nie myli masa jest podpięta do rozetki pod lewą przednią lampą . Poza tym to jeszcze masę przyczyn może być że auto nie odpala więc bez choćby prostych pomiarów to nie da się tego naprawić.

nemo_cyklop
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Wola Czołnowska

Lancia Thema - nie odpala, jaka przyczyna?

Post autor: nemo_cyklop » 13 mar 2009, 16:07

Zdjagnozowałem moją theme
zaczolem od swiec i o zgrozo :po dotarciu do nich stwierdziłem ze 3 gniazda zalane sa olejem (teraz musze odnależć przyczynę przedostawania sie tam oleju ) Możliwe jest ze przepuszcza przez uszczelkę w pokrywie zaworów ?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”