Thema - Jaka moc silnika turbo 8v

Awatar użytkownika
irektob
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Małopolska Nowa-Wieś k/Kęt

Thema - Jaka moc silnika turbo 8v

Post autor: irektob » 31 gru 2008, 9:15

Może ktoś wie jaka jest moc tego silnika 8v turbo i na jakiej elektronice chodzi silnik,szukam silnika do delty I i najbardziej interesuje mnie coś bez przepływomierza czyli na pewno weber ale nie mogę się dopatrzyć na zdjęciu silnika jaka to eletronika.
jest
125p 2.0 16V
Lancia Delta integrale
Lancia Delta GTie
Subaru impreza WRX STI 07
Ford Sierra 4X4 COSSI LOOK,

Awatar użytkownika
NOWY84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 05 maja 2007, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Bydgoszcz

Thema - Jaka moc silnika turbo 8v

Post autor: NOWY84 » 31 gru 2008, 13:23

Jeśli chodzi o silnik Themy 2.0 8v turbo to występował tylko z układami Boscha LE2/LU2 Jetronic(różnica w tej symbolice wynika z braku lub obecności sondy lambda)

Moc 166PS przy 5500 obr/min. mom. obr 284,5 przy 2750 obr/min(niektóre źródła podają nieco mniejsze parametry)

Turbo Garett TB0367

Te układy wtryskowe to stare konstrukcje. Malo literatury i wogole informacji. Z tego co się dotychczas dowiedziałem(zainteresowanie nimi moje wynika, tego ze w Cromach byly identyczne)to układ analogowy, grupowy, bez funkcji OBD. Zapłonem steruje oddzielny komputer, w tym przypadku Microplex. Co ciekawe ciśnienie doładowania nie osiaga zbyt duzych wartosci w Cromie wynosi ok 0.6 bar(przy mocach 150-158PS)w Lancii pewnie jest zbliżone(mowie pewnie bo Lancia ma jednak troche wieksza moc). No i co najbardziej będzie Cie interesowac to to że występuje MAF, czyli PRZEPŁYWOMIERZ z przesłoną.
Ogolnie wszedzie spotykam opinie ze to kiepska baza do dalszych modyfikacji, nie mam doświadczeń praktycznych tyle co słyszałem, że Webery są wiele bardziej rozwojowe
---------------------------------------

Awatar użytkownika
irektob
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 458
Rejestracja: 05 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Małopolska Nowa-Wieś k/Kęt

Thema - Jaka moc silnika turbo 8v

Post autor: irektob » 31 gru 2008, 15:55

bardzo Ci dziękuje ogólnie nie mam zamiaru manipulować z mocą silnika myślę że 166km by mi wystarczyło tylko weber jest jednak prostszy ,mam teraz webera 2.0 bez turbo i ta wiązka jest bardzo prosta i nie ma tam żadnych cudów.Co do doładowania to dedry delty około 0.9-1.0 bar.
jest
125p 2.0 16V
Lancia Delta integrale
Lancia Delta GTie
Subaru impreza WRX STI 07
Ford Sierra 4X4 COSSI LOOK,

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Thema - Jaka moc silnika turbo 8v

Post autor: pew » 01 sty 2009, 21:06

165 PS miała wersja bez katalizatora - z katalizatorem 150 ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”