Thema 2.0 16v - ustawienie rozrządu

Radek269
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 41
Rejestracja: 06 lip 2008, 0:00
Imię: Radek
Lokalizacja: Ciechanów

Thema 2.0 16v - ustawienie rozrządu

Post autor: Radek269 » 07 lip 2008, 23:25

Lancia Thema 2.0 16V i.e. 155KM wczoraj zerwał mi się pasek rozrządu, jutro zamawiam nowy ale nie wiem jak ustawić potem, bo nie wiem na co ma trafiać znak z koła pasowego na wale, wie ktoś? Czy w tych silnikach zawory mogą dotknąć tłoków (delikatnie mówiąc)? jeszcze jedno, od czego jest ten pasek który ma z obu stron zęby? czy mogę go zdjąć a potem założyć jak popadnie czy koła które napędza mają też jakieś znaki? chodzi mi oczywiście o ten pasek zaraz za paskiem rozrządu. wdzięczny będę za pomoc. pozdrawiam

Awatar użytkownika
kretekpodnietek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 478
Rejestracja: 11 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: przeworsk

Lancia Thema- jak ustawić rozrząd??? koledzy pomocy, pilne

Post autor: kretekpodnietek » 08 lip 2008, 8:41

wszystkie 16 zaworowe sa kolizyjne, lepiej od razu głowice ściągnąc.
Lancia nuova delta 1.8 8v LPG 1994r

Pozdrawiam Łukasz

Awatar użytkownika
maciek_czer
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 176
Rejestracja: 07 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Częstochowa

Lancia Thema- jak ustawić rozrząd??? koledzy pomocy, pilne

Post autor: maciek_czer » 08 lip 2008, 9:58

Po pierwsze jak się zerwał to głowicę masz do roboty/wymiany, bo zawory są pourywane prowadnice zapewne połamało, a do tego gniazda zaworów są zdemolowane, także należy zdemontować głowicę oddać do naprawy albo zakupić inną, trzeba też sprawdzić czy któryś z korbowodów nie jest zgięty. Co do ustawienia rozrządu to są znaki na kołach. Pasek dwustronnie zębaty jest od wałków wyrównoważających i też są znaki, jak się nie znasz zostaw to mechanikowi. Nic się nie ustawia jak popadnie to nie rower! Przy wymianie paska wymień też rolkę napinacza od paska rozrządu i rolkę napinacza (samo łożysko) od paska wałków wyrównoważających, bo zerwanie lub spadnięcie tego paska, może spowodować to samo z paskiem rozrządu! I zapamiętaj, tu nie ma miejsca na dziadostwo i prowizorki!
Lancia Y10 Avenue, Chevrolet Lumina APV 3.1 V6 1991
Serwis Fiat, Lancia, Alfa Romeo
http://www.flar-ital.pl

adam
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 211
Rejestracja: 01 cze 2008, 0:00
Lokalizacja: dębica

zerwany pasek

Post autor: adam » 10 lip 2008, 21:44

własnie przerabiam temat ściągnij głowicę oddaj do planowania przy okazji sprawdź panewki przynajmniej korbowe wymień uszczelkę
pozdrawiam.
lancia thema 2.0 16V VIS'93

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”