Thema - terkotanie w silniku, panewki, rozrząd

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3240
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: Marcin_D » 07 mar 2008, 19:17

"clockwork" pisze:
"Marcin_D" pisze:J anie mogę zrozumieć jednego - jak to odpadły Ci drzwi.
i wystarczyło zapytać...;) a nie panie wszechwidzący marmar....obrażać :]

mały wypadek...

po awarii auta, stanęłam na pasie awaryjnym (droga szybkiego ruchu) wystawiłam trójkąt, wróciłam do auta... zatrzasnęłam drzwi- dziś już wiem że przycięło pas i mechanizm do końca nie chwycił... jechał jeden tir- powiew szarpnął drzwiami- za nim drugi- ... zahaczył o drzwi ...... :roll: :roll:
No o czymś podobnym pomyślałem. No to ładnie, dobrze, że Tobie nic sie nie stalo.

Drzwi trzeba na allegro poszukać, a co do tego trrrrrrrr - to mnie sie zdaje, że jednak rozrzad poleciał - teraz możesz sie zacząć martwić, bo to nie jest tania rzecz w naprawie.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
marmal
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 15 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: marmal » 07 mar 2008, 19:20

clockwork! Wyobraźni to ci nie brak :D , więc wystarczy olej do autka
po awarii auta, stanęłam na pasie awaryjnym (droga szybkiego ruchu) wystawiłam trójkąt, wróciłam do auta... zatrzasnęłam drzwi- dziś już wiem że przycięło pas i mechanizm do końca nie chwycił... jechał jeden tir- powiew szarpnął drzwiami- za nim drugi- ... zahaczył o drzwi ...... Rolling Eyes Rolling Eyes
Dlatego nie dziwię sie iż jak wystawiałaś trójkąt, to tiry musowo musiały zboczyć z trasy. Ale powiem że fajne - wręcz z innej planety :D
Pozdrawiam
Pozdrawiam - Marian

Awatar użytkownika
clockwork
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jastrzębie City

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: clockwork » 07 mar 2008, 19:26

"Marcin_D" pisze:
No o czymś podobnym pomyślałem. No to ładnie, dobrze, że Tobie nic sie nie stalo.

Drzwi trzeba na allegro poszukać, a co do tego trrrrrrrr - to mnie sie zdaje, że jednak rozrzad poleciał - teraz możesz sie zacząć martwić, bo to nie jest tania rzecz w naprawie.
wiem że mogło sie skończyć tragiczniej...

czyli jednak... rozrząd... być może...

powie mi ktoś z jakimi kosztami musiałabym sie liczyć... mniej więcej .... żebym wiedziała na czym stoje.. bo może nie ma sensu szukać drzwi tylko w takim stanie po prostu sprzedać, gdybym sie miała zadłużąc na naprawe :cry:

drzwi na allegro obecnie nie ma... same "gołe" a ja potrzebuje komplet (lusterko sie obstało;))

Awatar użytkownika
Simon
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 656
Rejestracja: 23 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: Simon » 07 mar 2008, 20:00

"Marcin_D" pisze: w takim stanie po prostu sprzedać, gdybym sie miała zadłużąc na naprawe
Jeśli pękł pasek rozrządu to może się okazać jedynym rozsadnym rozwiązaniem. Mechanik powinien zdjąć głowicę i ocenić szkody, ale bardzo często bardziej opłaca się kupić nowy silnik niż naprawiać stary, szczególnie jeśli auto egzotyczne. Obawiam się, że w tym przypadku cała Themka momże być warta tyle ile nowy silnik. Ale nie chce źle wróżyć. na odległość można tylko strzelać :)
Lancia Lybra 1.9 JTD LX Berlina
Paganini Black
Kilka fotek

Awatar użytkownika
clockwork
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jastrzębie City

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: clockwork » 07 mar 2008, 20:07

"Simon" pisze:
"Marcin_D" pisze: w takim stanie po prostu sprzedać, gdybym sie miała zadłużąc na naprawe
Jeśli pękł pasek rozrządu to może się okazać jedynym rozsadnym rozwiązaniem. Mechanik powinien zdjąć głowicę i ocenić szkody, ale bardzo często bardziej opłaca się kupić nowy silnik niż naprawiać stary, szczególnie jeśli auto egzotyczne. Obawiam się, że w tym przypadku cała Themka momże być warta tyle ile nowy silnik. Ale nie chce źle wróżyć. na odległość można tylko strzelać :)

właśnie tą wersje słyszałam już....
Obrazek

liczyłam że tu uda mi sie usłyszeć coś innego

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: wega » 07 mar 2008, 22:15

na razie auto stoi u blacharza bo przy okazji straciłam drzwi - : cenzura : (też potrzebuję kupić) ale to inna historia
Proponuję zaproponować blacharzowi zdjąć osłonę rozrządu i się sprawa wyjaśni, a nie będziemy gdybać co by to mogło być. Post jest wstawiony od samego rana a wy tylko gadacie i gadacie. Autko też pewnie od wczoraj stoi u blacharza i nikt nie wpadł na pomysł żeby zajrzeć do rozrządu. Dziwne?
Według mnie to rozrząd. Pasek był luźny i pewnie przeskoczył o jeden ząbek stąd problemy z odpaleniem (od dłuższego czasu). Teraz albo zleciał albo się zerwał (zresztą to to samo).
Obrazek

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: Miro » 08 mar 2008, 16:45

clockwork napisalem na pw,a co do silnika to tak jak koledzy napisali powyzej, trzeba rozebrac troszke aby sie dowiedziec co sie stalo,jesli to rozrzad to troszke pociagnie po kieszeni.
Czasem mozna wyhaczyc niezly uzywany silniczek jak masz sie bawic w naprawe-koszty podobne jak nie takie same :x
Daj znac co z Themcia :)
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
clockwork
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jastrzębie City

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: clockwork » 08 mar 2008, 18:31

Dzięki wszystkim tym którzy chcieli mi pomóc... doradzić ..http://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-551.gif[/img]
po niedzielce bede wiedziała co i jak pod tą maską - mechanik ma zajechać i zajrzeć w pon. lub wtorek.....
ci co chcą niech trzymają kciukasy żebym nie była zmuszona sprzedawać Themcihttp://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-505.gif[/img]

Awatar użytkownika
Miro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1371
Rejestracja: 26 sie 2005, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa/UE

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: Miro » 08 mar 2008, 19:43

"clockwork" pisze:ci co chcą niech trzymają kciukasy żebym nie była zmuszona sprzedawać Themcihttp://www.yelims.com/IPB/Invision-Board-France-505.gif[/img]
Trzymamy z calych sil : ok2 :
Lancia Thema 3.0V6 12V 93r
Alfa Romeo 147 1.6 16V 06r
FSO Polonez Caro Plus 3.0V6 24V 98r
501579950
_____Thema_____

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: karol1125 » 08 mar 2008, 20:34

Również trzymam kciuki i życzę małej usterki, bo sam się przekonałem pół roku temu jak potrafi zdołować przekręcona panewka. Pozdrawiam i powodzenia.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
clockwork
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Jastrzębie City

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: clockwork » 08 mar 2008, 20:40

"Miro" pisze: Trzymamy z calych sil : ok2 :
"karol1125" pisze:Również trzymam kciuki i życzę małej usterki, bo sam się przekonałem pół roku temu jak potrafi zdołować przekręcona panewka. Pozdrawiam i powodzenia.
http://www.pic4ever.com/images/jealous.gif[/img]haha...;) dzięki... kciukasy wskazane... dam znać co mnie czeka.. po wypatroszeniu silnika http://www.pic4ever.com/images/13.gif[/img]

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: mario09 » 09 mar 2008, 18:29

Ja z doświadczenia obstawiam panewki. Takie trrrr jeśli sie potęguje po "gazowaniu" to raczej nie wróży nic dobrego. Mało - takie terkotanie podczas przestawienia rozrządu raczej się nie wzmaga. Jeśli rozrząd zacząłby się sam "przestawiać" to najpierw by silnik kulał a potem by zdechł. Tu wyczytałem, że auto jechało, było gazowane i zdechło. Zdecydowanie sugeruję panewki. Koszt remontu silnika (sądzę, że trzeba będzie zrobić bardziej wnikliwy) ok 1200zł z robotą.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: karol1125 » 09 mar 2008, 19:19

"mario09" pisze:Ja z doświadczenia obstawiam panewki. Takie trrrr jeśli sie potęguje po "gazowaniu" to raczej nie wróży nic dobrego. Mało - takie terkotanie podczas przestawienia rozrządu raczej się nie wzmaga. Jeśli rozrząd zacząłby się sam "przestawiać" to najpierw by silnik kulał a potem by zdechł. Tu wyczytałem, że auto jechało, było gazowane i zdechło. Zdecydowanie sugeruję panewki. Koszt remontu silnika (sądzę, że trzeba będzie zrobić bardziej wnikliwy) ok 1200zł z robotą.
Dokładnie tak jak mówisz. Ja jeździłem z obróconą panewką około 30km, najpierw stuki słyszalne powyżej 2000obr, a po 30 km klepanie jak by ktoś na garnkach grał. U mnie remont 1900 z robocizną. No i 3 szlif na korbach :?
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: Windforce » 09 mar 2008, 20:03

Tez obstawiam ze ok 1,5 - 2 tyś z robotą.
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
maydayns
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 453
Rejestracja: 15 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Nowy Sacz/Krakow/Paryz

Thema- Baba potrzebuje (pomocy) facetów ;)

Post autor: maydayns » 09 mar 2008, 20:08

W AR 156 1.8TS mi obrucilo panewke, i wlasnie tak powyzej 2000obr bylo stukanie tak do 3500 i potem cisza, na szczescie nie jezdzilem tak i zrobilem po "kosztach" cos kolo 450zl mnie wyszlo, pojezdzilem jeszcze 3 czy 4 miechy i nic zabardzo sie nie dzialo:) a powodem byl niski poziom oleju, sprawdzalem byl ok, potem wyjechalem na miesiac i autko stalo, po powroci olej wyparowal... a ja nie sprawdzilem, raczej nie wyciekl bo w garazu sucho...
Seat Leon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”