Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: Windforce » 12 mar 2007, 17:58

znalazlem taki temat

http://lanciapolska.org/modules.php?nam ... pic&t=9073

tam jest opisany bardzo podobny problem ale dalej nie wiem co zrobic dokladnie zeby to sprawdzic szczegolnie ze ladowanie nie przekracza nigdy 12v

Co dop zmiany auta...hmmm nie wiem czy wogole sprzedam to autko...
Plan jest taki (by moja mama) zeby jezdzic lancia az sie rozleci i sie kupi nowe bo mam troche zaoszczedzone kasy.

Ale po co mam wydawac SWOJA :D kaske jak auto jest i jezdzi tylko ze ja nie potrafie nie dbac o autko i musze miec wszystko idealnie i najlepiej oryginalnie :D Troche doloze i juz.
Nastawilem sie na koszt 1000 zł na lancie z tego juz 600 zł poszlo na mechanika ktory zepsul chlodnice wody i musial kupic nowa i wsadzil inny alternator :/ + pare tam napraw jak niedzialjacy centralny w jedncyh drzwiach, swiatla przyczepki itp.Ba nie mowie juz ze wyjezdzil pol baku paliwa serio kurde pol baku.

A jakbym juz musial kupic to mercedesa 124.Ojciec sobie takiego kupil staruszka z 92 i mimo ze nie ma tam zbytnio wyposazenie to jezdzi sie genialnie.

ok a tak konkretnie to prosilbym znawcow o jakies alternatywy odnosnie tego alternatora albo przynajmniej co mam zasugerowac (nowemu) mechanikowi

Pozdro
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: mario09 » 12 mar 2007, 18:33

Nie patrz na zegar, on zawsze oszukuje TTTM. Na akumulatorze masz 12v, wiec jesli nawet sa jakies spadki lub inne historie to powinno byc na nim przynajmniej 11v. U mnie w dieslu od poczatku oszukiwal (w benzynie jest mniej wiecej ok). W moim ladowanie powoli sie podnosi po zapaleniu i przyznam, ze jak przegazuje to szybciej wskazowka wstaje do gory.
Podlacz sobie woltomierz do biegunow akumulatora, odpal bryke i tam sprawdzaj ladowanie (u mnie w taki sposob mierzone ladowanie jest w normie).
W drzwiach pewnie bedziesz musial wymienic silownik od centralnego (czasem wystarczy poprawic wtyke od silowniczka).
Zderzak do tego modelu to droga impreza.
Bede mial do Ciebie kilka pytan bo chyba tylko nas dwoch ma Theme z tym modelem silnika, a ja mam pewne watpliwosci zwiazane z podlaczeniem rurek pod/nadcisnieniowych 8)
Moglbys wrzucic zdjecia komory silnika?
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: Windforce » 12 mar 2007, 19:15

Eh kolego jeszcze raz bo ja sie nie znam na niczym ale jak mi wytlumaczysz to nie ma problemu zrobi ci fotki tego co potrzebujesz.

Za 2 dni jedzie lancia do mechanika i sprawdze ten prąd dokladnie.

edit: a co do zderzaka to jest... 150 zł pusty a same lampki parkingowe (halogeny mam sprawne) 160 zł

Oplaca sie kupowac?
czy same lampki a na zderzak srac.Zreszta widac na poprzednim zdjeciu jego stan.

Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: mario09 » 13 mar 2007, 5:41

Te zderzaki sa z materialu gumopodobnego i kleja sie tylko zywica epoksydowa. Sadze ze naprawa tego co jest u Ciebie, bedzie kosztowala nie wiele mniej niz kupno calego dobrego zderzaka (w sumie w obu wypadkach trzeba doliczyc lakierowanie). Obrysuwki cos drogo masz. Mnie za nowe w sklepie powiedzieli po 65zl/szt (fakt, ze bylo to jakis czas temu).
Co do fotek to sprecyzuje ktoregos razu o co mi konkretnie chodzi bo dzis jeszcze nie jest mi to niezbedne :wink:
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Windforce
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 687
Rejestracja: 12 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Łęki/Kraków

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: Windforce » 13 mar 2007, 7:50

Obrysowki 65zł? O kurde ale w jakim sklepie?Bo chyba nie w serwisie.mozesz podac namiary.

za 80 zł gosc na allegro sprzedaje.

Kurde wiesz co to chyba zderzak kupie od niego 150 zł a obrysowki jak mi dasz namiary.
Powinno wyjsc 250 zł chyba nie tak drogo jak na ten model lancii.

Pozdrawiam
Lancia Thema III 2.5td 09.92r

Awatar użytkownika
Artas
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 406
Rejestracja: 09 sie 2006, 0:00
Imię: Artur
Lokalizacja: Siedlce

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: Artas » 13 mar 2007, 8:31

mi też przydałaby się prawa "obrysówka" narazie w środek wsadziłem kawałek cienkiej pleksy :P
Lancia Thema Turbo 16V SW

Awatar użytkownika
mario09
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 947
Rejestracja: 12 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom - Wierzbica woj. mazowieckie

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: mario09 » 13 mar 2007, 19:38

Sklep Ekonaft Radom.
Lancia Thema III 2.0 i.e.+gaz II gen. (zestaw Lovato LovU2)
Lancia Thema III 2.5 turbo ds LS

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Thema 92r 2.5td pomoc - wszystko w sumie nawala

Post autor: wujek » 13 mar 2007, 20:09

Witam,
Taki zderzak pokleisz klejem do szyb - od spodu, można wzmocnić siatką drucianą (są takie do napraw elementów z tworzyw).
Alternator, ładną używkę, powinieneś dostać do 150PLN. I nie warto eksperymentować z dobieraniem. W dieslu szczególnie należy sprawdzić (a raczej wymienić) klemy przyłączające do akumulatora - mnie się kiedyś wytopiły, jak odpalałem silnik.
Zerknij na kostkę stacyjki - może główny prądowy ma zły styk.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”