Delta II - z cylku co za przewód...

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Delta II - z cylku co za przewód...

Post autor: Bichoń » 06 sie 2009, 16:11

Witam,
ze starości pękł mi jeden z przewodów gumowych pod maską. Prowizorycznie zakleiłem go taśmą, wymienie jak tylko się da. Ale nie mam pojęcia co to za przewód, czy ktoś mógłby mnie uświadomić? Na zdjęciu zaznaczony na czerwono


Obrazek

Codee

Odp: Delta II - z cylku co za przewód...

Post autor: Codee » 06 sie 2009, 18:44

podciśnienie

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Odp: Delta II - z cylku co za przewód...

Post autor: aro » 06 sie 2009, 19:58

Sprawdź dokąd biegnie. Może to byc do podciśnienia, ale albo do recykulacji spalin lub do filtra węglowego oparów paliwa. Ze zdjęcia nie za dużo widac. Obroty Ci nie falują?Czy jakies inne objawy?

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Delta II - z cylku co za przewód...

Post autor: Bichoń » 06 sie 2009, 20:18

Obroty są stabilne, silnik chodzi równo, objawów żadnych nie ma. EGR mi i tak nie działa, urwał mi się inny wężyk od niego i czekam tylko na okazje, żeby cały układ usunąć. Wężyk idzie pod i w kierunku kabiny, nie da się go łatwo wyśledzić. Nie mam tu dostępu do Epera, czy ktoś mógłby sprawdzić, czy to jest jeden z wężyków do recyrkulacji spalin? Pamiętam, ze w Eperze były dwa rysunki ze wszystkim od EGR.
Czy do czegoś innego w tym samochodzie może być używane podciśnienie? Co to takiego filtr węglowy oparów paliwa?

Awatar użytkownika
Dziadek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 448
Rejestracja: 21 lip 2007, 0:00
Lokalizacja: ŻNIN

Odp: Delta II - z cylku co za przewód...

Post autor: Dziadek » 06 sie 2009, 22:01

Radzę szybko wymienić biegnie on do sterownika składy mieszanki,jak będzie nieszczelny lub spadnie auto zaczyna palić 18-20/100 spaliny są czarne.Musisz odkręcić trzy śrubki od tej osłony plastykowej i tam znajdziesz ten sterownik.
Pozdrawiam Dziadek
Lancia Delta 1.8 8V+LPG BRC

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”