Dedra - nie pasują felgi od Bety 4x100

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Dedra - nie pasują felgi od Bety 4x100

Post autor: Watazka » 15 maja 2008, 10:24

Z opóznieniem zabrałem się do wymiany opon na letnie.Chcąc zostawic zimowe na dedrowskich orginałach zdecydowałem-letnie na fele od bety[mam ich w przyzwoitym zapasie]Rozstaw śrub ten sam więc wio,kapcie na felgi,wyważenie,montaż i ZONK.Zacisk hamulca nie pasi.Fachowcy doradzają jakieś dystanse.Przerabiał ktoś coś takiego?Może lepiej odpuścic?

Awatar użytkownika
aro
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1998
Rejestracja: 29 mar 2006, 0:00
Imię: Arek
Lokalizacja: Gorzyczki woj. śląskie

Dedra - alusy od bety nie pasują do dedry

Post autor: aro » 15 maja 2008, 10:50

Dystanse można zamontowac, lecz dowiedziałem się, że łożyska się szybciej zużywają.

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Dedra - alusy od bety nie pasują do dedry

Post autor: karol1125 » 15 maja 2008, 11:20

A jakiej grubości miały by być? bo jak starczą 10mm to nic strasznego, ale 30mm to już daje krzywy nacisk na łożysko :?


PS: W "Mechanikach z Bangladeszu" dawali nawet 150mm dystanse. Ciekaw jestem jak to chodziło?
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Dedra - alusy od bety nie pasują do dedry

Post autor: Watazka » 15 maja 2008, 11:32

Jakieś 10-15mm by starczyło,tylko gdzie kupic a i śruby pewnie dłuższe?

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Dedra - alusy od bety nie pasują do dedry

Post autor: karol1125 » 15 maja 2008, 11:42

Śruby dłuższe. A dystanse link
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

dawidson

Re: Dedra - alusy od bety nie pasują do dedry

Post autor: dawidson » 15 maja 2008, 11:51

"Watazka" pisze:zapasie]Rozstaw śrub ten sam więc wio,kapcie na felgi,wyważenie,montaż i ZONK.Zacisk hamulca nie pasi.Fachowcy doradzają jakieś dystanse.Przerabiał ktoś coś takiego?Może lepiej odpuścic?
Rozstaw srub jest inny. beta ma 4x100 z tego co pamietzam inna srednice otworu centralnego.
Dystanse bez problemum dobierzesz z pierwszego lepszego katalogu H&R czy D&W. Tam tez bedzie info odnosnie wymaganych i zalacenach dluzszych szpilek.

Aha, dystanse o grubosci 30mm i wiecej przewaznie nie wymagaja dluzszych srob. sa juz w nich osadzone szpilki a sam dystans przykreca sie do piasty osobnym kompletem srub.

W kazdym razie pamietaj ze sruba powinna lapac conajmniej 6-6,5 obrotu. Za dlugie sruby moga obcierac wiec nie przesadz. Naturalnie o tym aby dobrac ksztalt sruby do felg mowic nie musze? Stozek, polokrogle itd. To wbrew pozorom wazna rzecz. Nie zapomnij tez o pierscieniu centrujacym (lub pierscieniach). Jesli dystans i/lub kolo bedzie miec srednice wieksza niz to co mamy w aucie cale kolo zacznie doslownie wisiec na szpilkach. Kilka razy ogladalem szpilki, ktore takie wiszenie doslownie obcielo powodujac odjazd kola w swoja strone.
Dystanse (o ile bedziesz mial takowe z osobnym kompletem srub) dokrecamy (w wiekszosci wypadkow) momentem w okolicach 90Nm. Dystanse do ktorych ida przedluzone szpilki (przechodza na wylot) tak samo.
Dobrze jest przed zalozeniem dystansu dokladnie oczyscic piaste z rdzy i pokryc ja cienka warstwa pasty miedziowej(czy tez miedzianej) lub blekitnym sprejem do zaciskow hamulcowych. Nie bedziesz wtedy musial sie meczyc ze zdjeciem dystansow na zime. Odradzam spamr gafitowy-nie wytrzymuje temp i zwyczajnie splywa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”