Dedra 1.6 16v - gaśnięcie silnika/historia

ben175
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2012, 7:56
Imię: ben175
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Dedra 1.6 16v - gaśnięcie silnika/historia

Post autor: ben175 » 10 wrz 2012, 10:58

Może komuś pomoże moja historia z gasnącą dedrą.
Kupiłem samochód za namową brata który miał dedrę i przekulał nią ponad 300 tys. (1.6 LPG-78 KM). No i zaczęło się - co chwilę słyszałem od żony "starego grata kupiłeś i dokładasz". Ale słowo się rzekło i rozpocząłem nierówną walkę. Pomijam co wymieniłem i co się sypneło, ale trudną do zdiagnozowania była przypadłość polegająca na gaśnięciu przy dojeżdżaniu do skrzyżowania. Najpierw czyściłem przepustnicę, wymieniłam silnik krokowy, czujnik położenia przepustnicy, regulacja gazu, wymiana katalizatora i całego wydechu i...zabrakło mi pomysłów. w końcu trafiłem na opis wykonania adaptacji komputera i pomogło...ale do pierwszego zgaszenia silnika po którym obroty zaczęły wariować na poziomie2-3 tys. i tak było kilka razy. w desperacji znalazłem w necie inny sposób adaptacji (opatrzony skanem oryginalnej instrukcji) wydający się dość wiarygodnym.
Zrobiłem to tak: odłączyłem na noc klemy akumulatora (plus i minus). Na następny dzień podłączyłem klemy, włączyłem zapłon w pozycję MAR na 30 sek. później przekręciłem kluczyk w pozycję startową (bez wyjmowania kluczyka) i odczekałem następne 30 sek. Po tym czasie ponownie przekręciłem w pozycję MAR na 30 sek. a następnie odpaliłem samochód i rozpocząłem jazdę ze stałą prędkością 10 km/h na odcinku 3 km. Po trzech kilometrach powoli zwiększałem prędkość (na odcinku ok. 13 km). Jak wróciłem do domu zgasiłem silnik i ze strachem ponownie go odpaliłem i bingo! Działa, obroty ładnie schodzą, nie falują i co najważniejsze to nie gaśnie! Pojechałem na komputer na wykasowanie błędów. po odpaleniu silnika i ponownym sprawdzeniu silnik nie łapie żadnych błędów czyli powinno być ok. I tak jest do dzisiaj. Jeśli mogę w czym pomóc innym użytkownikom (niedoświetlony panel klimatyzacji, układ wydechowy, hamulce) to postaram się odpisać. pozdrawiam. dedra sw 1.6 16V 103 km

Excalibur
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 19
Rejestracja: 27 sie 2012, 15:15
Imię: Piotr
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Dedra 1.6 16v - gaśnięcie silnika/historia

Post autor: Excalibur » 10 wrz 2012, 14:02

Wszystko pięknie ale gdzie znaleźć 10km odcinek żeby się kulać te 10km/h? Nierealne, chyba, że na hamowni. Może chodzi po prostu o spokojną jazdę bez przekraczania iluś tam obrotów? Nie żebym się czepiał ale taka trasa na jedynce? Toż to godzina jazdy!

ben175
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2012, 7:56
Imię: ben175
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Dedra 1.6 16v - gaśnięcie silnika/historia

Post autor: ben175 » 12 wrz 2012, 12:32

Witam.
Z opisu kolegi faktycznie takie warunki są trudne do znalezienia, ale proponuję lepiej się wczytać w tekst. Zrobiłem 3 kilometry z prędkością 10 km/h (po uliczkach osiedlowych) następnie zwiększyłem prędkość (na drogach już publicznych) delikatnie i systematycznie do ok. 90 km/h - w sumie 13 km. i to wystarczyło do dzisiaj włącznie. pozdrawiam i jakby coś to służę pomocą.

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dedra 1.6 16v - gaśnięcie silnika/historia

Post autor: grodek » 23 gru 2012, 20:07

Kolego z nieba mi spadłeś. Moja Delta 2.0 również choruje na problem gaśnięcia silnika. Prawdziwa padaka zaczyna się gdy gaśnie na skrzyżowaniu bądź na rondzie. Do falowania obrotów już się chyba przyzwyczaiłem ;) Myślałem już o zmianie CPU ... W święta postaram się ogarnąć Twój sposób. Mam nadzieję że pomoże tak jak pomógł Tobie.

Awatar użytkownika
NOWY84
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 181
Rejestracja: 05 maja 2007, 0:00
Imię: Paweł
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dedra 1.6 16v - gaśnięcie silnika/historia

Post autor: NOWY84 » 15 sty 2013, 22:20

grodek pisze: W święta postaram się ogarnąć Twój sposób. Mam nadzieję że pomoże tak jak pomógł Tobie.
Mam pytanie Działałeś coś w tym kierunku, jakieś efekty w Twoim 2.0 16v...pytanie dodatkowe, Masz LPG sekwencję - jaki sterownik?:)
---------------------------------------

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dedra 1.6 16v - gaśnięcie silnika/historia

Post autor: grodek » 16 sty 2013, 17:25

Wstyd się przyznać ale jeszcze nie próbowałem tego sposobu. Moja Delta przeszła ostatnio szereg operacji związanej z zawieszeniem i tak jakoś wyszło. W mojej ocenie nie będzie to wina LPG bo szarpanie zaczyna się zanim przełączy się na Nitro ;) Moja instalacja to sekwencja STAG 300 , reduktor Tomasetto , wtryskiwacze ostatnio zmieniłem na czerwone ale pomogły tylko na chwilę. Filtr paliwa i świece zostały wymienione. Do wymiany pozostało mi - filtr powietrza i przewody wysokiego napięcia. Jeżeli to nie pomoże to zmiana kompa na tego z mocnego Tipo. Nie należy się poddawać tylko walczyć , w końcu odkryjemy ten złoty środek ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”