Delta - schemat autoalarmu

Awatar użytkownika
DAREK86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Gizycko

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: DAREK86 » 14 gru 2008, 15:54

Witam wszystkich!
Koledzy, czy posiada ktoś z was jakiś schemat montażu autoalarmu w Delcie 1,6 94 r. lub mógłby mi podać jakieś wskazówki gdzie i z czym mam się podpiąć?
Z góry dziękuje za pomoc.
DELTA 1.6 94r.

Awatar użytkownika
wacho_czk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Skype: wacho_czk
Imię: Maciej
Lokalizacja: Czarnków PL/Norwich UK

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: wacho_czk » 14 gru 2008, 16:22

Gdzie z czym się podpiąć masz tu.

Wyzwalanie alarmu (krańcówki z drzwi) możesz podłączyć pod lampkę oświetlającą wnętrze. Przewód od niej znajdziesz na lewym przednim słupku, kolor o ile mnie pamięć nie myli to granatowy. Ja tak mam i wszystko jest ok.

Awatar użytkownika
DAREK86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Gizycko

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: DAREK86 » 14 gru 2008, 18:00

Dzięki Kolego :wink: Opis na pewno ułatwi mi montaż. Napisz mi jeszcze gdzie mam umieścić czujnik wstrząsowy? Pytam, bo nigdy czegoś takiego nie robiłem.
DELTA 1.6 94r.

Awatar użytkownika
wacho_czk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Skype: wacho_czk
Imię: Maciej
Lokalizacja: Czarnków PL/Norwich UK

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: wacho_czk » 14 gru 2008, 18:39

Ja u siebie zamontowałem go na słupku przednim, mniej więcej na wysokości bezpieczników.

Awatar użytkownika
DAREK86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Gizycko

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: DAREK86 » 14 gru 2008, 19:56

Wybacz kolego, że tak truje, ale nie mogę się doszukać kabla, na którym mam zamontować odcięcie zapłonu? Czy mógłbyś jeszcze podpowiedzieć?
DELTA 1.6 94r.

Awatar użytkownika
wacho_czk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Skype: wacho_czk
Imię: Maciej
Lokalizacja: Czarnków PL/Norwich UK

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: wacho_czk » 14 gru 2008, 20:00

Spoko, w końcu po to jest forum :D

Niestety w tym temacie Ci nie pomogę gdyż ja u siebie tego nie podłączyłem. Pomocna może Ci być instrukcja obsługi od Delty, tam są schematy na podstawie których podłączałem centralkę u siebie.

Awatar użytkownika
pew
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2071
Rejestracja: 13 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: pew » 14 gru 2008, 23:23

"wacho_czk" pisze:Wyzwalanie alarmu (krańcówki z drzwi) możesz podłączyć pod lampkę oświetlającą wnętrze. Przewód od niej znajdziesz na lewym przednim słupku, kolor o ile mnie pamięć nie myli to granatowy. Ja tak mam i wszystko jest ok.
: cenzura : : cenzura : : cenzura : wiedziałem że oświetlenie wnętrza zaczęło mi się ... po tym jak zamontowali mi autoalarm ... a tak się zarzekał że nie ma z tym nic wspólnego ...
Pepe le Pew
Lybra SW 2.4 jtd / była Thema i.e. turbo i 2x Delta II HPE 1.8 GT

Awatar użytkownika
wacho_czk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Skype: wacho_czk
Imię: Maciej
Lokalizacja: Czarnków PL/Norwich UK

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: wacho_czk » 15 gru 2008, 0:17

Sorry za OT ale co się dzieje z oświetleniem??

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Delta - schemat autoalarmu

Post autor: bolek » 15 gru 2008, 0:48

"DAREK86" pisze:Witam wszystkich!
Koledzy, czy posiada ktoś z was jakiś schemat montażu autoalarmu w Delcie 1,6 94 r. lub mógłby mi podać jakieś wskazówki gdzie i z czym mam się podpiąć?
Z góry dziękuje za pomoc.
Mam rozpiskę którą dostałem zakupujac alarm do Dedry.
W paczce są dwie rozpiski do Tempry i jedna do Dedry, ale w zasadzie jest to to samo. Nie sądzę, żeby Delta coś odbiegła od sióstr ;).

:link:

Awatar użytkownika
DAREK86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Gizycko

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: DAREK86 » 15 gru 2008, 22:49

Wyzwalanie alarmu (krańcówki z drzwi) możesz podłączyć pod lampkę oświetlającą wnętrze. Przewód od niej znajdziesz na lewym przednim słupku, kolor o ile mnie pamięć nie myli to granatowy.



Z tym mam mały problem, gdyż po otworzeniu prawych przednich drzwi lampka mi się nie zapala :?
Co mogło się w tym przypadku popsuć? Jakiś włącznik? jeśli tak to gdzie go szukać?
DELTA 1.6 94r.

Kendzik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 146
Rejestracja: 01 lip 2008, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: Kendzik » 16 gru 2008, 14:43

Sprawdź "sterownik" oświetlenia. Znajdziesz go pod tylną kanapą pod tą węższą częścią siedziska. Jak odchylisz je to będzie czarne pudełko ciut większą od paczki papierosów. Od dołu wchodzi kostka z kablami. U mnie po wymianie tego średnio działa oświetlenie bagażnika
Lancia Delta HPE 1.6 16V 97`
Lancia Delta LE 1.8 94`
"Brzmienie regulujesz pedałem gazu..."
Obrazek

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: karol1125 » 16 gru 2008, 18:02

"DAREK86" pisze:Wybacz kolego, że tak truje, ale nie mogę się doszukać kabla, na którym mam zamontować odcięcie zapłonu? Czy mógłbyś jeszcze podpowiedzieć?
O ile dobrze pamiętam to trzeba przerwać obwód grubego czerwonego przewodu podłączonego do stacyjki. Najlepiej to jest wziąć próbnik 12V i sprawdzić gdzie się pojawia napięcie po przekręceniu kluczyka w pozycję odpalania. W ten przewód wpinamy się szeregowo z przekaźnikiem i po kłopocie.

A z tym otwieraniem drzwi to ja się wpiąłem w czujnik zbliżeniowy od kierowcy i z oświetleniem nie miałem problemu. Dokładnie nie pamiętam jakie kolory i czym to było sterowane czy + czy masą, ale działało wzorowo.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
wacho_czk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 473
Rejestracja: 17 maja 2008, 0:00
Skype: wacho_czk
Imię: Maciej
Lokalizacja: Czarnków PL/Norwich UK

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: wacho_czk » 16 gru 2008, 19:58

"karol1125" pisze:A z tym otwieraniem drzwi to ja się wpiąłem w czujnik zbliżeniowy od kierowcy i z oświetleniem nie miałem problemu. Dokładnie nie pamiętam jakie kolory i czym to było sterowane czy + czy masą, ale działało wzorowo.
Tylko w tym momencie jeżeli dobrze rozumuję to alarm włączy się jedynie podczas otwarcia drzwi kierowcy, natomiast gdy ktoś (potencjalny złodziej :wink: ) spróbuje wejść poprzez którekolwiek z pozostałych drzwi alarm nie zareaguje

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: karol1125 » 16 gru 2008, 20:37

"wacho_czk" pisze:
"karol1125" pisze:A z tym otwieraniem drzwi to ja się wpiąłem w czujnik zbliżeniowy od kierowcy i z oświetleniem nie miałem problemu. Dokładnie nie pamiętam jakie kolory i czym to było sterowane czy + czy masą, ale działało wzorowo.
Tylko w tym momencie jeżeli dobrze rozumuję to alarm włączy się jedynie podczas otwarcia drzwi kierowcy, natomiast gdy ktoś (potencjalny złodziej :wink: ) spróbuje wejść poprzez którekolwiek z pozostałych drzwi alarm nie zareaguje
Dokładnie, lecz pozostaje jeszcze czujnik wstrząsu oraz czujnik pod maską, więc nie ma możliwości odcięcia syreny. A jak syrena ma własne zasilanie to i tak d... . No i odcięcie zapłonu. A jak będzie dobry złodziej to i tak ukradnie. Najlepsza blokada to blokada skrzyni. Chyba że złodziej będzie dysponował lawetą to i tak ukradnie. A otwarcie drzwi spełnia jeszcze jedną funkcję. Nie zamknie nam auta automatycznie jak go otworzymy i nie wsadzimy kluczyków do stacyjki.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
DAREK86
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 11
Rejestracja: 09 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Gizycko

Delta - schemat autoalarmu

Post autor: DAREK86 » 16 gru 2008, 23:02

"wacho_czk" pisze:
"karol1125" pisze:A z tym otwieraniem drzwi to ja się wpiąłem w czujnik zbliżeniowy od kierowcy i z oświetleniem nie miałem problemu. Dokładnie nie pamiętam jakie kolory i czym to było sterowane czy + czy masą, ale działało wzorowo.
Tylko w tym momencie jeżeli dobrze rozumuję to alarm włączy się jedynie podczas otwarcia drzwi kierowcy, natomiast gdy ktoś (potencjalny złodziej :wink: ) spróbuje wejść poprzez którekolwiek z pozostałych drzwi alarm nie zareaguje

W moim przypadku złodziej wszedł przez prawe przednie drzwi. Jeszcze wtedy nie miałem alarmu. I poniósł mojego Pioneera , miało tego połamał wszystkie plastiki w okolicy radia i podziurawił głośniki. Nie dość że złodziej to i jeszcze wandal! : cenzura : : cenzura :

Jeśli chodzi o oświetlenie to podejrzewam, że coś w drzwiach w centralnym nie łączy. Jutro jade na szrot poszukać nowego.
DELTA 1.6 94r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”