Delta II - elektryka

nowis
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Delta II - elektryka

Post autor: nowis » 17 paź 2008, 15:55

Witam,

przeszukałem sumiennie całe forum, ale nie znalazłem: mam Delte HPE, w której od pewnego czasu są dziwne problemy z elektryką. Zaczęło się od tego, że padało sukcesywnie od prawej oświetlenie zegarów - teraz od obrotomierza w prawo już nic się nie świeci plus nie świecą się kontrolki prawego kierunkowskazu i świateł mijania (reszta działa). A wczoraj padły mi prawe światła mijania i przednie i tylne.

Nie jest to problem bezpieczników, nie jest to problem żarówek. Sprawdzane wielokrotnie. Ma ktoś jakiś pomysł? Byłem u znajomych mechaników, ale nic nie wymyślili a do ASO jakoś mi się nie chce jechać (ceny!).

I tak przy okazji: zna ktoś we Wrocławiu lub jego wschodnich okolicach dobrego elektryka, co się zna na Lanciach? Bo ja mam wrażenie, że ci u których byłem to nie za bardzo nawet wiedzieli od czego zacząć szukać.

Z góry dzięki za wszelkie rady.

Pozdrawiam,
Nowis

dsocha
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 38
Rejestracja: 25 lut 2005, 0:00
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Nuova Delta HPE - elektryka / światła i światełka

Post autor: dsocha » 21 paź 2008, 13:14

Witam!

Też miałem "przeboje" z elektryką po zakupie Delty. Kilka miesięcy się męczyłem, jezdziłem po elektrykach. W końcu pojechałem do ASO we Wrocławiu na Karkonoskiej i po kilku godzinach odebrałem sprawne auto. Zapłaciłem około 300 zł. Podobno uszkodzona masa gdzieś pod pulpitem powodowała problemy z działaniem wycieraczek, szyb, centralnego itp.

U Ciebie żaróweczki od podświetlenia i kontrolek oraz żarówki od pozycynych przepalają się czy są dobre i nie świecą?

W drugim przypadku proponował bym zdemontować skrzynkę przekaźników/bezpieczników, rozpiąć wszystkie kable od spodu i popryskać preparatem usuwającym wilgoć i poprawiajacym kontakt styków.

Pozdrawiam

Damian
Alfa Romeo 156 1,9 JTD 16V
Delta II HPE 1.6 16V
Lybra SW 1.9 JTD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”