Dedra - prądy błądzące

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - prądy błądzące

Post autor: Tofik » 02 lut 2008, 12:37

Cześć
Mam lekki problem z autem. Gdzieś zniknął prąd w lampkach na tylnych słupkach ( Dedra SW ) i w lampce podswietlenia bagażnika. Gdzie szukać przyczyn. Dodam odrazu że bezpieczniki całe i końcówki niepośniedziałe pozatym chyba cięzko by było żeby wszystkie naraz zaśniedziały :wink:

A druga sprawa to czy ma ktoś namiar na schemat instalacji elektrycznej do Dedry/Dedry SW. Bardzo by mi się przydał
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Dedra - prądy błądzące

Post autor: jerzy » 03 lut 2008, 15:10

witam

spróbuj poruszać kostkami ,

a czy sprawdzałeś żarówki - może tu jest przyczyna ,jedna spalona powoduje przerwanie obiegu może (to jest tak jak przy lampkach choinkowych-jedna spalona przerywa obieg) ?

to jest taka moja sugestia - bo może być zupełnie coś innego%% : yesyes :

pozdrawiam
____________________
lancia dedra 19td 1995

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Dedra - prądy błądzące

Post autor: schab » 03 lut 2008, 15:36

Podeślij mi swój adres , to ci wyślę pdf ze schematem .
Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Dedra - prądy błądzące

Post autor: bolek » 03 lut 2008, 15:55

Podobne zdarzenie miałem u siebie - co prawda w sedanie, nie było oświetlenia bagażnika i tylnej części wnętrza. Powodem był przerwany rdzeń cienkiego przewodu węwnątrz wiązki biegnącej po lewej stronie bagażnika : cenzura : , straciłem na to całe popołudnie i pół wieczora. Po prostu ultenił się rdzeń przewodu, przy całej izolacji. Żeby było weselej drugie podobne zdarzenie miałem w ubiegłym tygodniu - check panel nie wyświetlał info o otwartch lewych tylnych drzwiach, przyczyna identyczna - przewód o identycznym przekroju w grubej wiązce pod wykładziną przy lewym fotelu. Prawdopodobnie izolacja przewodów jest wykonana z jakiegoś G. Troche mnie przestraszają takie awarie, pół biedy kiedy dotycza pierdołek.

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - prądy błądzące

Post autor: Tofik » 20 lut 2008, 23:34

Okazało sie że poutleniały i pozrywały się przewody w wiązce pod wykładziną - w tej całej co idzie od przodu na tył.
Po wymiania wróciły i lapki i kraćcówki w drzwiach bo się niezapalały tylne drzwi na desce jak były niezamknięte i oświetlenie nad lusterkiem bo też się niezapalało przy otwartych drzwiach, trzba je bylo ręcznie odpalać i nawet oświetlenie bagaznika się pojawiło :-)
Także trzeba było rozgrzebać instalacje ale teraz przynajmniej wiadomo co tam się dzieje.
Dzięki za sugestie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”