Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

fazoslaw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: fazoslaw » 08 lis 2007, 9:44

Witam mam pytanko - gdzie dokladnie w Lancii Delcie 2 znajduje się bezpiecznik od pompy paliwa?? - bo ponoć nie tam gdzie wszystkie (pod kierownica), tylko gdzies w jakims podszybiu czy cos takiego... jesli jest w jakims dziwnym miejscu to pyt nr 2 - jak sie do niego dostac?

Juz tlumacze skad taki temat - ok 2tyg temu Lancia mi poprostu nie zapalila. Akumulator sprawny, wszystko ladnie kreci, a silnik nie zapala. Podejzewalem, ze moze byc to cos z pompą paliwa lub z elektryką, no i gdy zostawilem autko elektrykowi moje pprzypuszczenia potwierdzily sie - i jedno i drugie. Elektryk stwierdzil ze przepalil mi sie bezpiecznik pompy paliwa i dlatego nie zapalało. Skasował mnie za to 40 PLN :x

No i nie robilbym z tego tematu na forum, gdyby nie fakt, ze teraz moja Lancia zachowuje sie identycznie. Czyli znow nie chce zapalic, mimo ze akumulator sprawny i wszystko elegancko kreci. A ze nie bardzo mam luzne cztery dyszki co 2 tyg dla Pana Mechanika, to poprosze o pomoc w znalezeniu tego szatansko drogiego bezpiecznika forumowiczow :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Snooki
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 296
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:00
Imię: Riczard
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: Snooki » 08 lis 2007, 11:14

"fazoslaw" pisze:Witam mam pytanko - gdzie dokladnie w Lancii Delcie 2 znajduje się bezpiecznik od pompy paliwa?? - bo ponoć nie tam gdzie wszystkie (pod kierownica), tylko gdzies w jakims podszybiu czy cos takiego... jesli jest w jakims dziwnym miejscu to pyt nr 2 - jak sie do niego dostac?

Juz tlumacze skad taki temat - ok 2tyg temu Lancia mi poprostu nie zapalila. Akumulator sprawny, wszystko ladnie kreci, a silnik nie zapala. Podejzewalem, ze moze byc to cos z pompą paliwa lub z elektryką, no i gdy zostawilem autko elektrykowi moje pprzypuszczenia potwierdzily sie - i jedno i drugie. Elektryk stwierdzil ze przepalil mi sie bezpiecznik pompy paliwa i dlatego nie zapalało. Skasował mnie za to 40 PLN :x

No i nie robilbym z tego tematu na forum, gdyby nie fakt, ze teraz moja Lancia zachowuje sie identycznie. Czyli znow nie chce zapalic, mimo ze akumulator sprawny i wszystko elegancko kreci. A ze nie bardzo mam luzne cztery dyszki co 2 tyg dla Pana Mechanika, to poprosze o pomoc w znalezeniu tego szatansko drogiego bezpiecznika forumowiczow :)

Pozdrawiam :)
A moze to nei bezpieczniki tylko przewody ?? mialem podobną sytuacje, silnik krecił ale nei zapalał i odpiołem ze swiec kable i jeszcze raz podpiołem i zaskoczyła
Była
Lancia Delta II '94 1.8 - R.I.P. 17.05.11
Jest
Lancia Lybra LX 1,9 JTD '01
Phedra 2.0 JTD '04
Musa 1.9jtd '07

fazoslaw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: fazoslaw » 08 lis 2007, 11:28

Kable raczej nie - wymienione miesiac temu i swiece tak samo....:/

nietoperz

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: nietoperz » 08 lis 2007, 12:56

Bezpiecznik jest w komorze silnika pod osłoną plastikową na komorze grodziowej przy przekaźniku od pompy paliwa. Nie wiem jak w 1.8 ale w 1.6 8V na pewno.

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: Endrju » 08 lis 2007, 13:39

"nietoperz" pisze:Bezpiecznik jest w komorze silnika pod osłoną plastikową na komorze grodziowej przy przekaźniku od pompy paliwa. Nie wiem jak w 1.8 ale w 1.6 8V na pewno.
o ile dobrze pamiętam do masz racje.
mi jak padła pompa to wymienili razem z przekaźniekiem czy bezpiecznikiem bo to właśnie on był przyczyną awarii a nie sama pompa tzn. popma padła od zwarcia na przekaźniku...i obie rzeczy do wymiany.
Endrjus...z mojej półki biorą pod nóż...kiedy mam żyć jeśli nie już...

Była: Lancia Delta 1.6i.e. 75KM '95
Była: Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110KM '01
Jest: Alfa Romeo 166 2,4 JTD 140KM '01

fazoslaw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: fazoslaw » 08 lis 2007, 22:37

No ok - przygod ciag dalszy:)

Bezpiecznik znaleziony, zidentyfikowany i wymieniony:) Probuje odpalic i... cisza:) Akumulator padl...


I tu 2 kolejne pytania:
1. Czy mozliwe, aby spiecia o ktorych pisze w pierwszym poscie wystepowaly na skutek źle dokreconej klemy na akumulatorze?? (bo faktycznie byla baaardzo luzna...)
2. Ile amperow powinien miec bezpiecznik pompy paliwa w Delcie Nuova?? Pytam bo moze to jest banalną przyczyną spięć.... W tej chwili mam włożony bezpiecznik 15A.

Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: zaba156 » 09 lis 2007, 13:09

witam
jezeli pali ci bezpiecznik pompy paliwa to masz pompe do wymiany Przynajmniej tak bylo u mnie pewnego dnia nie zapalil wymienilem bezpiecznik i go spalilo wymienilem pompe i wszystko gra Pompe kupilem na allegro za 120zl chodzi do dzisiaj (jakies pół roku)
pozdrawiam
Nuova Delta 1.6 8V LPG

fazoslaw
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 18 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: fazoslaw » 09 lis 2007, 13:38

Dzieki - i tak sie pewnie skonczy - bezpiecznik wymieniony, ako naladowany i nadal nie zapala :/

RobertWroc
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 260
Rejestracja: 26 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Delta Nuova - Drogi bezpiecznik pompy paliwa...:/

Post autor: RobertWroc » 28 lis 2007, 11:31

co prawda nie do końca rozumiem czy naprawdę chodzi o bezpiecznik czy przekaźnik(mała czarna kostka obok bezpiecznika -w tym samym miejscu) jezeli pali się bezpiecznik,moze być problem właśnie z przekaźnikiem.No ostrzegam -lepije przełożyć inny i sprawdzić.Nowy kosztuje ok 40 zeta.
Lancia Kappa 3.0 V6 24v
są silniki, i jest V....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”