Dedra - bezpiecznik ABS

Anonymous

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Anonymous » 04 lis 2006, 19:06

Witam. Przepraszam, że nie dokleiłem tego postu do jakiegoś tematu związanego z problemem z ABSem, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Mam Lancie Dedrę 1.8 i.e. rok 90 typ silnika 835A2.046 . Po wymianie sprężyn zawieszenia i klocków hamulcowych z przodu zaczeła się świecić kontrolka ABSu i nie działa ABS. Pojechałem do gościa, który podpiął się pod ECU ABS, ale jego komputer nie mógł się z nim połączyć. Gość miał oprogramowanie Euroscan, gdzie jest test ABS dedra i interfejs. Rozłożył ręce i nic nie doradził. I wpadłem na pomyśł, że jeżeli nie można było nawiązać połączenia między komputerem tego gościa a ECU ABS to może jakiś bezpiecznik. Z forum dowiedziałem się, że są dwa. Jeden jest napewno dobry, gdyż świeci się kontrolka ABS. Ale może drugi jest walnięty. Tylko pytanie gdzie się znajduje? Starałem się dojść przeszukując forum, ale wszędzie jest zaznaczone istnienie owych dwóch bezpieczników, a ich lokalizacja jest nieokreślona. Proszę o pomoc. Gdzie one się znajdują? Dziękuję z góry.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Kubek » 04 lis 2006, 19:13

W ogole to pierwsze slysze ze w Dedrze z 90 roku byl ABS ?????
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Anonymous » 04 lis 2006, 19:22

Jeżdżę nią już dwa lata i cały czas był. A chyba nie miałbym powodu, żeby zadawać tego typu pytanie jeżeli by nie było w niej ABSu.

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: wujek » 04 lis 2006, 22:22

Witam,
Prawdopodobnie odłączony, lub uszkodzony czujnik ABS. Lub zbyt duży dystans do wieńca impulsatora. Takie usterki pojawiają się czasem po ingerencji w zawieszenie i w hamulce. Jeżeli wjechałeś do warsztatu z działającym ABS'em to i wyjechać powinieneś z działającym.
Pozdrawiam

Anonymous

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Anonymous » 04 lis 2006, 22:50

Niby powinienem wyjechać z działającym ABSem. Tylko, że ten gościu nie ma jakotakiego warsztatu samochodowego jako działalności, a ja sam chciałem, żeby mi wymienił sprężyny i zarazem klocki ponieważ bierze mniej niż w zwykłym warsztacie. Jak mu powiedziałem o moim problemie i wjechałem z powrotem na kanał to pooglądał wszystko i stwierdził, że nic przy ABSie nie robił i że jak dalej tak będzie to żebym przyjechał do niego za jakiś czas. Tylko, żeby móc sprawdzić co to się stało to lepiej stwierdzić jaka jest przyczyna nie dzizałania ABSu i dopiero próba naprawienia tego. A do tego przydałby się komputer, który umożliwi diagnozę, a on takiego nie ma. Czytałem na forum twoje fachowe wypowiedzi na temat diagnozowania przyczyn usterek tego typu samodzielnie bez komputera i nawed ściągnąłem schemat ABSu dedry z sieci. Tylko chcąc zacząć, muszę sprawdzić najpierw bezpieczniki, a nie wiem gdzie one są. Może mógłbyś mi pomóc?

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: wujek » 04 lis 2006, 23:15

Witam,
Objaw jest taki - załączasz stacyjkę, kontrolka ABS świeci. Uruchamiasz silnik - kontrolka gaśnie. Ruszasz - kontrolka sie zapala. Czy tak?
Czy też kontrolka świeci się cały czas od momentu załączenia stacyjki?
Pozdrawiam

Anonymous

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Anonymous » 04 lis 2006, 23:23

Kontrolka świeci się przez cały czas po włączeniu stacyjki, aż do wyłączenia stacyjki.

Awatar użytkownika
wujek
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 958
Rejestracja: 03 maja 2005, 0:00

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: wujek » 04 lis 2006, 23:28

Witam,
Prawdopodoba przerwa w obwodzie czujnika - ABS Bosch'a czy Lucas'a?
Pozdrawiam

Anonymous

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Anonymous » 04 lis 2006, 23:39

Tego nie wiem i teraz nie odpowiem. Dam znać jutro wieczorem, po powrocie ze szkoły sprawdzę. Ale w dalszym ciągu mam pytanie gdzie znajdują się te bezpieczniki. Nie wiem dlaczego ich lokalizacja jest owiana tajemnicą, bo w żadnym poście nie można było tego znaleźć.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Kubek » 04 lis 2006, 23:57

"barlisz" pisze:Jeżdżę nią już dwa lata i cały czas był. A chyba nie miałbym powodu, żeby zadawać tego typu pytanie jeżeli by nie było w niej ABSu.
Spoko nie denerwuj sie, chodzi o to ze nikt chyba nie ma Dedry z takim rocnzikiem i ABS-em nie blyo chyba tam ABS-ow do 93 roku, ja np. mam dedre tez 1.8 i.e, i nie mam w niej ABS-u, ale moge sie mylic, w tej sprawie musial by sie jakis znawca wypowiedziec np. Torrell :D
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

Anonymous

Dedra - bezpiecznik ABS

Post autor: Anonymous » 16 lis 2006, 23:28

Już rozwiązałem swój problem. Wziąłem omomierz i sprawdziłem wartości czujników ABS z przodu. Okazało się, że lewy wskazywał około 1kOhm a prawy miał przerwę w obwodzie. Tak więc kupiłem na allegro używany czujnik, który dzisiaj doszedł do mnie. Chwilka roboty i .... Ruszam a za chwilę gaśnie kontrolka ABS i przy gwałtownym hamowaniu do moich uszu dobiega "terkotanie" ABSu. : yesyes :
Jako ciekawostkę podam, że w serwisie fiata chcieli za taki czujnik około 450 PLN, a ja go nabyłem za 70 PLN (razem z przesyłką).
Ale w dalszym ciągu ciekawi mnie, gdzie znajdują się te bezpieczniki od ABSu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”