Lancia Klub Polska

Forum dyskusyjne miłośników marki Lancia

>> SKLEPIK LANCIA KLUB POLSKA <<

Autosklep
Dzisiaj jest 21 lis 2017, 14:34

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Dopiero zaczyna na naszym forum

Imię: Jasiek
Witam, mam taki oto problem, wziąłem się za wymianę klocków z tyłu w swojej Dedrze, wyjąłem stary jeden aby pokazać w sklepie jakie mi potrzeba. Zamówione, dzisiaj odebrane, pożyczyłem sobie zestaw do wciskania tłoczka ale okazało się że nie ma go jak założyć tam w zacisk bo wygląda to tak http://zapodaj.net/10751db86c765.jpg.html i nie wiem jak ja miałbym tam podejść tym zestawem do wciskania. Kiedy kręcę tym całym tłoczkiem w lewo to on się wykręca, gdy kręcę w prawo to się wkręca ale do pewnego momentu a potem się obraca ale nie wkręca się więcej i jest za mało miejsca żeby włożyć chociażby stare klocki.

Cytuj:
Witam, mam taki oto problem, wziąłem się za wymianę klocków z tyłu w swojej Dedrze, wyjąłem stary jeden aby pokazać w sklepie jakie mi potrzeba. Zamówione, dzisiaj odebrane, pożyczyłem sobie zestaw do wciskania tłoczka ale okazało się że nie ma go jak założyć tam w zacisk bo wygląda to tak http://zapodaj.net/10751db86c765.jpg.html i nie wiem jak ja miałbym tam podejść tym zestawem do wciskania. Kiedy kręcę tym całym tłoczkiem w lewo to on się wykręca, gdy kręcę w prawo to się wkręca ale do pewnego momentu a potem się obraca ale nie wkręca się więcej i jest za mało miejsca żeby włożyć chociażby stare klocki.
Cytuj:
Ty człowieku nie rób obciach z takimi pytaniami bo takie zaciski to 50 lat temu się cofało bez przyrządów. W latach 60-ch takie zaciski były choćby w fiacie 125p. Jak nie potrafisz to daj to tym co wiedzą jak to zrobić.
Zalogowałem się tu z konkretnym pytaniem, nie mogę tego złożyć z powrotem i zaprowadzić do mechanika bo po wyjęciu klocków żeby pokazać je w sklepie nie mogę złożyć całego zestawu z powrotem, gdyż tłoczek wystaje za mocno. Jeśli wszyscy tutaj są tacy jak kolega hondauser, to żałuje że tu w ogóle się logowałem, Lancia to mój samochód do tłuczenia się na co dzień a na dalsze wyjazdy i bardziej komfortowe mam A6, jestem na forum A6 już od bardzo bardzo dawna, napisałem wiele postów, czasami banalnych, ale nigdy nie spotkałem się z takim oto wymądrzaniem. Skoro kolego Hondauser jesteś taki chojrak to weź mi napisz jak poważny dorosły człowiek jak to zrobić żeby cofnąć ten tłoczek i nie pokazuj co to za znawca z Ciebie nie jest.

Ostatnio zmieniony 28 maja 2015, 22:04 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Ortografia!

Klubowicz
Klubowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
W dedrze tego nie robiłem, ale w innej lancii robiłem tak:
- zestaw do wyciskania amatorskiej konstrukcji, oparty na śrubie, której kręcenie wciskało tłoczek
- klucz odpowiedni do zacisków, przy czym u ciebie jest nieco lepiej, bo łatwiej będzie obrócić ten tłoczek.
- obracasz (wystarczy jakieś 1/4 obrotu) - wciskasz. Znowu obracasz, wciskasz i tak do skutku.

Były: 3x Delta 1.8 8v, 2x Kappa 16vT, Lybra 2.4 JTD

zrobione, dzięki wielkie. Popuściłem sobie delikatnie odpowietrzniki i kręciłem tłoczkami w prawo i ładnie się chowały. Wszystko jest git teraz chociaż pedał jest trochę za miękki, hamuje dobrze ale wpada w podłogę mocno, wyczytałem w innym temacie że to prawdopodobnie wina pompy ale nie mam zamiaru się w to zagłębiać bo lancię mam od tego żeby się nią tłuc tu na zakupy to podjazdy to tu to tam więc nie będę na razie pchał się w coś co na chwilę obecną jakoś tam działa.
PS. Kolego hondauser i widzisz? po co to wymądrzanie się? po tej wymianie jestem bogatszy o 50-70 zł bo jeszcze tego brakowało żebym z wymianą klocków w 20 letnim samochodzie jeździł po mechanikach.

Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Ten hondauser tylko siedzi na tym forum i trolluje, nic nowego do tematów nie wnosi a się wymądrza... Jakieś ostrzeżenie albo coś

Moderator Globalny
Moderator Globalny
Awatar użytkownika

Nie ma żadnych jego postów. Czy robi to przez PW? Jeśli tak to proszę koniecznie taką wiadomość zaraportować aby moderatorzy mogli zadziałać !

Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Kappa Coupe 20VT nr 3119
Złota strzała Fiat 132 1,6 TC
Obrazek

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00