Nuova Delta - dziwne stukanie

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - dziwne stukanie

Post autor: zaba156 » 02 kwie 2006, 18:11

mam problem :(
jak jade po jakis nierownosciach na drodze (predkosc raczj nie ma znaczenia) to z lewego kola dobiegaja dziwne stuki najbardziej sa odczuwlane na poprzecznych nierownosciach ale slychac tez na niewielkich dolkach. Wachacze wymienialem w zeszylm roku myslalem ze to koncowki ukladu kierowniczego, wymienilem - ale niestety to nie to :?
ma ktos jakies propozycje co to moze byc :?:
pozdrawiam
Nuova Delta 1.6 8V LPG

Anonymous

Nuova Delta - dziwne stukanie

Post autor: Anonymous » 02 kwie 2006, 18:51

Najlepiej to pojedź sobie na szzarpaki i będziesz wiedział, co w zawieszeniu stuka, bo na odległość to ciężko ocenić. Ja tak zrobiłem i wiem już co sie rypło. Wymiana wszystkich podejrzanych elementów bije troche po kieszeni a sprawdzenie na szarpakach to wydanie ok. 20 zeta :wink:

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - dziwne stukanie

Post autor: mustafi » 02 kwie 2006, 18:59

najpewniej odpowiedz znajdziejsz w tym watku:
KLIK
Obrazek

Awatar użytkownika
Bartexxx
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 45
Rejestracja: 06 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Cieszyn

Nuova Delta - dziwne stukanie

Post autor: Bartexxx » 02 kwie 2006, 19:06

...też tak mam - podejrzewam amortyzator/y, sprawdź, może to właśnie one biją pod podłogą.....
Lancia Kappa 2.4 jtd
Lancia Delta 1.8 8v
Honda Prelude 2.0 12v
Daewoo Tico 0.8 6v

Awatar użytkownika
zaba156
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 135
Rejestracja: 12 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Nuova Delta - dziwne stukanie

Post autor: zaba156 » 02 kwie 2006, 21:31

najgorsze jest to ze ja wlasnie bylem na szarpakach i powiedzieli mi ze to beda koncowki ukladu kierowniczego :?
Mustafi jak sie okaze ze to mi padlo co u ciebie to dalikatnie rzecz biora zdenerwuje i to bardzo :) poniewaz wymienialem to razem z wahaczami
w przyszlym tygodniu jade na szarpaki :)
Nuova Delta 1.6 8V LPG

cygar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Nuova Delta - dziwne stukanie

Post autor: cygar » 03 kwie 2006, 0:20

też to przerabiałem przez blisko rok czasu i wymieniłem wszystko co jest możliwe,łącznie z łożyskami w Mc Personach.Ponieważ nie dawało mi spokoju już nie mając nic do wymiany doszedłem do śruby, która skręca sworzeń wachacza.Po jej wykręceniu zauważyłem zużycie na powierzchni i twardość materiału tejże 8,8. Wydawało mi się, że jak na to miejsce w aucie, jest to za mało.W sklepach są dostępne śruby M10 o tej długości o twardości 10,9 i 2 szt.z nakrętkami samokontrującymi kosztują 1,80 zł.Ponieważ wchodziła niezbyt ciasno dałem wytoczyć taką o średnicy 10,5 mm i twardości 12,9 ze szpilki od głowicy. Po wymianie pojechałem na przegląd rejestracyjny.Problem stuków w zawieszeniu,nawet po największych wertepach zniknął, czego i Tobie życzę.Pozdrawiam Forum.
Dedra 1.9 tds / 93 - tel.0691442611

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”