Dedra - amortyzatory

Anonymous

Dedra - amortyzatory

Post autor: Anonymous » 21 mar 2006, 13:57

Witam.Przyszedl czas na wymiane amortyzatorow .Jakiego producenta polecacie amory gazowe.Prosze o opinie

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - amortyzatory

Post autor: dexus » 21 mar 2006, 15:13

ja mam delphi i jestem zadowolony. Tak swoją drogą jaką masz sprawność że wymieniasz?
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Anonymous

Dedra - amortyzatory

Post autor: Anonymous » 21 mar 2006, 15:54

sa wyrabane sprezyny bo juz plywa na drodze,a z amorow to juz podcieka olej,ale sprezyny bede zakladal czerwone eibacha pro-line obnizajace o 30mm

a te delphi masz gazowe czy olejowe jednorurowe czy dwururowei ile placiles za nie?

Anonymous

Dedra - amortyzatory

Post autor: Anonymous » 21 mar 2006, 19:06

Jak będziesz z tyłu wymieniać, to niech przy okazji sprawdzą łożyska wahaczy z tyłu(przypadłość takich zawieszeń FIATa). Naprawa kosztuje około 100PLN, ale się opłaca, bo cały wahacz jest dużo droższy.

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Dedra - amortyzatory

Post autor: Kozi » 21 mar 2006, 20:38

No to bedziesz miał nisko!! Ja właśnie wymieniłem sprezyny na seryjne bo cały spód miałem otarty nie mówiąc juz o masakrze w zawieszeniu jeżdząc po naszych drogach. No i będziesz miał wrogów w krawężnikach ;)

Pozdro
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Dedra - amortyzatory

Post autor: lancia1969 » 21 mar 2006, 21:02

"grzesko" pisze:sa wyrabane sprezyny bo juz plywa na drodze,a z amorow to juz podcieka olej,ale sprezyny bede zakladal czerwone eibacha pro-line obnizajace o 30mm

a te delphi masz gazowe czy olejowe jednorurowe czy dwururowei ile placiles za nie?
Ja jeżdzę na Eibach-u + Koni Sport żółte z regulacją cena w Kraku to około 2000zł komplet (Rako)- do miasta ok, jednak co bilstein to bilstein cena około 2200 zł - zamawiam do drugiej i eibacha :D
Grzegorz

GG 13364997

Anonymous

Dedra - amortyzatory

Post autor: Anonymous » 21 mar 2006, 21:43

"Kozi" pisze:No to bedziesz miał nisko!! Ja właśnie wymieniłem sprezyny na seryjne bo cały spód miałem otarty nie mówiąc juz o masakrze w zawieszeniu jeżdząc po naszych drogach. No i będziesz miał wrogów w krawężnikach ;)

Pozdro
Kozi
Ja to chyba mam teraz na tych fabrycznych nizej bo tak juz siadly.Jak pojechalem na warsztat wymieniac sprzeglo to facet sie pytal czy obnizalem auto,a ja mu na to ze same orginalnie sie obnizylo .Pod te nowe krawezniki co teraz robia to nawet nie mam co podjezdzac bo urwe sobie zderzak :D :D

a co do amorow lancia1969 to ja bede zakladal standardowe i chyba wlasnie bilstein bo poczytalem w necie troche o nich ,nie sportowe tylko naloze na nie wlasnie czerwone eibachy :D
Ostatnio zmieniony 21 mar 2006, 22:06 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Dedra - amortyzatory

Post autor: Kozi » 21 mar 2006, 21:55

Powiem Ci szczerze że długo zastanawiałem się czy wymienić spręzyny na seryjne czy nie, bo badzo mi się podobała moja Delta na sportowym zawieszeniu. Prowadziła się femomenalnie, miałem dodatkowo pierścienie dystansowe 20 mm na koło i felgi 14 z ET 37, więc niedosyć że było nisko to jeszcze szeroko ;) ale jednak praktycznośc seryjnego zawieszenia wygrała nad wyglądem. Dystanse też wyleciały ;)

Pozdrawiam i jak obniżysz to zapodaj fotki
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Anonymous

Dedra - amortyzatory

Post autor: Anonymous » 21 mar 2006, 21:59

juz w domu leza nowe borbeta 15" J7 H2 et 30 i czekaja na zalozenie ,ale dopiero zaloze jak lucynka wroci z lakierni bo jedzie 8 kwietnia dostac nowy lakier ,perle bordo:D

Anonymous

Dedra - amortyzatory

Post autor: Anonymous » 24 mar 2006, 13:54

No ja tez musze sie wziasc za wymiane z przodu.Polecacie jakies hurtownie lub sklepy?

Awatar użytkownika
Suchar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 14 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Pionki

Dedra - amortyzatory

Post autor: Suchar » 29 mar 2006, 11:09

posiadam sportowe zawieszszenie +15 alu i opony niskoprofilowe na równej drodze i zakrętach super ale dziur doły itd koszmar ,tesknie za oryginalnym zawieszszeniem.brak mi wiadomosci jakiej firmy jest zawieszszenie
SUCHAR 696 019 770

Awatar użytkownika
Patryklancia
Specjalista ds. części zamiennych
Specjalista ds. części zamiennych
Posty: 522
Rejestracja: 18 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Gliwice

Dedra - amortyzatory

Post autor: Patryklancia » 29 mar 2006, 15:21

A ja wam powiem tak zawieszenie seryjne po wymianie (świeże wahacze) ale sprężyny i amortyzatory seria. Zmieniłem koła na najbardziej optymalne 195/50/16 felgi 7x16 e.t 30 swoją drogą idealnie podeszły kupiłem ze stilo prawie nówki, co dało mi efekt wypełnienia nadkola a dzięki e.t felgi poszerzyło rozstaw wcześniej miałem koła 185/60/14 e.t 43 i co sie zmieniło wysokość całokowita koła o prawie 4 centymetry powoduje to nieznaczne przekłamanie licznika ale niema porównania powiem krótko na seryjnych kołach taki miekki tapczan na tych komfortowo ale sztywno i nic nie ociera no i e.t sprawiło że koło kryje się idealnie z błotnikiem tak jakbym na zwykłej feldze seryjnej 5.5x14 e.t 43 dołożył dystans 20mm czyli 4 cm na osi. http://lanciapolska.org/modules.php?nam ... pic&t=1101
Kusi mnie ostatnio pewna aukcja z allegro żeby pójść jeszcze dalej felgi momo http://www.allegro.pl/item94316578_fiat ... _momo.html
tylko niewiem czy to już nie hardcore ale niepodał wystawiający aukcje e.t.
Jak myślicie czy pozostać przy obecnych kołach czy kombinować z tymi momo???
ObrazekObrazek
Lancia Dedra 1.8 i.e 16v Ls
GG:7270607 GG:7270607

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Dedra - amortyzatory

Post autor: bassman » 07 lut 2007, 19:37

Przepraszam ze odnawiam tak stary watek, ale nie oplaca sie tworzyc nowego skoro bedzie rozwijal i dopelnial ten.

W swojej Dederce chce zmienic amortyzatory - najpierw przednie potem tylnie.
Do rzeczy:
Lancia Dedra, Alfa Romeo 155 i Fiat tempra maja te same plyty podlogowe, Fiat Tempra SW i Lancia Dedra SW takze.
Wiemy ze mozna stsowac rozne sztuczki z podmienianiem czesci z tych samochodow co znaczaco wplywa na zawartosc naszego portfela.
Czy ktos moze montowal amortyzatory z Fiata Tempry do Lancii Dedry?

Ja chce zrobic nastepujacy manewr:
Zamontowac amortyzatory od Fiata Tempry SW diesla lub benzynowca 1.8 do swojej Lanci Dedry SW 1.6. Chce to zrobic dlatego ze beda wytrzymalsze i twardsze, dluzej pojezdze na nich i nie bez znaczenia bedzie tez ich wiekszy zapas sily na gwaltowne ugiecie spowodowane naglym dobicie na dziurze.

Czy ma ktos mozliwosc sprawdzic poprawnosc mojego pomyslu pod wzgledem knstrukcji wyyzej wspomnianych nadwozi? Moze ktos ma lepszy pomysl? Chetnie rozwaze i przedyskutuje kazda kwestie.

Cay motyw rozchodzi sie o amortyzatory Bilstein B4 (wic nie idziemy kierunkiem im taniej tym lepiej).
Dodam tylko ze juz taki manewr zastosowalem w przeszlosci w swoim Fiacie Cinquecento 700 montujac amortyzatory Bilsteina B4 od Fiata Sejcento Sporting - zebyscie widzieli miny kierowcow w golfach i innych dreswagonach jadacych za mna poza miastem na kretych drogach jak mnie doganiali na prostych a na zakretach ja ich znowu gubilem - poprostu poezja.

Z gory dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”