Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Anonymous

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Anonymous » 04 lis 2005, 20:41

Byc moze jast to dla niektorych sprawa banalna ale wymienialeo ostatnio klocki hamulcowe w dedrze z tylu i napotkalem pewne problemy z wcisnieciem tloczka mechanizmu hamulcowego. Z przodu jest sprawa bardziej prosta bo poprostu sie go wciska na odkreconym odpowietrzniku, ale tyl ma to do siebie ze, ze trzeba go wciskac i wkrecac jednoczescnie inaczeej za cholere nie wejdzie. Czesc oporowa tloczka wyglada jak tzw. "krzyz maltanski" lapie sie go szczypcami i wkreca pchajac jednoczeesnie idzie leciutko, pamietac o odkreceniu odpowietrznika!
Meczylem sie 3 godz z jednym kolem zeby go poprostu wepchnac a potem wpadlem na to zeby wkrecac :) Drugie kolo zrobilem w 30 min. :)
NIe zapomnijcie odpowietrzyc hamulcow ! pozdro Wojtek :D

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: -OLO- » 04 lis 2005, 21:02

A propos hamulców. Dziś miałem okazję prze pół dnia jeździć fordrm mondeo kolegi, po tym stwierdziłem, że w mojej Dedrze kombi nie ma hamulców, czy w Dedrze hamulce są po prostu słabsze czy u mnie jest coś nie tak 8O . Przyznam się, że i wcześniej mi się wydawało że moje autko trochę słabo hamuje (płyn hamulcowy wymieniłem dwa tygodnie temu, a klocki i tarcze poprzedni właściciel wymienił na początku stycznia). Proszę o pomoc.
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Kornelio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 25 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Gorzów / POZNAŃ

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Kornelio » 04 lis 2005, 23:39

sprawdz regulator sily hamowania ten z tylu ze sprezynka.znajduje sie kolo baku.u mnie w 155 to bylo walniete :)
Obrazek

Anonymous

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Anonymous » 05 lis 2005, 7:29

Temat klocków już był poruszany, tylne tłoczki wkręca się kluczem płaskim chyba 32, a co do siły hamowania, albo kiepskie klocki lub tarcze, albo _OLO_ masz może ABS :wink:

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: -OLO- » 05 lis 2005, 11:07

"mufnal" pisze:a co do siły hamowania, albo kiepskie klocki lub tarcze, albo _OLO_ masz może ABS :wink:
Tak mam ABS, ale wydaję się działać prawidłowo :roll:, przy mocnym naciśnięciu pedału, kiedy koła się zblokują, zaczyna działać ABS i odrzuca pedał :D. Natomiast co do regulatora siły hamowania - kiedy byłem na badaniach technicznych na wałkach sprawdzających hamulce przód zblokowało przy wartościach ok 1,4, a tył hamował równo ale niezblokował się siła hamowania doszła do wartości ok 0,5. Czy to tak ma być :?:
Dzięki za pomoc
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Kornelio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 25 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Gorzów / POZNAŃ

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Kornelio » 05 lis 2005, 11:48

witam!
niestety ale tak ma nie byc.to jest wlasnie objaw nie dzialajacego regulatora.mi tez nie blokowalo wogole tylnych kol.regulator jest narazony na dzialanie wszytskiego co sie znajduje na drodze bo nie jest niczym osloniety i najczesciej pordzewialy kompletnie.szukaj sprawnego z tipo/tempry/146/155/delty/dedry.wazne zeby to bylo z auta ktore mialo tarczowe hamulce z tylu.

Pozdrawiam!
Obrazek

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: -OLO- » 05 lis 2005, 12:03

"Kornelio" pisze:niestety ale tak ma nie byc.to jest wlasnie objaw nie dzialajacego regulatora.
No cóż :( niemiła informacja, ale zawsze to coś :) .Wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem. Jak soć z tym zrobię to opiszę pozdrawiam.
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Kornelio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 25 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Gorzów / POZNAŃ

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Kornelio » 05 lis 2005, 12:55

nie martw sie bo nie masz czym.koszt takiej czesci jest niewielki.jak bys mial problem ze zdobyciem to pisz do mnie.Moj znajomy handluje czesciami do makaronow w Gorzowie.
Obrazek

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: -OLO- » 05 lis 2005, 13:37

No to Kornelio mnie pocieszyłeś :D . Jeszcze raz Dzięki.
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

Anonymous

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: Anonymous » 06 lis 2005, 10:51

hej
Miałem podobne odczucia moja dedra była bez zahamowan :-) blokowała kólka ale jakos bez efektu. wymieniłem gumki w pompie 2 razy!!!!! zero efektu do piero kiedy dobrze przyjzalem sie ustrojstwu które ma kasowac luz miedzy bebnem a szczeką natylnej osi i zlikwidowalem go recznie ( kilka obrotów nakretką ) zaczeła hamowac.
Pozdrawiam

Anonymous

Co do ABS-u...

Post autor: Anonymous » 06 lis 2005, 15:52

Przeczytalem sobie wasze posty i mam wrazenie ze problem slabszego hamowania nw dedrze nie jest mi obcy. Tez mam wrazenie ze jakby slabo hamuje przynajmiej wnoszac po miekkosci padalu hamulca. Ale znowy jeszcze nigdy nie udalo mi sie nie wyhamowac na czas i w zasadzie ciezko mi stwierdzic czy sa ok czy cos jest nie tak. Za dwa tyg. przeglad tak wiec sprawa sie wyjasni. Czy to prawda ze hamulce z abs sa slabsze ?? :roll:

Awatar użytkownika
-OLO-
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 186
Rejestracja: 01 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Środa Śląska

Dedra - wymiana klocków hamulcowych

Post autor: -OLO- » 06 lis 2005, 17:44

"Krzysiek_dedra" pisze: do piero kiedy dobrze przyjzalem sie ustrojstwu które ma kasowac luz miedzy bebnem a szczeką natylnej osi i zlikwidowalem go recznie ( kilka obrotów nakretką ) zaczeła hamowac.
Pozdrawiam
Ja mam z tyłu tarcze oraz klocki i niestety nie mam czym pokręcić :splash:
Pamiętaj, nie dostaniesz drugiej szansy, aby wywrzeć pierwsze wrażenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”