Dedra - Powazny problem z hamulcami

Awatar użytkownika
ARman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Litwa, Wilno
Kontakt:

Dedra - Powazny problem z hamulcami

Post autor: ARman » 22 kwie 2008, 18:28

ODRAZU WIELKIE DZIEKI ZA POMOC, KTORA MI JEST BARDZO POTRZEBNA!!!

Mam taki problem, wczoraj ustalono w serwisie ze mam zaciski hamulcowe zle, czyli przedni ze strony pasazera niewraca spowrotem. Dzisiaj w sporzadkowano zacisk, zmiany byly takie, pedal hamulca zaczal lekko chodzic (bo wczesniej chodzil bardzo tego), ale nie jestem zadowolony z pracy pedalu, bo gdy cisne nie duzo to nie hamuje, gdy nacisne gdzie na 1/4 to zaczyna hamowac, aby maksymalnie wykorzystac hamulce musze wcisnac w podloge. Gdy cisne raptem do konca kola sie blokuja, a gdy po troche auto wstaje nie blokujac kol , czy to tak ma byc?

Nastepny problem, przejechalem sie nie dawno, testujac hamulce, kilka razy wcisnelem nie duzo, oraz kilka razy silnie i az do zatrzymania sie. Po tym ostatnim hamowaniu zacisk sie zaciol i dalej hamowal, pomimo odpuszczonego hamulca. Przejechalem kilka metry i sie zatrzymalem, a z kola (tej strony gdzie zacisk nie wracal kiedys) pedzil dym. Postalem jakis czas i zacisk odpuscil, gdy wracalem to juz silnie nie hamowalem i zacisk wiecej nie zacinal sie. To teraz pytanie czy to moja wina ze przegrzalem plyn hamulcowy czy zacisk?
Teraz: Lancia Delta 1.9 TwinTurbo
Wczesniej: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06 / Lancia Thesis 2.4 JTD 03 / Alfa Romeo 166 2.4 JTD 02 / Lancia Thema 2.5 Turbo DS LS 94 /Fiat Brava 1.8 16V ELX / Lancia Lybra SW 2.4jtd 01 / Lancia Dedra SW 1.9tds LS 98 / Lancia Kappa 2.4tds 96 / Lancia Dedra 1.9tds 96 / Alfa Romeo 75 2.0TS 90

Awatar użytkownika
Jarek_Lu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 427
Rejestracja: 05 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin

Dedra - Powazny problem z hamulcami

Post autor: Jarek_Lu » 22 kwie 2008, 18:49

Przyczyn może być jak zwykle kilka :
-uszkodzony wężyk gumowy doprowadzający płyn do zacisku (może się rozwarstwić w środku), musisz sprawdzić czy płyn przepływa swobodnie przez wężyk a co za tym idzie i cofa się , (to częsta przyczyna blokowania się zacisku przedniego).
- zapieczone prowadnice zacisku , często parcieją osłony gumowe , woda +rdza zacisk stoi.
oczyścić nasmarować smarem (molibdenowym?)
- zapieczony sam tłok zacisku też j/w tylko ew.wazeliną techniczną (ale to mało prawdopodobne).
- na pewno nie przegrzałeś płynu to też mało prawdopodobne
-musisz szybko coś zrobić bo można przegrzać i pokrzywić tarcze .
Niestety raczej bez rozbierania się nie obejdzie no chyba że wężyk.
Generalny dystrybutor własnego czasu.

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dedra - Powazny problem z hamulcami

Post autor: prezesjm » 22 kwie 2008, 18:52

Obstawiam przewody hamulcowe, część elastyczna dochodząca do zacisku. Dokładnie odpowietrzyć i powinno być OK. Często zaciskają się w środku i jest dokładnie tak jak piszesz, po małym postoju wszystko wraca do normy. Może Ci niepotrzebnie sporządkowali ( :lol: nie mogłem sie powstrzymać) zacisk.

Awatar użytkownika
ARman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Litwa, Wilno
Kontakt:

Dedra - Powazny problem z hamulcami

Post autor: ARman » 22 kwie 2008, 20:05

"prezesjm" pisze:Obstawiam przewody hamulcowe, część elastyczna dochodząca do zacisku. Dokładnie odpowietrzyć i powinno być OK. Często zaciskają się w środku i jest dokładnie tak jak piszesz, po małym postoju wszystko wraca do normy. Może Ci niepotrzebnie sporządkowali ( :lol: nie mogłem sie powstrzymać) zacisk.
No nie bez potrzeby, bo przed remontem gdy naciskalem troche silniej hamulec, ten zacisk nie wracal i auto ciezko poruszalo sie i jadac ponizej 60km/h byl straszny pisk. A teraz auto porusza sie bez zadnej przeszkody, owiele szybciej przyspiesza, tylko nie jasne dlaczego zacial sie ten zacisk. Sprubuje pojezdzic autem po miescie, jesli bedzie wszystko ok, to ok ( na co mam nadzieje)

Gdzies dwa miesiace temu bylem w autoryzowanym serwisie lancii, na diagnostyce zawieszenia i hamulcow. To mi napisano ze musze wymieniac akurat z tej samej strony z przodu przewod hamulcowy, ale nie myslalem ze moze dojsc do zaciecia hamulca. No zobacze co bedzie dalej.
Teraz: Lancia Delta 1.9 TwinTurbo
Wczesniej: Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 06 / Lancia Thesis 2.4 JTD 03 / Alfa Romeo 166 2.4 JTD 02 / Lancia Thema 2.5 Turbo DS LS 94 /Fiat Brava 1.8 16V ELX / Lancia Lybra SW 2.4jtd 01 / Lancia Dedra SW 1.9tds LS 98 / Lancia Kappa 2.4tds 96 / Lancia Dedra 1.9tds 96 / Alfa Romeo 75 2.0TS 90

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Dedra - Powazny problem z hamulcami

Post autor: Watazka » 23 kwie 2008, 23:12

I co się wyklarowało?Mnie może to spotkac kiedyś więc chciałbym wiedziec.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”