Dedra - Centralny zamek - sterowanie z pilota????

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Dedra - Centralny zamek - sterowanie z pilota????

Post autor: CarvMachine » 14 gru 2007, 14:23

Wiatm wszystkich. Podejzewam ze wielu juz przerabialo ten temat, a forum przejzalem i nic nie znalazlem.

Otóz moja Lucyna ma centralny zamek sterowany z kluczyka z lewych i prawych dzwi. Chcialbym miec sterowanie w pilocie. Jak najprosciej to zrobic, Dzwonilem do kilku "speców" i mowia o kosztach 100-200 zl ale marudza cos o montazu silownika w dzwiach..... chodzi o to ze nie chce oddac auta do jakiegos rzeznika do tego jest to Lancia a jak wszyscy wiemy one sa czyle na zabawy z elektronika.

Wiec Gdzie (śląskie) moge zalozyc taki sterowanie centralnego??
Na jakim "systemie" ma sie uklad opierac.

Przepraszam za niefachowa terminologie ale w tym temacie jestem zielony.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Dedra - Centralny zamek - sterowanie z pilota????

Post autor: bolek » 14 gru 2007, 14:57

Ja dopiero co przerabiałem ten temat u siebie, zachciało mi się pilota, więc zamontowałem alarm ze sterowaniem centralnym zamkiem.
W Dedrach zamek jest sterowany minusem, kable do podłączenia impulsów zamykania/otwierania znajdują się w skrzynce bezpieczników. Do nich podłącza się odpowiednie przewody z centrali alarmu.
Za alarm dałem na Allegro 120 zł, zrobiłem tez "bajer" w postaci otwierania bagażnika z pilota.

Awatar użytkownika
adasik12
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 243
Rejestracja: 30 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Pajęczno

Dedra - Centralny zamek - sterowanie z pilota????

Post autor: adasik12 » 14 gru 2007, 20:56

zrobiłem tez "bajer" w postaci otwierania bagażnika z pilota
wpiąłeś się pod otwieranie w schowku czy inaczej bo tez sie do tego przymierzam.
Lancia Dedra sw 1.9 tds ls

Awatar użytkownika
bolek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 489
Rejestracja: 03 sie 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Olsztyn

Dedra - Centralny zamek - sterowanie z pilota????

Post autor: bolek » 14 gru 2007, 21:17

Wpiałem sie do schowka, ale nie był to najlepszy pomysł.
Początkowo myślałem, że wystarczy podać prąd na przewód na którym pojawia się napięcie w momencie wciśnięcia przycisku otwierania bagażnika.
I tu spotkało mnie zaskoczenie. Na tym przewodzie jest masa, którą odłącza wciśnięcie przycisku, a dopiero potem pojawia sie napięcie. Podanie napięcia powoduje zwarcie.
Zrobiłem to tak, że dałem dwa przekaźniki, sterowane minusem z centrali alarmu (3 kanał - trzeba 3 sekundy trzymać 3 przycisk). W momencie wciśnięcia pilota jeden przekaźnik podaje prąd na odpowiedni przewód, drugi cały czas podaje masę na przełączniki w schowku, a w momencie wcisnięcia pilota zabiera ją.
Miałem obawy, czy przekaźniki zgrają się w ten sposób, żeby zabrało masę dokładnie w chwili podania napięcia, ale póki co działa prawidłowo. Na dzień dzisiejszy gdybym znowu podchodził do tematu spróbowalbym innego sposobu. Może nawet poszukam, ale dopiero na wiosnę.

Awatar użytkownika
CarvMachine
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 04 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Dedra - Centralny zamek - sterowanie z pilota????

Post autor: CarvMachine » 14 gru 2007, 23:16

"bolek" pisze:Wpiałem sie do schowka, ale nie był to najlepszy pomysł.
Początkowo myślałem, że wystarczy podać prąd na przewód na którym pojawia się napięcie w momencie wciśnięcia przycisku otwierania bagażnika.
I tu spotkało mnie zaskoczenie. Na tym przewodzie jest masa, którą odłącza wciśnięcie przycisku, a dopiero potem pojawia sie napięcie. Podanie napięcia powoduje zwarcie.
Zrobiłem to tak, że dałem dwa przekaźniki, sterowane minusem z centrali alarmu (3 kanał - trzeba 3 sekundy trzymać 3 przycisk). W momencie wciśnięcia pilota jeden przekaźnik podaje prąd na odpowiedni przewód, drugi cały czas podaje masę na przełączniki w schowku, a w momencie wcisnięcia pilota zabiera ją.
Miałem obawy, czy przekaźniki zgrają się w ten sposób, żeby zabrało masę dokładnie w chwili podania napięcia, ale póki co działa prawidłowo. Na dzień dzisiejszy gdybym znowu podchodził do tematu spróbowalbym innego sposobu. Może nawet poszukam, ale dopiero na wiosnę.
Szkoda ze mam tak daleko bo chetnie bym do Ciebie w celu montarzu mojego zamka podjechal :P :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”