Nuova Delta - PROBLEM Z ABS

Anonymous

Nuova Delta - PROBLEM Z ABS

Post autor: Anonymous » 27 sie 2007, 13:59

WITAM WSZYSTKICH. MAM LANCIE DELTE II 1,8 I MAM PROBLEM Z HAMULCAMI KLOCKI I TARCZE WYMIENIŁEM WSZYSTKO DOBRZE ODPOWIETRZONE ALE SĄ TAK JAKBY SZTYWNE . MECHANICY NIE WIEDZĄ ZA BARDZO CO ,I NIE CHCĄ ZA BARDZO MI TEGO NAPRAWIĆ

Awatar użytkownika
prezesjm
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2062
Rejestracja: 03 lip 2005, 0:00
Imię: Janusz
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nuova Delta - PROBLEM Z ABS

Post autor: prezesjm » 27 sie 2007, 14:40

1. Zmienić mechaników ta takich co to będą chcieli naprawić
2. Nie pisać z Caps`em
3. Na sztywność najlepsza kobieta.
A na poważnie to napisz bardziej precyzyjnie o co chodzi, co się stało, co robiłeś. Jak byłem ostatnio na imprezie to mi małżonka przy sprzątaniu zbiła kryształową kule i teraz sam wiesz - ciemność widzę.

Anonymous

Nuova Delta - PROBLEM Z ABS

Post autor: Anonymous » 27 sie 2007, 14:59

heh nowicjusz jestem i dla tego tak.Na wszystkich tarczach osadza sie rdza no i hamulce piszcza przy hamowaniu.Czasem zdarza się ze są takie sztywne jak by serwo nie działało albo coś takiego.

mariusz76

Nuova Delta - PROBLEM Z ABS

Post autor: mariusz76 » 27 sie 2007, 16:43

Może blokują się tłoczki hamulcowe ewentualnie klocek klinuje się w zacisku, to mogą być przyczyny zbyt sztywnego hamulca. Czy przed wymianą miałeś ten sam problem?

Anonymous

Nuova Delta - PROBLEM Z ABS

Post autor: Anonymous » 27 sie 2007, 16:50

tak wcześniej było tak samo .tłoczki są w bardzo dobrym stanie i cylinderki też.więc nie wiem co jest

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Nuova Delta - PROBLEM Z ABS

Post autor: lancia1969 » 27 sie 2007, 18:58

Sprawdź przewody gumowe a najlepiej wymień na nowe koszt niewielki a poziom bezpieczeństwa wzrosnie :wink: , druga sprawa to pompa hamulcowa , która może "puszczać" między sekcjami szczegołnie po potraktowaniu sportowym ( modnym ostatnio) DOT 6 ma być DOT 4.
Oglądnij przewody stalowe czy czasami nie sa pozaginane np przez "fachofców" lub kamienie ,zdarza się rzadko ale...... u Ciebie coś nie działa.
Mechanik powinien sprawdzić jeszcze korektor siły hamowania kół tylnych.
Brak hamulca może być spowodowany rantami na tarczach , jak zdejmą koło przy tobie poprostu popatrz na płaszczyzne tarczy ( ma być równa nie spękana)
Napisz jakie masz klocki i tarcze - można tak dobrać że nie będzie hamulec skuteczny ( twardy klocek + twarda tarcza)
Zakładamy ,że system wspomagania (serwo) działa poprawnie tylko hamulce nie mają skuteczności.

I w hamulcach to w zasadzie tyle :wink:


P.S Teraz przeczytałem temat ABS :roll: - jeżeli to jest problem ABS-u to należy sprawdzić czujniki , zresztą najlepiej będzie jak usiadziesz i spokojnie opiszesz co się dzieje i co było robione tak jak Prezes napisał :wink:
Grzegorz

GG 13364997

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”