Dedra - klocki czy szczęki?

Anonymous

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: Anonymous » 05 lip 2005, 20:50

Panowie!
Jestem nowym kierowcą dedry.Dzisiaj spotkała mnie niemiła niespodzianka... strzeliła mi pompa hamulcowa..oki, zdarza się. Kupiłem używaną za 50 zł i założyłem. Zabieram sie za odpowietrzenie hamulców i wymiane.. no własnie! Klocków hamulcowych!! W sklepie który "wszystko ma" kupuje komplet kocków, znaczy na TYŁ i na przód. Ściągam tylne koło... a tu bemben! Z niedowierzaniem patrzę na opis na pudełku i okazuje sie że klocki są do Punto, Tempry, jakiejś tam Alfy no i Lanci Dedry i Delty.

O so chosii???? 8O :roll: :lol:

Na przodzie klocki niby, ale nie te, bo nie pasują!! A opis na pudełku analogiczny :)
Może są jakieś dedry co mają z tyłu i z przodu klocki? potraficie to wyjaśnić? A jeśli tak to może ktoś chce kupić takie coś bo chyba zostałem z takimi właśne częsciami do dedry - nie dedry:)
pozdrawiam wszystkich
Marcin

Anonymous

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: Anonymous » 05 lip 2005, 20:55

No to masz nauczke, trzeba było poczytać inne posty i byś wiedział że dedra ma różne klocki i szczęki, jak masz paragon bez problemu wymienisz je w sklepie na oryginału do twojej dedry. Propozycja zdejmij klocki z przodu i szczęki z tyłu , podjedź ze znajomym do sklepu i wymień, raczej niepowinni robić problemu. :o


:D :twisted: :D

Anonymous

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: Anonymous » 05 lip 2005, 22:11

no tak , masz rację, wiem że częsci powinny zostać przyjęte ale w razie czego napisałem że moge sprzedać:) Czeka mnie chyba trochę niespodzianek w użytkowaniu Lanci:) ale teraz juz bede ostrożniejszy. Napewno.

Anonymous

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: Anonymous » 05 lip 2005, 22:25

Niespodzianki tak jak z każdym autem, raz większe, raz mniejsze koszty, ale przyjemność z jazdy jaka będzie potem i za to kochamy LANCIE :P


:D :twisted: :D

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: dexus » 06 lip 2005, 8:07

Sam niedawno (piątek) wymieniałem klocki z tyłu i dobrałem je tylko dlatego że rozkręciłem koło i metodą prób i błędów wybrałem te odpowiednie
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Awatar użytkownika
Zbyszek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 76
Rejestracja: 10 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

DEDRA - Układ hamulcowy

Post autor: Zbyszek » 10 lip 2005, 20:32

W samochodach Dedra / Delta występują
- przód tarcze hamulcowe wentylowane - pasują od F. Palio, Brava/o, Mareo.
- tył - tarcze hamulcowe pełne - pasują od F. CC/ SC (tak to prawda).
Są to najtańsze koszty zakupu i wymiany tarcz. Gorzej jest z klockami hamulcowymi. W zależnosci od rocznika i poj. silnika stosowano rózne systemy zacisków - i na to też UWAGA - dlatego niestety najkorzystniej jest zdemontować klocek , odrysować kształt i ..........Zakup.
Pozdrawiam
Zbyszek L. Dedra SW 1,6/16V - 1998
LYBRA SW 2,4jtd INTENSA
(już ex LYBRA SW 2,0 / 20V Bi-Power NAVI / Tiptronic
(ex DEDRA SW 1,6/16V Bi-Power 1998)

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: Grzejnik » 11 lip 2005, 8:24

witam, mam problem z hamulcami w swojej delcie a konkretnie z tylnym prawym kołem (tarcze). W piątek wymieniałem klocki oraz tracze z tyłu. Oczywiście zdjąłem zacisk i wkręciłem tłoczek. Po złożeniui wszystkiego do kupy chcialem odpowietrzyc układ. Prawe koło bez problemu. Natomiast w lewym wogóle nie było ciśnienia odkreciłem przewód elastyczny i przy mocnym naciśnięciu pedału nawet kropla płynu nie leci... czy ktoś z was miał taki przypadek? bo mnie straszą ze to korektor jest zapchany, albo przewód elastyczny. Podobno we fiatach to standard :( Dzieki za ew. pomoc pozdrawiam.
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: dexus » 11 lip 2005, 8:52

I niestety tak może być :?
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Anonymous

Dedra - klocki czy szczęki?

Post autor: Anonymous » 11 lip 2005, 14:42

Nie wiem, ale "na chołpski" rozum to faktycznie moze być zapchany przewód...
U mnie na szczęscie wszystko z odpowietrzaniem poszło gładko, oczywiście nie obyło sie bez wymiany cylinderków:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”