Dedra - własnoręczna naprawa hamulca

Awatar użytkownika
nomads
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 162
Rejestracja: 24 paź 2005, 0:00
Lokalizacja: Tychy

Dedra - własnoręczna naprawa hamulca

Post autor: nomads » 29 maja 2006, 21:33

W sumie koszt tarcz do Dedry szczególnie na tył jest dośc tani, więc jeżeli masz dodatkowe 80zł to lepiej spraw sobię nowe. A jezeli nie masz to zrób jak mówi Maciej parę zakretów na ręcznym :D Lub tania wersja bez szalenia autem niech ci je delikatnie przetoczą w zakładzie i jak nówki
Pozdrawiam :pirate:
Lancia Dedra 1.8 ie
Lancia Dedra 1.8 ie
Fiat 125 p
Peugot 206
604-957-586

Awatar użytkownika
Mandrax
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 30 gru 2005, 0:00
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Dedra - własnoręczna naprawa hamulca

Post autor: Mandrax » 30 maja 2006, 20:48

"Qba" pisze:Wlasnie zlozylem hamulec z tylu i mam problem bo mam teraz caly czas kolo zablokowane. Tloczka nie moglem wkrecic do konca i musialem mlotkiem nabijac zacisk na klocki.
Hamulec odpowietrzony, a kolo stoi.
Miałem to samo. Zeszlifowałem klocki. Każdy po około 1,5 mm.
Lancia Thema 2.0 i.e.

Awatar użytkownika
Tofik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 383
Rejestracja: 23 kwie 2006, 0:00
Lokalizacja: Kielce

Dedra - własnoręczna naprawa hamulca

Post autor: Tofik » 31 maja 2006, 0:30

"Crion" pisze:A co do tarcz, powinienem je wymienic czy posłuchać zasłyszanych rad i poczekac az klocki (nowe) zetrą rdze?
U mnie w nissanie szybciej zjadło klocka niz ztarło rdzę :D właśnie wczoraj wymieniałem - 1 klocka, bo tak go wpierdzieliło, cała reszta dobre, jeden opierdzielony w nic :D

A tarcze jak masz grube bo zawieź lepiej do tokarza za parę złociszy ci zdejmię z "setkę" albo 2 i bedziesz miał jak nowe tarcze a z grubości niestracisz wiele. Brat tak zrobił w tipo i o niebo lepszy hamulec się zrobił. Ja teraz u siebie w dedrze bedę przetaczał tył bo się wżerki porobiły od stania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”