Nuova Delta - zmiana rozrządu

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: mustafi » 27 mar 2005, 22:41

Witam,
Mam pytanie dotyczace wymiany rozrzadu w delcie, bylem w 2 warsztatach(autoryzowany fiata i inny zajmujacy sie handlem czesciami do fiata, alfy i lanci oraz naprawa) i czegos nie rozumiem, mialem nadzieje ze wymiana paska rozrzadu po 100 tys to wszytsko...niestety okazuje sie ze nie ma sensu tylko to robic, trzeba zrobic odrazu napinacze, jakies sprezynki, rolki, uszczelki, sam juz nie wiem co ale wyliczyli mi ze same czesci beda kosztowac 700zl +300zl robota... :( zalamalem sie, szczerze mowiac nie znam sie dobrze na tym ale pierwszy raz sie spotykam z takim kosztem zwiazanym z wymiana paska rozrzadu. czy to jest naprawde konieczne? moze mnie probuja naciagnac? czy nie wystraczy tylko nowy pasek...dodam ze moja delta ma 98tys przebiegu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Tomasz » 28 mar 2005, 10:12

Witam
Niestety to się zgadza przy wymianie paska powinno się wymieniać napinacz. Podaj mi model tej delty to postaram się sprawdzić ceny bo coś dużo mi się wydaje
Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: mustafi » 28 mar 2005, 19:41

1994, 1.8, 8v, wersja niemiecka- 90KM, bede wdzieczny
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Tomasz » 28 mar 2005, 19:53

CENA SERWISOWA NAPINACZA TO OKOLO 320ZŁ A NIE SERWISOWA 150-200 A CENA PASKA TO OKOLO 60-80ZL
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Tomasz » 28 mar 2005, 19:54

PROPONUJE ZMIENIĆ MECHANIKA
POZDRAWIAM
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Tomasz » 28 mar 2005, 19:55

AAAAAAAA JESZCZE JEDNO ROBOTA TO OKOLO 150-200ZL
Obrazek

Anonymous

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Anonymous » 29 mar 2005, 8:40

Wymiana paska rozrządu w osmiozaworowym silniku to proscizna. Zajmuje to max 4 godz i w warsztacie nie dał bym wiecej niz 100zł
W fiatach-lanci według ksiązki wymienia się pasek co 60tys to jak wymieniasz pierwszy raz to fart ze nie pekł i radziłbym pospieszyc sie.

Musisz wymienic pasek i napinacz no chyba ze jeszcze jest tam cos ja mam 1,6 i to jest wszystko. Koszt części 150zł a jak masz zniżke to około 100zł. Napinacz kup obojetnie jaki bo to zwykłe łożysko a pasek to Gates bo wszyscy teraz na tym jeżdżą i nie słyszałem żeby były złe zresztą to poteżna firma i zależy jej na renomie:-) albo orgialny ale części fiata to najsłabsza strona tej marki:-)

Awatar użytkownika
Kmicic
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 208
Rejestracja: 12 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Kmicic » 29 mar 2005, 10:46

a ja moge Ci podpowiedziec ceny czesci np w Intercarsie:
rolka napinajaca (RUVILLE AUTOTEILE): - 82,44 brutto
pasek rozrzadu (Bosch) - 44,46 brutto
razem masz 127 zl
szkic rozrzadu z epera:
http://www.ipoczta.net/~artie/upload/fi ... ad_1.8.gif[/img]

I mam dodatkowe pytanie:
Czy jest sens wymieniac tez pasek od walkow wyrownowazajacych?
Kmicic

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: mustafi » 29 mar 2005, 14:47

no to widze ze "fachowcy" chcieli mnie niezle naciagnac, dzieki za porady, piszesz ze czesci w intercarsie w takich cenach ale o ile wiem oni nie prowadza detalu, dlatego bedzie troche drozej, a pasek nie wiem czy byl wymieniany czy nie, przez poprzedniego wlasciciela ale wedlug ksiazki to przy 100tys jest wymiana. a jesli chodzi o cene wymiany to za 100zl -nie po znajomosci, to zaden u ktorych bylem nawet nie obejrzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
mustafi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 418
Rejestracja: 09 lis 2004, 0:00
Lokalizacja: Piła

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: mustafi » 29 mar 2005, 14:54

a odnosnie paska od walkow wyrownowazajacych to mowili mi ze to konieczne ale cos mi sie tak nie wydaje... i jeszcze jedno, przy wymianie paska trzeba zablokowac wal, w jednym warsztacie nie mieli specjalnego urzadzenia i nie chcieli sie tego podjac. nie jestem mechanikiem dlatego trudno ocenic mi co jest konieczne a co jest tylko sciema. dzieki za wszystkie odpowiedzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1272
Rejestracja: 16 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Brzeszcze woj małopolskie

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Tomasz » 29 mar 2005, 18:42

No proszę jeszcze taniej. Jeżeli chodzi o napinacz to jednak lepiej kupic dobry bo nie firmowy potrafi sie rozleciec ( SKF, SNR, FAG ) Jezeli chodzi o blokowanie walu to w tych modelach sie tego nie robi. Wystarczy ustawic na znaki trzy kola i po klopocie. A co do paska wyrownazajacego to jezeli masz zamiar zakladac uzywany to lepiej wcale go nie zakladaj poniewasz jak sie zerwie to moze wpasc w pasek rozrzadu a wtedy to juz kupa. Bez paska wyrownowazajacego nie odczujesz zmian w pracy silnika. Jak sama nazwa mowi wyrownowaza on silnik czyli zmniejsza drgania ale jest to praktycznie nie wyczowalne
Obrazek

Anonymous

Nuova Delta - zmiana rozrządu

Post autor: Anonymous » 29 mar 2005, 23:44

"mustafi" pisze:no to widze ze "fachowcy" chcieli mnie niezle naciagnac, dzieki za porady, piszesz ze czesci w intercarsie w takich cenach ale o ile wiem oni nie prowadza detalu, dlatego bedzie troche drozej, a pasek nie wiem czy byl wymieniany czy nie, przez poprzedniego wlasciciela ale wedlug ksiazki to przy 100tys jest wymiana. a jesli chodzi o cene wymiany to za 100zl -nie po znajomosci, to zaden u ktorych bylem nawet nie obejrzy.
widze mustafi, ze jestes z Poznania
zadzwon do Waldka
604 521 253
powiedz mu, ze ja cie naslalem :)
Marcin od czerwonej lancii

jesli sie nie boisz pana Waldka, czyli kolesia, ktory kupe lat przepracowal w PolCarze a teraz naprawia Fiaty (i nie tylko) w garazu na osiedlu to goraco polecam
polecil mi go moj kolega, ktorego Waldek obslugiwal, jego ojca i dziadka rowniez :lol:
ja serwisuje sie u niego od dwoch lat, mimo, ze teraz mieszkam w Wawie to jezdze do niego
robil mi rowniez wymiane paska rozrzadu, a niedalej jak dzisiaj wymienial mi amory z tylu

pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”