Delta II 1.6 - wtryski

karolinaa811
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2013, 6:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Delta II 1.6 - wtryski

Post autor: karolinaa811 » 05 lis 2014, 16:16

Witam wszystkich klubowiczów. Mam problem z moją Deltą II 94r.1.6, gaśnie jak jest zimny silnik jak się rozgrzeje to jest ok. Mechanik stwierdził że do wymiany mam podstawę wtrysku. no i tu jest problem czy mogę kupić gdzieś używaną i od jakich modeli pasuje,bo z tego co wyczytałam to pasuje od fiata tempry i tipo. Może miał ktoś taki problem i rozwiązał go. Z góry dziękuje za każdą informację

CubaQub
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 83
Rejestracja: 09 sie 2012, 17:45
Imię: Jakub
Lokalizacja: Lubsko

Re: Delta II wtryski

Post autor: CubaQub » 05 lis 2014, 16:46

podstawa wtrysku? Prosze wytłumaczyć o co chodzi.
Ostatnio wymieniałem u siebie wtryski, z jednej strony wchodzą do bloku silnika, z drugiej do listwy wtryskowej, podstawy żadnej nie widziałem. U mnie sprawy nie załatwiło a mam problem że na zimnym ciężko odpala. Nie wiem co to za mechanik ale niech sprawdzi silnik krokowy i czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Jeśli pisze bzdury to Proszę mnie poprawić ;)

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Delta II 1.6 - wtryski

Post autor: GrimlocK » 06 lis 2014, 9:35

W przypadku silnika 1.6 z 94r' jest to zapewne silnik 1.6 8V na monowtrysku BOSCH, więc tam żadnej listwy wtryskowej nie ma ;) Natomiast mechanikowi zapewne chodziło o korpus przepustnicy w którym jest czujnik położenia przepustnicy. Jakoś uzasadnił potrzebę jego wymiany? Gaśnięcie na zimnym silniku niekoniecznie musi oznaczać problem z tym czujnikiem, może być to wina np. czujnika temperatury cieczy chłodzącej lub czujnika temperatury powietrza. W razie co wszystko można kupić. Części pasują z tipo/tempra ale sam korpus przepustnicy pasuje też od innych samochodów z tym samym typem wtrysku (bosch monomotronic), np. Golf 3. Ogółem jeżeli usterka wynika z uszkodzenia jednego z czujników to można ją rozwiązać w 15min.

karolinaa811
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2013, 6:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II 1.6 - wtryski

Post autor: karolinaa811 » 06 lis 2014, 20:03

Czujniki były wymieniane i są ok.

karolinaa811
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 7
Rejestracja: 10 maja 2013, 6:57
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Delta II 1.6 - wtryski

Post autor: karolinaa811 » 06 lis 2014, 20:07

Nie uzasadnił potrzeby wymiany,po prostu tak stwierdził. Powiedział że komputer nie czyta. Nie bardzo się znam dlatego napisałam tu z prośbą o pomoc.

Awatar użytkownika
GrimlocK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 374
Rejestracja: 22 lip 2011, 2:42

Re: Delta II 1.6 - wtryski

Post autor: GrimlocK » 06 lis 2014, 21:17

Jakie czujniki wymienił? Stwierdzenie, że komputer "nie czyta" raczej nie jest do końca diagnozą problemu ;) Ten silnik ma bardzo prosty osprzęt i eliminacja usterki nie powinna być trudna. Jeżeli czujnik temperatury cieczy (w kolektorze ssącym, po lewej stronie z tyłu), czujnik temperatury powietrza (mała czarna "kropka" obok wtryskiwacza) zostały wymienione i to nie pomogło to możliwe, że trzeba wymienić korpus przepustnicy wraz z czujnikiem położenia przepustnicy. Miałem podobny problem, silnik po tym jak sterownik wyłączał ssanie (ok 60-70c cieczy chłodzacej) gasł przy każdym wysprzęgleniu, do momentu aż się mocno zagrzał (ok 10km). Po zrobieniu 10km silnik normalnie trzymał obroty. Pomogła wymiana wspomnianego korpusu przepustnicy wraz z czujnikiem, co mechanik pewnie nazywa podstawą wtrysku. Niestety z racji swojego działania lepiej wymienić korpus wraz z czujnikiem (ważne jest, aby nikt nigdy go wcześniej nie odkręcał) niż próbować podmieniać czujnik - jego przesunięcie nawet o 1mm względem fabrycznej pozycji powoduje zmianę odczytywanych parametrów przez komputer i nieprawidłowy skład mieszanki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”