Dedra 1.8 8v - problem na benzynie i gazie

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Dedra 1.8 8v - problem na benzynie i gazie

Post autor: Ama » 28 maja 2014, 23:52

Witam, pozwólcie że się powtórzę, może tu mi ktoś pomoże :)

Niestety pełnego szczęścia z nowej instalacji w mojej Dedrze nie mam.. Około 3 tygodnie temu zakładałem nową (całkowicie nową) instalacje gazową. Przed założeniem chodziła gładko i śmiało na benzynie. Po założeniu niestety już są komplikacje, otóż gdy odpalam Lucynę (na benzynie) na luzie silnik pracuje równo lecz gdy chce ruszyć (dalej na benzynie) Lancia szarpie traci obroty i gaśnie. Ruszać również nie muszę by tak się działo, wystarczy że dodam gazu stojąc i dzieje się tak samo, podskoczy do 2000-2500 obrotów i zaczyna się dusić, przerywać aż zgaśnie. Po przełączeniu na gaz wszystko śmiga, dlatego gazownik mi powiedział że na to nie uwzględnia gwarancji ponieważ problem dotyczy benzyny :( Spalanie gazu myślę że mam w normie 11,5-12 litrów po mieście, gdy benzyny paliła mi 10-10,5.
Co do gazu, problemem jest od początku dynamika silnika, gdy dodam lekko gaz zaczyna się ładnie rozpędzać, lecz gdy wcisnę pedał gazu do połowy silnik traci na mocy z 90% i do tego chodzi 5 razy głośniej..

Gazownik NIESTETY mi powiedział że to na pewno nie wina instalacji tylko coś z samochodem i nie zrobi mi tego na gwarancji, choć przed założeniem gazu wszystko pięknie działało. Dodam też że przy zakładaniu instalacji informował mnie że DOGŁĘBNIE czyścił przepustnice.

Proszę o pomoc, co oddam auto na jakieś naprawy to nigdy nie mogę mieć do końca wszystkiego zrobionego jak należy.. CO ZA BANDA ZŁODZIEI!! :(

Pozdrawiam!

Silnik: 1.8 8v 101KM
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Watazka
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1525
Rejestracja: 06 wrz 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Dedra - Problem na benzynie i gazie

Post autor: Watazka » 29 maja 2014, 0:36

Jeśli opiszesz jaka to instalacja, będzie łatwiej.

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Dedra 1.8 8v - problem na benzynie i gazie

Post autor: Ama » 29 maja 2014, 16:56

Jest to Binco M 2 generacji. Pojeździłem tu i tam, dowiedziałem się że najprawdopodobniej jest problem z mixerem, chodzi o to że ma za mały prześwit i silnik dostaje za mało powietrza. Gość który mi to mówił stwierdził że może mi zamówić inny mixer i spróbujemy ale gwarancji nie daje że się to uda, pojechałem do pajaca który montował instalacje, powiedziałem co może być problemem to stwierdził że spróbuje w mixerze powiększyć prześwit, ale jutro. Co Wy o tym myślicie? :D W dziale LPG na F.LKP.PL chłopaki stwierdzili że ta instalacja jest do jednopunktu :( Ale się porobiło...
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Dedra 1.8 8v - problem na benzynie i gazie

Post autor: Ama » 29 maja 2014, 17:21

https://www.youtube.com/watch?v=XmGCVwfLGv8

Sorry za jakość, ale mój telefon jest proporcjonalny do wieku mojego auta :) Generalnie na zewnątrz gdy pokazuje jak pod maską pracuje to silnik pracuje na benzynie, słuchać regularne przerywania, a gdybym chciał ruszyć udusiłby się, poszarpał i zgasł..
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Dedra 1.8 8v - problem na benzynie i gazie

Post autor: Ama » 29 maja 2014, 17:46

Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1.8 8v - problem na benzynie i gazie

Post autor: bassman » 30 maja 2014, 23:52

Witka.

Po pierwsze, to instalacja jak wspomniałeś jest do jednopunktu (mam nadzieje, że masz emulator wtryskiwaczy, a nie przekaźnik - po kompie gazu jaki Ci włożono, można spodziewać się najgorszego...) - jeśli już ma być 2 generacja i KME Bingo to powinno być Bingo S4.
Po drugie, to prześwit miksera ma tu znaczenie ale przy wyższych obrotach, a nie przy ruszaniu - no chyba że włożył od Cinquecento 700...
Po trzecie, to takie gadanie gazownika jest bzdetem, poproś to na piśmie i powiedz, że sprawę dalej kierujesz do Rzecznika Praw Konsumenta, skoro samochód był sprawny przed instalacją LPG, to powinien być sprawny i teraz.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
Ama
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:31
Imię: Lancia Dedra
Lokalizacja: Lancia Dedra

Re: Dedra 1.8 8v - problem na benzynie i gazie

Post autor: Ama » 01 cze 2014, 18:01

bassman pisze:Witka.

Po drugie, to prześwit miksera ma tu znaczenie ale przy wyższych obrotach, a nie przy ruszaniu - no chyba że włożył od Cinquecento 700...


Słuchaj wszystko wskazuje na to że mixer ma rzeczywiście mały prześwit, gdy go zobaczyłem ma dzurę 50-66% mniejszą od przepustnicy :D We wtorek ma mi dać znać co z tym robimy. Przy ruszaniu też ma znaczenie ponieważ po wyciągnięciu przewodu gumowego wchodzącego na rurkę wystającą z przodu po środku kolektora ssącego, czuć że zasysa dodatkowe powietrze i przy tym już normalnie pracuje na benzynie, i na gazie lepiej się zbiera :)
Lancia Dedra 2.0 TURBO Digital >>>KLIK!!<<<
Lancia Dedra 2.0 AUTOMATIC >>>KLIK!!!<<<
Lancia Lybra 2.0 20v Emblema >>>KLIK!!!<<<
797775281 - dzwońta o każdej porze dnia i nocy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”