Delta II 2.0 8vT - uszczelka pod kolektorem wydechowym

Awatar użytkownika
redeon32
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2013, 18:06
Imię: Heniek
Lokalizacja: Ustroń

Delta II 2.0 8vT - uszczelka pod kolektorem wydechowym

Post autor: redeon32 » 23 kwie 2014, 20:43

Pytanie moje do szanownych kolegów bo nie ogarniam uszczelki pod kolektorem, wymieniłem ją już 2 razy za pierwszym razem zaczęło "fuczeć" po tygodniu , myślałem ok może temu że nie planowałem kolektora. Druga uszczelka założona na idealnie splanowany kolektor bez żadnych skaz i co, i *** dwa miesiące i zaczyna lekko dmuchać czy orientuje się ktoś czy jest może do kupienia stalowa uszczelka ? bo te co mi dali dwa razy to zwykłe pasujące do każdej dwulitrówki fiata może temu je wypala ? Z góry dzięki za podpowiedzi trochę mnie to irytuje może jest jakaś przyczyna że mi ją przedmuchuje hmm?

Awatar użytkownika
emil504
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 113
Rejestracja: 29 wrz 2010, 18:05
Imię: Emil
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Delta II 2.0 8vT - uszczelka pod kolektorem wydechowym

Post autor: emil504 » 08 maja 2014, 9:16

A może przyczyną jest sam kolektor. Może być nierówny lub mieć ryskę albo mikropęknięcie i po rozgrzaniu sie rozszerza i przedmuchuje w tym miejscu uszczelkę. Uszczelka do turbo ma metalowe pierścienie przy każdym otworze.
Lublin - Lancia Delta II HPE HF Turbo

dawidson

Post autor: dawidson » 08 maja 2014, 9:36

Sprawdź poduszki pod silnikiem, szczególnie te na bokach. U mnie prawa była walnięta i kończyło się jak u Ciebie bo krzywo wiszący silnik "napinał" wydech.

W którym miejscu puszcza?

Awatar użytkownika
redeon32
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 31 paź 2013, 18:06
Imię: Heniek
Lokalizacja: Ustroń

Re: Delta II 2.0 8vT - uszczelka pod kolektorem wydechowym

Post autor: redeon32 » 08 maja 2014, 20:23

Puszcza u góry z prawej strony co do poduszki faktycznie tylna jest uszkodzona i strasznie tłucze jakis czas i chyba trochę lewa się odzywa ,
Zawsze to jakiś trop :) wkrótce zabiorę się za wymianę i zobaczę. Co do uszczelki to ta ktorą mi dają nie ma tych pierścieni metalowych facet w sklepie mi wciska że każdy fiat 2.0 8v ma taką samą uszczelkę więc poszukam innej chwilowo dziękuję za pomoc zobaczymy czy pomoże

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”