Dedra - gaśnie na gorącym i pali się kontrolka immobilizera

Awatar użytkownika
marcinklufanka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2011, 9:02
Imię: Marcin
Lokalizacja: Skwierzyna

Dedra - gaśnie na gorącym i pali się kontrolka immobilizera

Post autor: marcinklufanka » 10 paź 2011, 15:58

Po rozgrzaniu się silnika w mojej Lancii do okolu 80stopni gaśnie gdy chce ponownie uruchomi pali się na stale kontrolka immobilizera (rozrusznik kreci ,ale silnik nie odpala) gdy odłączę kemy na ok 15 min problem znika ale gdy ponownie się rozgrzeje problem powraca. Co o tym sadzicie?

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - gaśnie na gorącym i pali sią kontrolka immobiliz

Post autor: jerzy » 10 paź 2011, 17:41

Witam,miałem ten sam problem, tylko,że u mnie nie gasł silnik- gdy się nagrzeje-to dziwne.?
Może do sterownika dostała się woda.
Może inaczej.W kluczyku masz nadajnik a przy stacyjce jest antena ,i trzeba kilka razy włączyć i wyłączyć zapłon ,aż kontrola zgaśnie.Jeżeli to nie następuje to trzeba by rozebrać obudowę kierownicy i na stacyjce będzie taka obręcz od której idzie kabelek pod deskę,do takiej puszki z elektroniką u mnie do żółtej skrzyneczki.Tam zobacz czy nie ma wilgoci.Jeżeli jest OK to już wina anteny nowa ok.100zł.Ale ja zrobiłem taki myk wyjąłem tą antenę (w kształcie obręczy) i dałem ją na zewnątrz tak aby kluczyk przechodził bezpośrednio przez nią - zwiększy szanse lepszego kontaktu kluczyk-antena.U mnie pomogło. Może się uda,,,,,,,,,,,,,,,,,powodzenia,,,,,,,,,,,

pozdro,,,,,,,,,,,,,

Awatar użytkownika
marcinklufanka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2011, 9:02
Imię: Marcin
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: Dedra - gaśnie na gorącym i pali sią kontrolka immobiliz

Post autor: marcinklufanka » 16 paź 2011, 13:02

Oddałem auto do elektryka stwierdził ze posypał się immobilizer i go ominął . Koszt 400zl

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Dedra - gaśnie na gorącym i pali sią kontrolka immobiliz

Post autor: dr_scott » 14 lis 2011, 20:54

marcinklufanka pisze:Oddałem auto do elektryka stwierdził ze posypał się immobilizer i go ominął . Koszt 400zl

Ehhhh. To raczej kabelki przy pompie wtryskowej są poprzecierane i się zwierają gdzieś. Teraz już niestety tego nie sprawdzisz.
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Dedra - gaśnie na gorącym i pali sią kontrolka immobiliz

Post autor: jerzy » 12 sty 2012, 17:14

marcinklufanka pisze:Oddałem auto do elektryka stwierdził ze posypał się immobilizer i go ominął . Koszt 400zl
Witam - wg mnie to za drogo Cię kosztowało.Trzeba było tylko delikatnie rozwalić tą plastikową osłonę na pompie i właściwie połączyć kabelki ominąć elektronikę i bezpośrednio na stacyjkę lub przez dodatkowy przełącznik i na stacyjkę.Ale to już po robocie,,,,,,,,,,,,,,,,,,
pozdro,,,,,,,,,,
\
Dedra 19 tds

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”