Dedra - zapłon iskra bezpiecznik

Alex13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Dedra - zapłon iskra bezpiecznik

Post autor: Alex13 » 28 maja 2011, 12:06

problem jest taki.
Rano odpalam auto, które jeździło bez problemu, a tu nagle - brak zapłonu- nie ma głównej iskry, nie chodzi pompa paliwa.
Mechanik szuka, ale bez skutku.
Po przekręceniu kluczyka pali się poniższy bezpiecznik i to cholrnie dużym prądem.
Obrazek
Po wyjęciu poniższego przekaźnika bezpiecznik przestaje się palić,
Obrazek

Pompa paliwa jest dobra, przekaźnik również - sprawdzone. Gdzie szukać zwarcia, czy przeglądać wszystkie przewody, czy też szukać w jakimś urządzeniu? Czy są jakies typowe miejsca, mogące powodować problemy?
Może ma ktoś pomysły.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - zapłon iskra bezpiecznik

Post autor: bassman » 28 maja 2011, 23:10

Dedra - tyle tylko wiemy, jaki silnik, rocznik, gdzie jest ten bezpiecznik - zrobiłeś zdjęcie tylko gniazda i kawałka obudowy filtra powietrza - trochę mało danych.

Pozdrawiam.

Alex13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Dedra - zapłon iskra bezpiecznik

Post autor: Alex13 » 29 maja 2011, 10:04

Wątpię, czy rodzaj silnika coś powie, bo to raczej elementy standardowe. 2,0, 16V rok 1996. Tylko jeden bezpiecznik jest tak osadzony, więc, jak kto spotkał się z problemem, to wie o co chodzi. Jest obok mocowania amortyzatora, a nie filtra powietrza.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - zapłon iskra bezpiecznik

Post autor: bassman » 29 maja 2011, 20:10

Dla mnie elementy standardowe są w silniku 1,6 mpi, a to dlatego bo do takiego mam dostęp, z silnikiem 2,0 16V nie miałem styczności, dlatego pytam.
Nie znam ułożenia przewodów w tym silniku, ale skoncentrował bym się na wiązce na/przy silniku od zasilania cewki zapłonowej, wtryskiwaczy, pompy paliwa. Po odłączaj wszystko i sprawdź miernikiem rezystancję i przebicie do masy - cierpliwie i na pewno coś znajdziesz.
Tyle wiem ze schematu elektrycznego tego silnika.

Pozdrawiam.

Alex13
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 18 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Dedra - zapłon iskra bezpiecznik

Post autor: Alex13 » 29 maja 2011, 20:18

A że trzeba po kolei sprawdzać to ja wiem. Moje pytanie jasne. Czy ktos miał problem polegajacy na paleniu tegoż bezpiecznika przy przekrecaniu kluczyka w stacyjce. Jeśłi ktos miał i rozwiązał taki problem, to oszczędziłoby mi to grzebania i rozpruwania całej instalacji. Nic mi nie dają rady w stylu sprawdź to, albo tamto, bo nic nie wnoszą. Ale być może to być problem występujący w "tych typach", podobnie, jak kiedyś miałem z panelem klimy, albo z kierunkowskazami - potem rozwiązania przydały się paru osobom.
Ps. prawie na pewno problem czyni pomarańczowy przewód idący od w.w. przekaźnika. Pytanie - od czego jest pomarańczowy przewód ? Na schematach się nie znam, więc nic mi nie daje rada - poszukaj w schemacie.

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra - zapłon iskra bezpiecznik

Post autor: bassman » 29 maja 2011, 21:04

Pomarańczowy idzie ze stacyjki.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”