Delta II HPE 1.9TD - problem z klimatyzacją

piobart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Zgierz

Delta II HPE 1.9TD - problem z klimatyzacją

Post autor: piobart » 30 kwie 2011, 16:52

Witam,

Mam problem z klimatyzacją w mojej Lanci Delta HPE 1,9 TD

Objawy są takie... odpalam samochód, włączam klimatyzacje. Przejeżdzam jakiś odcinek (raz 5 min, raz 30min, albo więcej) i włącza się dopiero klimatyzacja (chłodzi)... za jakiś czas (5min, albo więcej) klimatyzacja się wyłącza... Pożniej albo się załączy znowu albo i nie....
Problem już mi się pojawiał, pomogło kiedyś wymienienie przekaźnika (nie wiem którego, robił to mechanik, ale niechce jechać i tracić kolejnych pieniędzy na mechanika, skoro problem się powtarza).

Co to może być??
Zdażało się to komuś?
Un Angelo, novanta Demoni.... Lancia Delta HPE 1,9 TD 98r

Awatar użytkownika
kielon
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 329
Rejestracja: 28 wrz 2009, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lancie Delta II HPE - problem z klimatyzacją (1,9TD)

Post autor: kielon » 01 maja 2011, 11:56

najlepiej jak ktoś mądry w tym temacie się pojawi...ale może za dużo albo za mało czynnika i sprężarka świruje?
Lancia Delta II 1.6ie 8V 95r.

piobart
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Zgierz

Re: Delta II HPE 1.9TD - problem z klimatyzacją

Post autor: piobart » 06 maja 2011, 21:01

Nie wiem czy to coś podaje do tematu... ale zauważyłem dziwny obiaw... klimatyzacja działala mino wyłączenia jej na panelu.... znaczy nawet jej nie włączałem :) Działała sama, wyłaczenie jej nic nie dawało... wyłączenie wg nawiewów także.... Dziwne jest to, że raz działa, raz nie... działa kawałek drogi a później nie...

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Delta II HPE 1.9TD - problem z klimatyzacją

Post autor: Lukasz_TG » 06 maja 2011, 21:26

To wygląda na problem z elektryką, zaśniedziałe lub luzne złącze, przetarty kabel itp, po prostu trzeba szukać, winny także może być sam panel,ale tu już tylko podmiana wchodzi w gre.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”