Delta - pompa paliwa

Lukasz KrK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 681
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Delta - pompa paliwa

Post autor: Lukasz KrK » 04 sty 2010, 10:17

Witam mam takie zapytanie lub potwierdzenie moich przypuszczeń.a wiec...
Podczaj jechania na stacje benzynowa brakło mi paliwa i auto stanelo...wiec dopchalem je spowrotem pod dom,zatankoalem kanister wlalem i nic....podczas kilku krotnych prob odpalenia akumulator padł,wiec wziolem z drugiego auta dobry ale dalej niechhce odpalic (prawdopodobnie padla pompa)ale moje pytanie jest takie poniewaz odchodzi odglos przy przekrecaniu kluczyka od pompy krotki tak jak by dzialala wiec czy jest jakas jeszcze szansa odpalic go bez ymiany pompy na nowa?Z gory dizekuje za porady
Obrazek
Obrazek
IV- miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii,oraz specjalne wyróżnienie :-)
www.close2you.pl - drogeria internetowa Agnieszki Zapraszam.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Delta - pompa paliwa

Post autor: jerzy » 04 sty 2010, 15:01

Witam -prawdo podobnie masz zapowietrzony układ.Trzeba by otworzyć wlew paliwa następnie zdjąć przewód paliwowy przy silniku a najlepiej przedłużyć go i pociągnąć tak by paliwo leciało - tak jak byś spuszczał paliwo.Powinieneś widzieć w wężu powietrze .Spuść więcej byś był pewny,że nie ma powietrza-odzyskane paliwo wlej do baku i powinno być OK :nono:
_________________
lancia dedra 19td

Lukasz KrK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 681
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: Delta - pompa paliwa

Post autor: Lukasz KrK » 05 sty 2010, 12:55

jednak padla pompa paliwowa bo wtryskiwacz nie rozpyla paliwa tylko kapie co jest spowodowane brakiem cisnienia w pompie :( ma ktos na sprzedaz uzywke sprawna?
Obrazek
Obrazek
IV- miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii,oraz specjalne wyróżnienie :-)
www.close2you.pl - drogeria internetowa Agnieszki Zapraszam.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Delta - pompa paliwa

Post autor: jerzy » 05 sty 2010, 16:28

Witam - a zrobiłeś tak jak opisałem? Bo padła Ci pompa wtedy kiedy brakło akurat paliwa czy to przypadek? czy zapowietrzenie.?Ja myślę,że to pierwsze. ;)
___________________
dedra 19 td

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11975
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Delta - pompa paliwa

Post autor: topcio » 05 sty 2010, 16:40

to nie diesel aby zapowietrzyć układ, przy braku paliwa pompa zaciera się błyskawicznie
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Awatar użytkownika
Endrju
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 706
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Odp: Delta - pompa paliwa

Post autor: Endrju » 05 sty 2010, 20:13

topcio1 pisze:to nie diesel aby zapowietrzyć układ, przy braku paliwa pompa zaciera się błyskawicznie
tak jak pisze Topcio1...w benzynie układ się nie zapowietrza tak jak w dieslu...
mi w delcie 1,6 pompa padła 2 razy...raz zajechał się przy braku paliwa a drugi pry jeżdzeniu na rezerwie...fiatowskie pompy elektryczne bardzo nie lubią pracy na niskim stanie paliwa.

Lukasz KrK daj sobie spokój z używką...padnie szybciej niż się spodziewasz i w najmniej oczekiwanym momencie :)
Starą można zreanimować ale to zabieg krótkotrwały i też nigdy nie wiesz kiedy stanie...trzeba ją kopnąć dużym prądem :)

pozdrawiam

Lukasz KrK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 681
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: Delta - pompa paliwa

Post autor: Lukasz KrK » 06 sty 2010, 13:59

tez jestem za nowa ale to jest spory jak dla mnie wydatek :( na ktory mnie niestac auto stoi unieruchomione az zal patrzec i pewnie do wiosny tak bedize stalo
Obrazek
Obrazek
IV- miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii,oraz specjalne wyróżnienie :-)
www.close2you.pl - drogeria internetowa Agnieszki Zapraszam.

wezuwiusz3
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2009, 23:24
Lokalizacja: Pustyny

Re: Delta - pompa paliwa

Post autor: wezuwiusz3 » 09 sty 2010, 21:17

To jak nie masz kasy na pompę ,to po prostu zresetój kompa.Odepnik kable zapłonowe z aku i po godzinie jedż dalej.Pozdro.

Lukasz KrK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 681
Rejestracja: 30 sie 2009, 18:34
Lokalizacja: Kraków

Odp: Re: Delta - pompa paliwa

Post autor: Lukasz KrK » 11 sty 2010, 9:26

wezuwiusz3 pisze:To jak nie masz kasy na pompę ,to po prostu zresetój kompa.Odepnik kable zapłonowe z aku i po godzinie jedż dalej.Pozdro.
nic to nie dalo pozatym niesadze aby reset kompa naprawil zatarta pompe pozdr
Obrazek
Obrazek
IV- miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii,oraz specjalne wyróżnienie :-)
www.close2you.pl - drogeria internetowa Agnieszki Zapraszam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”