Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Awatar użytkownika
Hamelys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Skype: ni ma
Lokalizacja: Ziębice

Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: Hamelys » 04 sty 2010, 0:45

niezależnie od tego czy auto jest zimne, czy przed chwilą dopiero zgasło, muszę przez jakieś od 5 sekund, czasami nawet do 20 kręcić rozrusznikiem, żeby silnik załapał. wymieniłem ostatnio świece, przeczyściłem wtryski. Co jeszcze innego może być tego przyczyną?
Lancia Dedra 1.9 Tdi 1996r.


Obrazek

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: jerzy » 04 sty 2010, 10:15

Witam - jeśli świece na pewno grzeją a powinno się podgrzać za każdym razem to może być przytkany filtr paliwa.
Zależy jak się silnik zachowuje po zapaleniu czy wchodzi od razu w obroty?,czy dymi?,czy zbiera się jak mucha do pie.....nia.W jakich warunkach to Ci się stało czy to było? czy narastało od jakiegoś czasu?,czy nagle np.jak jest -10stopni.Bo to jeszcze może być kilka innych przyczyn a nawet -(do kitu paliwo),przeskoczy pasek rozrządu,małe luzy zaworów itp....
____________________
lancia dedra 19td

Awatar użytkownika
Hamelys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Skype: ni ma
Lokalizacja: Ziębice

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: Hamelys » 04 sty 2010, 12:35

Problem z paleniem mam od zawsze. Kiedyś jezdziłem na bioestrze - wtedy auto paliło dobrze (znaczy dobrze jak było ciepło, bo jak zimno to nie tankowałem). Jak zacząłem znowu tankować ON to znowu się zaczęły problemy. I to bez względu na to czy auto zimne czy ciepłe. Jak się odpali to nie widze różnicy w osiągach i mocy. Pasek rozrzadu wymieniałem połtora miesiaca temu więc powinien być dobry i dobrze naciągnięty. Kręce rozrusznikiem około 10 sekund i samochód jak załapie to obroty są przez chwilkę niskie a póżniej już wchodzą na normalny pułap. Ale ta sytuacja trwa jakąs sekundkę, góra dwie. A może to jest coś ze świecami?? ze nie dostają prądu czy cos?

Awatar użytkownika
Moglaj
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 526
Rejestracja: 06 wrz 2006, 0:00
Lokalizacja: wroclaw/olkusz

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: Moglaj » 04 sty 2010, 13:12

No ja bym jeszcze filtr paliwa wymienił po bioestrze bo może być zasyfiony.

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: jerzy » 04 sty 2010, 14:50

Witam -tak jest ten filtr paliwa wymień i wtedy zobaczymy co się będzie działo.
Teraz wracając do świec i jest pytanie czy one grzeją- otóż na woltomierzu powinieneś widzieć wyraźny spadek u mnie to jest gdzieś jedna dwie kreski od dołu tam jest wskazówka,po zgaśnięciu spiralki grzania i po odpaleniu gdzieś po ok.10 sek.wskazówka powinna wskazywać tyle ile trzeba zależy od wzbudzenia alternatora,ponieważ po odpaleniu przez te 10 sek.świece powinny jeszcze grzać i tak ma być.Jeśli te wskazania masz inne to świece nie grzeją a jeśli tak to bardzo krótko ale to będzie za mało by w zimie bryka odpaliła od kopa.
Moja bryka po odpaleniu najpierw ma mniejsze obroty a po chwili ok.4min.wzrastają.
____________________
dedra 19td

Awatar użytkownika
tarsar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2009, 16:23
Lokalizacja: KGR

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: tarsar » 09 sty 2010, 0:19

Jak masz 96r.to masz chyba ssanie na czujnik,ale też może już nie działać - ale to tylko na zimnym byłby problem. . U mnie jak był padnięty siłownik ssania (do 95r był na linkę,wkręcany w termostat) to gorzej palił przy 0st. i niżej. Po wymianie (mam namiary na firme,która ma takie cudo,bo jest z tym dziś problem) + palenie z wcisnietym pedalem gazu (tak podaje instrukcja do 1.9tds) pali ładnie,a jak ciepły,to bez żadnych problemów ,bez gazu.

Więc jak masz świece nowe, wtryski wmiare,to poza ww.filtrem zostaje ..słaba kompresja...oby nie. Jeszcze warto skontrolować moduł sterujący świecami,może coś nie załacza.

pozdrawiam
--- Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 20V M-Jet`04 grigio luci di bosco ---
>> ex: Lancia Delta 1.9 t.ds LE ; Lancia Delta 1.6 GTi.e.`88 bordeaux met. ; Alfa Romeo 156 Sportwagon Distinctive 2.4 Jtd 150 Nero Fuoco <<

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: jerzy » 09 sty 2010, 6:07

Witam ja bym sprawdził jeszcze czas grzania świec - bo jak grzeją krótko i nie dogrzeją komory tłokowej to autko też będzie miało kłopoty zapaleniem.

wezuwiusz3
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 25
Rejestracja: 26 wrz 2009, 23:24
Lokalizacja: Pustyny

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: wezuwiusz3 » 09 sty 2010, 21:04

No ale jak zagrzeje to powinien palić bez problemu ,nawet bez świec.Ja na Twoim miejscu wziął bym sprawdził pompę,jakie robi ciśnienie.Coś podobnego mam przy Unie 1,7(identico silnik,tyle że pojemność inna).Ja też jak postoi z dnia na dzień,to muszę ostro kręcić,bo jak aku już słabo kręci,to nawet sobie d...nie zawracam odpalaniem.U mnie po prostu się pompa zapowietrza.Wykręć jeden wtrysk,z bloku silnika,podepnij rurkę od pompy ,która ten wtrysk zasila i niech Ci ktoś poobraca motorem.Jak będzie lał wtrysk,albo wo gule nie popłynie ropka,to jedyne co możesz zrobić to zmienić pompę.(Będzie taniej założyć zamiennik niż regeneracja)

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: jerzy » 10 sty 2010, 9:33

Witam ja mam dedrę z 1995 r. i za każdym razem muszę grzać nawet przy gorącym silniku ,tylko przy gorącym krócej grzeje ale taki jest system.Gdy bym zapalał w momencie grzania to po kilkunastu razach mógłbym spalić świece z przeciążenia-taki jest system tego silnika i chyba wszystkie tak mają.
Ale wracając do problemów kolegi to albo świece krótko grzeją,zapchany filtr paliwa a nawet może rzeczywiście być wina pompy.Też do kitu paliwo.Chyba,że kończy się silnik.?? :nono:
____________________
dedra 19td

Awatar użytkownika
Hamelys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Skype: ni ma
Lokalizacja: Ziębice

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: Hamelys » 10 sty 2010, 12:21

Wymieniłem filtr paliwa, przeczyściłem pompę i teraz po jednym zagrzaniu świec i odczekaniu około 3 - 4 sekund od zgaśnięcia kontrolki grzania świec, auto pali bez problemu po lekkim dodaniu gazu, nawet na siarczystym mrozie. A jak silnik w miarę ciepły to już nie ma problemu. No i dowiedziałem się, że silnik ciśnienie ma 19 (na 24) także do przyszłej zimy auto pojeździ i trzeba będzie remont silnika diełać :)

Awatar użytkownika
jerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 525
Rejestracja: 22 wrz 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Odp: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: jerzy » 10 sty 2010, 13:40

Witam - to w takim razie miałem racje filtr paliwa dawał w kość.

Awatar użytkownika
tarsar
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 81
Rejestracja: 29 gru 2009, 16:23
Lokalizacja: KGR

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: tarsar » 13 sty 2010, 15:10

Jerzy - tu mamy diesla z komorą wstępną wtrysk pośredni, ,więc za każdym razem muszą grzać świece, w jtd i innych common rail oraz z bezp.wtryskiem teoretycznie nie trzeba wcale swiec. Są one tylko po to,żeby równiej pracował po starcie. W naszych tds-ach to podstawa.:)

pozdr.
--- Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 20V M-Jet`04 grigio luci di bosco ---
>> ex: Lancia Delta 1.9 t.ds LE ; Lancia Delta 1.6 GTi.e.`88 bordeaux met. ; Alfa Romeo 156 Sportwagon Distinctive 2.4 Jtd 150 Nero Fuoco <<

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Odp: Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: dr_scott » 21 sty 2010, 16:11

tarsar pisze:Jak masz 96r.to masz chyba ssanie na czujnik,ale też może już nie działać - ale to tylko na zimnym byłby problem. . U mnie jak był padnięty siłownik ssania (do 95r był na linkę,wkręcany w termostat) to gorzej palił przy 0st. i niżej. Po wymianie (mam namiary na firme,która ma takie cudo,bo jest z tym dziś problem) + palenie z wcisnietym pedalem gazu (tak podaje instrukcja do 1.9tds) pali ładnie,a jak ciepły,to bez żadnych problemów ,bez gazu.

Więc jak masz świece nowe, wtryski wmiare,to poza ww.filtrem zostaje ..słaba kompresja...oby nie. Jeszcze warto skontrolować moduł sterujący świecami,może coś nie załacza.

pozdrawiam
Siłownik ssania - Napisz coś więcej tego szukać, bo problem z paleniem na zimno jest dość powszechny...!!

Dzięki
Pozdro
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
romelo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 02 kwie 2007, 0:00
Imię: Roman
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Odp: Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: romelo » 25 sty 2010, 15:45

dr_scott pisze:
tarsar pisze:Jak masz 96r.to masz chyba ssanie na czujnik,ale też może już nie działać - ale to tylko na zimnym byłby problem. . U mnie jak był padnięty siłownik ssania (do 95r był na linkę,wkręcany w termostat) to gorzej palił przy 0st. i niżej. Po wymianie (mam namiary na firme,która ma takie cudo,bo jest z tym dziś problem) + palenie z wcisnietym pedalem gazu (tak podaje instrukcja do 1.9tds) pali ładnie,a jak ciepły,to bez żadnych problemów ,bez gazu.

Więc jak masz świece nowe, wtryski wmiare,to poza ww.filtrem zostaje ..słaba kompresja...oby nie. Jeszcze warto skontrolować moduł sterujący świecami,może coś nie załacza.

pozdrawiam
Siłownik ssania - Napisz coś więcej tego szukać, bo problem z paleniem na zimno jest dość powszechny...!!

Dzięki
Pozdro

Dołączam sie do prośby

Awatar użytkownika
Hamelys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Skype: ni ma
Lokalizacja: Ziębice

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: Hamelys » 15 lip 2010, 8:57

panowie wracam do tematu, gdyż mam delikatny zastrzyk gotówki i chciałbym zrobić ten remont silnika. Wie ktoś może jakie to są koszty o co trzeba by było tam robić, co kupić itd?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”