Nuova Delta - alternator

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Nuova Delta - alternator

Post autor: Grzejnik » 25 lut 2005, 8:29

witam. problem dotyczy świecacej sie kontrolki ładowania na tablicy rozdzielczej.... dzieje mi sie to od wczoraj i nie wiem czy wine za to ponosi pasek alternatora ktory ostatnio popiskiwał porzy wilgotnej pogodzie czy tez moze cos powazniejszego. dodam ze kontrolka żarzy sie tylko ale przy uruchamianiu trzeba dodac gazu zeby sie nie paliła ciągle. dzis przejechałem 20 km. do pracy i tak jakby coraz mniej sie paliła. czy to moze byc wina niedoładowanego akumulatora? moze diody sie popaliły? pasek mam dobrze naciągnięty, może to wina łożysk na wirniku? przy włączaniu lub wyłączaniu odbiornikow typu swiatła ogrzewanie tylnej szyby nie ma reakcji kontrolki, żarzy sie tak samo. jezeli ktos miał podobne objawy lub wie co z tym zrobic to prosze o pomoc bo to powazna sprawa... dzieki pozdro
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

dedra4wd

---

Post autor: dedra4wd » 25 lut 2005, 21:25

---
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2005, 23:59 przez dedra4wd, łącznie zmieniany 1 raz.

zender

Nuova Delta - alternator

Post autor: zender » 25 lut 2005, 22:48

to ze masz pasek naciagniety nie znaczy ze sie nie slizga , sprawdz sobie miernikiem czy ci laduje akumulator powinno byc 13.8volta w porywach do 14.2

Anonymous

Nuova Delta - alternator

Post autor: Anonymous » 03 mar 2005, 18:06

mialem cos takiego i przyczyna byla spalona dioda...

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Nuova Delta - alternator

Post autor: sloneczna » 03 mar 2005, 18:35

Możesz mieć zużyte szczotki(wystepuja razem z regulatorem,
zamiennik od poloneza elmot nowy to około 50zł).Istnieje możliwość ,że któraś z diod . Ale skoro masz ładowanie to raczej to pierwsze.
Zdaza sie też że styki śniedzieja i słabo przewodza,sprawdż miernikiem
przy alternatorze i akumulatorze czy wartość jest równa.
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Grzejnik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 120
Rejestracja: 19 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Łomianki k/W-wy

Nuova Delta - alternator

Post autor: Grzejnik » 04 mar 2005, 8:50

witam... sorry ze tak pozno ale doszedłem sam do tego! regulator napiecia wysiadł, koszt 30 zł. dzieki za pomoc pozdrawiam!
Lancia Delta II 1.8 8v '95
Lancia Lybra SW 1.8 VVT '99

Każdy mężczyzna powinien mieć dwie rzeczy. Super glue (gdy coś się rusza a nie powinno) i WD 40 (gdy coś sie nie rusza, a powinno) :-P

Anonymous

Nuova Delta - alternator

Post autor: Anonymous » 23 mar 2005, 13:13

Miałem dokładnie to samo ale nie musiałem wymieniać regulatora elekktryk wymienił diody w alternatorze. Koszt 30zł

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”