Dedra - pasek rozrządu

Anonymous

Dedra - pasek rozrządu

Post autor: Anonymous » 29 lip 2005, 23:10

Mam pytanie dotyczące naciągu paska przy wymianie jest potrzebny przyżąd nr ............. do prawidłowego naciągnięcia paska. W przypadku gdy nie dysponuja takim przyżądem naciągnąć pasek standart ( w najduższym odcinku obrót o 90 stopni ). Kolejna sprawa to wałek wyrównawczy zakładac pasek czy nie ?? chyba bez nigo większa dynamika silnika ale po coś on jest ???
pozdrawiam

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - pasek rozrządu

Post autor: makek » 31 lip 2005, 13:31

Naciąg paska rzeczywiście jest problemowy, skręcenie o 90 stopni ..... jakiej użyć siły? Pozostaje zaufać rozsądkowi, żeby nie przesadzić.
Napęd wałków balansujących to niewielkie obciążenie dla silnika, bez - owszem jeździć się da, ale trzepie silnikiem.

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Dedra - pasek rozrządu

Post autor: lancia1969 » 31 lip 2005, 16:43

Cześć,
Co do naciagu to 90 w nadłuższym miejscu ale - z duża siła( prawie się nie da :) .
Wałki balansujące powinieneś zablokować jeżeli nie zakładasz paska w położeniu wagi na dole , jak tego nie zrobisz może przy gwałtownym ruszeniu- hamowaniu dojśc do uderzenia przeciwwagi w wał korbowy ( ja osobiście wyjmuję i toczę z aluminium wałki z wymiarami panewek , oryginalne ważą prawie 12kg) Wałki wyrównują drgania skrętne statyczne układu korbowego - faktycznie mniejsze drgania ale tak naprawdę w zakresie obrotów 800- 1300 obr/min

Grzesiek
Grzegorz

GG 13364997

Anonymous

Dedra - pasek rozrządu

Post autor: Anonymous » 31 lip 2005, 17:10

"makek" pisze:_________________
Lancia Dedra 1.8
A ja myślałem że na tym zdjęciu obok jest Lybra :D


Pozdrawiam

Anonymous

Dedra - pasek rozrządu

Post autor: Anonymous » 31 lip 2005, 18:07

A wystarczy wejść na profil i wszystko wiadomo :roll:

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

Dedra - pasek rozrządu

Post autor: makek » 31 lip 2005, 22:03

Witam.
Wałki balansujące, żeby spełniały swoją rolę muszą mieć odpowiednią wagę, może lepiej je poprostu wyjąć, gniazda zaślepić.

Też bym chciał, żeby na zdjęciu obok była LYBRA :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”