Dedra - brak odczytu na desce

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 20 kwie 2006, 23:40

Witam czy ktoś może się orientuje co może być przyczyną tego iż deska digital świeci znaczy widoczne są zegary ale w czasie jazdy prędkościomierz stoi pokazuje zero natomias reszta tzn. obroty działaja normalnie. Co jest z tym DIGITAL!!!

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Dedra digital nie pokazuje predkosci !!

Post autor: grzole » 21 kwie 2006, 0:15

"Daniec" pisze:Co jest z tym DIGITAL!!!
Klasyka tematu. Mój kolega długo z tym walczył w Tipo 2.0 ale wymiękł i sprzedał auto. Długo nie chciał słyszeć o włoskich wozach aż kupił sobie Alfę Romeo GTV 2.5 V6 :lol:
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Imię: magOmichVE
Lokalizacja: Usa
Kontakt:

Odp: Dedra digital nie pokazuje predkosci !!

Post autor: lancia1969 » 21 kwie 2006, 12:43

"Daniec" pisze:Witam czy ktoś może się orientuje co może być przyczyną tego iż deska digital świeci znaczy widoczne są zegary ale w czasie jazdy prędkościomierz stoi pokazuje zero natomias reszta tzn. obroty działaja normalnie. Co jest z tym DIGITAL!!!
Po pierwsze sprawdź wtyczkęi jej stan w impulsatorze
Po drugie zobacz czy nie uszkodził się sam napęd impulsatora ( długa plastikowa zębatka z jednej strony napędzana z dyfra z drugiej osadzony licznik obrotów ( impulsator).

Po trzecie sprawdź czy jest na przewodach :
1 +12V
2 Masa
3 Sygnał do licznika

Cudów nie ma powinno działać .

P.S Ostanio wymieniałem u siebie ośkę ( napęd ) jak padł Ci impulsator to mam za flaszkę :wink: ( oczywiście pije tylko Whisky ) :mrgreen:

Awatar użytkownika
Luckyy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1375
Rejestracja: 26 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Kontakt:

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Luckyy » 21 kwie 2006, 15:15

no tak sie zastanawialem nad ta deska w DEDRZE i takie DIGITALe to jak czesto mozna spotkac ?
Bo ja widzialem tylko jeden ;-)
KAPPA 2,4 JTD '98 Obrazek
EXcar Obrazek
V Obrazek

"mBank funkcjonuje w zasadniczym oderwaniu od rzeczywistości bankowej go otaczającej"
/biegły sądowy

Awatar użytkownika
grzole
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6821
Rejestracja: 29 wrz 2005, 0:00
Skype: grzole
Lokalizacja: Warszawa

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: grzole » 21 kwie 2006, 15:38

Widziałem tych digitali kilka ale byly to służbówki Tempry z KPRM. Poza tym mój koleżka miał Tipo digital. Wsztscy jednak twierdzą, że fajny bajer ale mało praktyczny (awaryjność i czytelność). Też miałem takie odczucia...
2x Kappa LS 2.0 20v '95 & '98 + Thema 2.0 ie 8v '89 + Punto Evo 1.4 MyLife '11
tel. 501-122-517

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 21 kwie 2006, 22:21

lancia1969

sprawdzilem dzisiaj i chyba w 99% padł mi impulsator ale tym wszystkim zajme sie dopiero za 2 miesiace mam wyjaz dzisiaj i chyba cos pokombinuje nad zwykła deską bo tej DIGITAL to juz mam po dziurki w nosie :twisted: !!! pozdrawiam i dzieki za sugestie ![/b]

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 21 kwie 2006, 22:27

Jak masz sprawny wyświetlacz komputera, to mogę odkupić

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 21 kwie 2006, 22:33

czz moja deska w opłakanym stanie mysle ze to zarówki sie popalily a na wyswietlaczu co jest komputer to tam juz nic nie mozna zobaczyc nawet nie wiem ile kilometrow mam najechane !!! tak wiec deska nie jest pierwsza liga !!! moge tylko zazdroscic tym co maja normalne deski ale mysle ze to sie niedlugo juz zmieni !!!

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 22 kwie 2006, 0:44

"Daniec" pisze:czz moja deska w opłakanym stanie mysle ze to zarówki sie popalily a na wyswietlaczu co jest komputer to tam juz nic nie mozna zobaczyc nawet nie wiem ile kilometrow mam najechane !!! tak wiec deska nie jest pierwsza liga !!! moge tylko zazdroscic tym co maja normalne deski ale mysle ze to sie niedlugo juz zmieni !!!

Nie masz co zazdroscic ja tez mam zwalony komputer -wyswietlacz bo ze starosci tasmy od LCD sie poodklejaly

Ja tez jestem chetny na twoja deske ,bardziej chodzi o komputerek -wyswietlacz
To moze jak chcesz sprzedac to robimy licytacje z czz,ale musze byc pewien ze wyswietlacz kompa jest sprawny :D :D

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 22 kwie 2006, 1:00

Może lepiej znajdźmy kogoś, kto to naprawi hurtem :lol: A na poważnie to już się przyzwyczaiłem do mojego DIGITALA i nie zamienię na zwykłą, nawet za cenę nieszczęsnego komputera.
Kiedyś chciałem to gówno naprawić - moje czyny świadczą o mojej desperacji. Znalazłem nawet firmę w Niemczech, co robiła te deski, dzwoniłem do nich, czy nie mają takich wyświetlaczy, ale właściciel firmy zmienił się w tym czasie 3 razy, nie wiadomo czy została jeszcze dokumentacja(której oczywiście nie podarują). Byłem w hurtowniach elektronicznych, czy przypadkiem samego wyświetlacza LCD nie znajdą tego od komunikatów. Oczywiście nie mieli takiego.
Znalazłem na włoskim forum internetowym info, że w Genui jest 1 warsztat, co to naprawia, ale nikt nie był w stanie powiedzieć gdzie co i jak się nawet nazywa - coś jak Pacanów z Koziołka Matołka :lol:
Napisałem do centrali Lancii - nie odpisali. Zadzwoniłem do przedstawicielstwa na Polskę - nie mają, a jakby mieli to coś koło 1500E by kosztowało, więc LIPA PANOWIE.
Ale cały czas szukam, jak znajdę jakiegoś magika, co to naprawi, to dam znać - oczywiście twardziele od naprawy oplowskich wyświetlaczy przy tym też wymiękają.

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 22 kwie 2006, 1:46

Jest facet w wawie co tym sie zajmuje naprawia wyswietlacze i kompy.
Bylem u niego powiedzialem mu co jest grane z tym ze tasma sie poodklejala i takie tam,no i widzial tez na oczy moja deche.Powiedzial ze jak da rade to naprawic to naprawi i nie ma zadnego problemu ..Koszt naprawy to jakies 200-300 zl powiedzial jak zrobi oczywiscie.Ja tam bylem jakies 2 miesiace temu i mialem przyjechac za tydzien bo mial inna robote,no ale narazie nie dojechalem bo ciagle cos innego robie w lanci,ale bede jechal jakos teraz w maju

POdaje namiary jak chcecie.


Galeria tonow
ul.glowna 18
Warszawa

tel.0601-242-145
0501-674-178

ich strona

http://www.galeriatonow.pl/

Na ich stronie nie ma wzmianki ze robia wyswietlacze ,ale naprawiaja,bo ja go znalazlem na allegro jak sprzedawal wyswietlacz od opla i BMW chyba,i oferowal tez wlasnie naprawe innych,takze naprawia : yesyes :

Nie wiem kto pierwszy pojedzie naprawiac,bo ja pojade w maju po zlocie do niego ,takze co i jak bedzie to napisze,co sie dalo zrobic

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 22 kwie 2006, 2:11

Ja mam wyświetlacz komutera wyjęty z auta, zrobię zdjęcia i im jutro wysyłam na maila, bo też rozmawiałem z nimi i sprawa ucichła, 3 miesiące nie mogłem znaleźć wyświetlacza, dopiero podczas porządków świątecznych się odnalazł.

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 22 kwie 2006, 6:00

"czz" pisze:Ja mam wyświetlacz komutera wyjęty z auta, zrobię zdjęcia i im jutro wysyłam na maila, bo też rozmawiałem z nimi i sprawa ucichła, 3 miesiące nie mogłem znaleźć wyświetlacza, dopiero podczas porządków świątecznych się odnalazł.

Jezzisz z dziura w konsoli ??????????? :D

Anonymous

Dedra - brak odczytu na desce

Post autor: Anonymous » 22 kwie 2006, 10:59

Zasłoniłem czarnym tworzywem, przynajmniej się nie denerwuję za każdym razem jak na to patrzę :lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”