Delta GT - Amortyzatory gazowe czy olejowe?

borys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Delta GT - Amortyzatory gazowe czy olejowe?

Post autor: borys » 19 paź 2006, 17:03

Czy może mi ktoś pomóc wybrać odpowiednie amortyzatory?
słyszałem od pana w sklepie, że do delty GT nie przewidywano amorów gazowych, tylko olejowe, więc jego zdaniem po założeniu gazówek auto za bardzo stwardnieje i będzie jeździć jak czołg. Czy rzeczywiście jest duża różnica pom. gazówkami a olejowymi? I czy faktycznie gazówki są mniej wytrzymałe od zwykłych?
I po drugie, czy ma to jakieś znaczenie, że założę np. z tyłu gazowe a z przodu olejowe? Czy mogą być z tyłu inne niż z przodu? Jeśli nie, to gdzie lepiej dać gazowe - do tyłu czy do przodu?
I ostatnie: czy zna ktoś producenta GABRIEL? Co lepiej wybrać: Gabriela czy Monroe?Gabriel gazowy jest w tej samej cenie co Monroe olejowy, ale mogę je mieć tylko na tył. Na przód gazowego Gabriela nie ma i zastanawiam się czy dać do tyłu Gabriele gazowe a do przodu Monroły olej, czy lepiej do całego auta Monrołki?? Błagam o pomoc, bo jestem laikiem, a decyzję trzeba podejmować na gwałt.
Pozdrawiam,
Borys
Lancia 4ever!
DELTA 1,6 GT i.e. 1992r., k 2,0 20V 145KM

Awatar użytkownika
GRZECHUU
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 307
Rejestracja: 08 paź 2003, 0:00
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: SANOK woj.podkarpackie

Amortyzatory do DELTY GT -gazowe czy olejowe?

Post autor: GRZECHUU » 19 paź 2006, 18:07

Ja bym brał gazówki bo są lepsze od zwykłych.Jeżeli chodzi o twardość to gazówki będą lekko twardsze ale nie powinna byc duża różnica.Olejowe lubią czasami na mrozie zamarzać i wtedy nie da sie jechać a jak sie da jechac to sie jedzie jak wozem na żelaznych kołach.Miałem taki przypadek w delcie z tyłu,ale po założeniu gazówek problem znikł. Monroe i Gabriel są znanymi firmami i nie powinno być z nimi problemu,ja osobiście nie miałem ani jednych ani drugich więc nic więcej nie moge powiedzieć.

Pozdrawiam :D
Kiedyś delta LX1500 i delta integrale. Teraz prywatnie Laguna I lpg i 206 2.0 hdi.
Służbowo Magnum 480.

borys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Amortyzatory do DELTY GT -gazowe czy olejowe?

Post autor: borys » 19 paź 2006, 19:56

dzięki Grzechuu :D , a co myślisz o tym, żeby na tył dać gazowe, a na przód olejowe? Bo te Gabriele gazowe mogę mieć tylko na tył... Na przód ich już nie ma, a jak są to w dramatycznych cenach.
Myślisz, że będzie źle jak wstawię do przodu monroe olejowe, a do tyłu gazówki Gabriel?
Bo mam tylko 2 wyjścia: albo tak jak wyżej, albo do całego auta monroe olejowe (ewentualnie jakiś clinton też olejowy w cenie Monroe).
Dzięki i pozdro
Lancia 4ever!
DELTA 1,6 GT i.e. 1992r., k 2,0 20V 145KM

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Amortyzatory do DELTY GT -gazowe czy olejowe?

Post autor: schab » 20 paź 2006, 7:39

"borys" pisze:dzięki Grzechuu :D , a co myślisz o tym, żeby na tył dać gazowe, a na przód olejowe? Bo te Gabriele gazowe mogę mieć tylko na tył... Na przód ich już nie ma, a jak są to w dramatycznych cenach.
Myślisz, że będzie źle jak wstawię do przodu monroe olejowe, a do tyłu gazówki Gabriel?
Bo mam tylko 2 wyjścia: albo tak jak wyżej, albo do całego auta monroe olejowe (ewentualnie jakiś clinton też olejowy w cenie Monroe).
Dzięki i pozdro
Nie zakładaj do auta amortyzatorów o róznej charakterystyce ( a tak jest w przypadku olejowych i gazowych ) . Na przeglądzie wszystko będzie cacy , ale na drodze już nie . Ja jestem po takim eksperymencie , więc nie musisz się przekonywać na własnej skórze !
Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

borys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 29
Rejestracja: 10 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Wrocław

Amortyzatory do DELTY GT -gazowe czy olejowe?

Post autor: borys » 20 paź 2006, 9:08

Dzięki za odpowiedź :D . I przestrogę 8O
W takim razie wstawiam wszystkie olejaki...
Pozdrowienia,
Borys
Lancia 4ever!
DELTA 1,6 GT i.e. 1992r., k 2,0 20V 145KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”